Nejnovější recenze ze sekce Notebooky

MSI GL62 6QE-1804CZ

Ověřený zákazník CZC.cz Pavel K.Vary

Přidáno: před 5 hodinami

Zakoupeno v CZC.cz

Dobrý výkon při PC hrách, dobrá cena

Ověřený zákazník WIZIT Sima

Přidáno: před 5 hodinami

Zakoupeno v WIZIT

• Nepřehřívá se
  • Dobrý zvuk
  • Rychlý
  • Čekala jsem, že bude tišší

Zatím jsem spokojená.

• Nepřehřívá se
  • Lenovo Nerve Sense nabízí možnost zrychleného chlazení
  • Audio boost
  • Po měsíci mi přesali fungovat 4 klávesy

Klávesy mi opravili v Servise. Jinak notebook funguje jak má. Hry zvládá na dost FPS, nepadají. Při běžném užívání internetu je rychlý. Audio boost funguje také skvěle.

Reprodukce zvuku: Dobrá
Notebook je dle mě vhodný: K hraní her
Asus F556UQ-DM914T

Asus F556UQ-DM914T

Ověřený zákazník CZC.cz Martina S.

Přidáno: včera, 10:26

(naposledy upraveno včera, 10:26)

Zakoupeno v CZC.cz

Vybrali jsme si NT v akci za slušnou cenu,a jsme zatím velmi spokojeni.

Acer Aspire E15 NX.GDWEC.036

HP ProBook 470 T6P25ES

HP ProBook 470 T6P25ES

MAXMAX.cz MAXMAX.cz

Přidáno: 20. července 2017

(naposledy upraveno 20. července 2017)

průměr

• Výkon
  • Málo USB portů
  • Čínština
  • Anglická klávesnice

Malý ale levný laptop. který nádherně vypadá a uspokojí každého, kde jej potřebuje na běžné kancelářské úkony. Je výpočetní síla toho moc navíc nezvládne. Zkoušel jsem League of Legends a měl jsem něco přes 30 FPS.
Moc dobře nezvládá ani připojení druhého Full HD displaye.
Je však lehký, baterie má slušnou výdrž, klávesnice je skvělá, touch pad také. Zvuk není vůbec špatný, ostrost displaye je taky velmi pěkná.
Jen si při objednávání dejte pozor na celnici, já schytal 3500 Kč DPH. Pořád mě ale koupě vyšla levněji než tuzemsku.
V balení je redukce na evropskou síť, nabíječka, návod v čínštině a samotný počítač.

Čínský "Macbook" za levný peníz. Doporučuji studentům a dalším nenáročným uživatelům.

Apple MacBook Air MJVE2CZ/A

Apple MacBook Air MJVE2CZ/A

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Registrovaný uživatel

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• výdrž baterie
  • uživatelská jednoduchost
  • touch pad je hlučný, oproti mému Mac Book Pro celkem dost, možná závada daného kusu...

Asus UX360CA-C4011T

• Rychlost počítače
  • Pevnost pantu a zpracování
  • Příslušenství v základu
  • Někdy horší odezva touchpadu
  • Při určitých úhlech displej pruží

Celkově mám z tohoto Asusu dobrý pocit a s klidem bych jej provozoval i firemně. Tenké a lehké zařízení se velmi jednoduše přenáší a možnost natočení displeje z něj dokáže v mžiku udělat tablet, knížku nebo prezentační tabuli. Panty jsou výjimečně dobré a displej pruží jen v nějakolika málo polohách. Rozlišení obrazovky je ve výchozím stavu malé, ale lze v nastavení zvětšit. Dotyková obrazovka i výdrž baterie překvapí příjemně i s rychlostí odezvy. Rozložení klávesnice nebrání delšímu psaní. Přidané příslušenství v podobě konektorů je příjemnou třešničkou na dortu.

MSI GE72 7RE-045CZ

MSI GE72 7RE-045CZ

HawyCZek HawyCZek

• nekompromisní výkon
  • špičková tichá klávesnice
  • LCD - fullHD, 120Hz, 100% sRGB
  • 256GB SSD + 1TB HDD 7200
  • zvuk 2.1
  • poslouchatelný i při plných otáčkách (přestože není nejtišší, nevydává žádné nervydrásající zvuky)
  • při plném zatížení teploty CPU přes 90°C
  • u LCD nedoklaplé plasty
  • SW balast
  • výdrž baterie
  • prazvláštní podsvícení kláves (podsvícení okolí kláves, písmena téměř nesvítí, prosvítající diody mezi klávesami...)

Notebook jsem kupoval zejména k práci (architektonický ateliér - od projektů, přes vizualizace až po územní plány), ale i pro volný čas - úpravy fotek, grafiku, programování. Mými hlavními požadavky byl tedy zejména výkon CPU, min. 8 GB RAM a kvalitní 17" FHD display. Po tomto notebooku jsem pokukoval již delší dobu, ale cena 41 000,- byla pro mě příliš vysoká, neboť se v přibližně stejné konfiguraci nabízely i stroje konkurenčních značek za ceny nižší, avšak povětšinou s kompromisy. Pak se na alza.cz vyskytla možnost zakoupit tento stroj jako použitý za cenu téměř o 6 tisíc nižší (35 400,-) než byla cena nového. Oželel jsem tedy 4 měsíce z dvouleté záruky a stroj koupil.
Po třech měsících užívání můžu říci, že jsem udělal dobře. Neobjevil jsem zatím žádnou výrazně stinnou stránku - body uvedené v "Proti" jsou spíš o (ne)zvyku, případně jsou víceméně dané kategorií event. předpokládaným užíváním notebooku.
Konkrétně např, teplota CPU v zátěži je pro daný procesor vcelku běžná a šla by udržet nižší při zapnutí všech chladících fičurinek a vypnutí zvýšení výkonu v MSI appkách.
Malá výdrž baterie (okolo 3 hodin běžné práce) je sporná s ohledem k tomu, že se jedná o 17" notebook, u kterého se předpokládá spíš užívání "na stole", tj. v dosahu zásuvky. Osobně notebook denně přenáším mezi kanceláří a domem, takže na baterii jedu minimálně, určitě pod 5% času. Je tedy pravdou, že stejnou výdrž jsem měl na 7 let starém Aceru, který ve své době patřil mezi středně výkonné stroje (Phenom II + Radeon HD5650), a kdyby mu neopravitelně nekleknul display, používám ho doteď. Pokrok ve výdrži tedy nepozoruji - výkon je samozřejmě úplně jinde, ale když vezmu spotřebu jednotlivých komponent, tak jsem na stejných číslech.
Podsvětlení kláves je asi věcí názoru. Osobně bych uvítal, kdyby víc svítila písmena a méně rantl kláves s tím, že jsou navíc vidět jednotlivé diody. Na druhou stranu jsem ale neviděl klávesnici s prosvícenými znaky, které by byly dobře vidět za denního světla se zhasnutým podsvícením. Každopádně je klávesnice naprosto úžasná na psaní, vrátily se mi vzpomínky na klávesnici na mém stařičkém thinkpadu. Tichá, přesná s ideálním zdvihem a dobrým rozložením. V současnosti už odmítám psát na čemkoli jiném.
SW balast je evergreen všech výrobců a hodina na zbavení se všeho nadbytečného mě nezabila. Ponechal jsem si appky hlídající výkon, baterii, display, aktualizace apod., zbytek šel do pryč.
Co se týče výkonu, ten je skutečně nekompromisní, jen mě mrzí, že ještě spousta sw, který používám k práci, dokáže využít jedno jádro (konkrétně např. ArcGIS) a povětšinou nejsou schopny využít GPU, příp. jen omezeně. Ale doufám, že notebook dožije doby, kdy budou programy schopny využít celý výkon jak CPU, tak GPU. LCD je kapitola sama o sobě. Jedná se sice o TN, ale pokrývá 100% sRGB a 120Hz je skutečně znát (samosebou hlavně ve hrách, ale i při práci ve 3D je poznat rozdíl). Úpravy fotek a práce na grafice je vyloženě radost, jediné na co si musím dávat pozor je správné natočení vúči LCD (pozorovací úhly skutečně nejsou úplně nejlepší, ale přesto jsou oproti mému starému notebooku úplně jinde). Kombinace systémového SSD 256GB a datového HDD 1TB - 7200rpm je už podle mě nezbytnost, systém nabíhá bleskurychle a nečekám ani při spouštění programů.
Na notebooku si samozřejmě občas zahraju i hry a musím říct, že dva, tři roky staré hry (mám času dost - na gogu, steamu, originu... čekám na akční nabídky proto starší hry) jedu na plné detaily ve fullHD a zatím jsem nenarazil na zásadní problém, kvůli kterému bych musel cokoli ponižovat. Při hraní se teda notebook dost potí, a oba větráky funí o stošest, ale nejsou slyšet žádné nervydrásající zvuky (pískání, drnčení, poklesy otáček...), čemuž zřejmě dost pomáhá i nasměrování výfuků dozadu.
Vzhled mě neuráží, i když mám raději design typu výše zmiňovaného thinkpadu. Je to jedna ze spíše "usedlejších" herních mašin. Hliníkové povrchy jsou ok, i když spousta čuňat se spocenými hnátami, neustále řeší, že na nich zůstávají otisky. Kdybych měl notebook na výstavku, tak mě to taky vadí, ale je od práce, tak mě taková krávovina skutečně nerozhodí. Rámeček okolo LCD mohl být menší, ale na druhou stranu mohl být i větší, tedy to také nevidím jako problém., do brašny se vejde tak jako tak.
Zpracování je ok, jen jsem si všiml, že nebyly doklapnuté plasty okolo LCD u pantů - po zaklapnutí zatím drží, tak doufám, že to nebude nějaký větší problém.
Z notebooku jsem tedy celkově naprosto nadšený, nabízí mi všechno, co požaduji a potřebuji od pracovního stroje a dovolí mi i si občas odfrknout u nejnovějších her bez kompromisů. Pár "nedostatků", které jsou spíš pocitové, mě nijak neomezuje, případně se na ně dá zvyknout. Cena je úměrná výkonu a kvalitě, i když bych určitě čekal na nějaké zlevnění, při současné plné ceně 40 000,- bych se hodně rozmýšlel - podobné stroje ostatních výrobců jsou i o několik tisíc levnější, byť za cenu nutných kompromisů (velikost RAM, SSD, GPU, kvalita LCD apod.). Na druhou stranu bych za pracovní notebook s obdobným výkonem zaplatil o polovinu víc.
Teď jen doufám, že mě notebook nezklame a vydrží minimálně 7 let (2010 - 2017) jako můj předešlý Acer (při vytížení 10 - 12 hodin skoro každý den) a rovněž 7 let (2003 - 2010) jako můj předpředešlý IBM Thinkpad - při této příležitosti jsem zjistil periodu obnovy mých pracovních notebooků - další budu kupovat v roce 2024 a bude to herní dělo - nebo ne?...

Reprodukce zvuku: Dobrá
Notebook je dle mě vhodný: K práci (běžné kancelářské programy), surfování na internetu, K sledování filmů, poslechu hudby, K hraní her, K práci s náročnými aplikacemi (grafické editory, apod.)
Lenovo IdeaPad 110 80WG008FCK

Lenovo IdeaPad 110 80WG008FCK

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Ověřený zákazník

Přidáno: 19. července 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Omezení HDD Microsoftem

Reprodukce zvuku: Špatná
Acer Aspire V15 NX.G66EC.005

Acer Aspire V15 NX.G66EC.005

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v CZC.cz

• opravdu ssd disk je kouzelná věc
  • notebook vypadá bytelně
  • dostupný herní notebook
  • pomalu běžící internet, problém s vykreslením obrázků na internetu

notebook jsem vracel v 14 denní lhůtě, takže moje poznatky jsou pouze krátkodobé. Herní notebook super, ssd disk jsem předtím neměl a rychlost mě opravdu překvapila, 256 Gb je dost, sice asi externí disk je nutnost ale s usb 3,0 pohoda. Co mě nemile překvapilo byla rychlost internetu, kupoval jsem notebook abych nahradil skoro 8 let starý notebook a internet jel pomaleji než na starém, zvláště čas vykreslení obrázků byl otřesný. Notebook jsem vrátil protože jsem měl podezření, že musí být pokažený, u tak drahého a poměrně nadupaného notebooku nehodlám tolerovat takovou chybu.

Lenovo IdeaPad V110 80V200D7CK

HP 250 W4M89EA

HP 250 W4M89EA

Ověřený zákazník HPmarket.cz alison

Zakoupeno v HPmarket.cz

• dostačující pro nenáročné uživatele
  • poměr cena/výkon
  • numerická klávesnice
  • matný dispej
  • samovolné otvírání DVD mechaniky
  • design
  • chybějící viditelné kontrolky týkající se stavu zařízení

I když nejsem příliš náročný uživatel, jsem tímto modelem docela zklamaná. Pro mé potřeby má sice dostatečný výkon, oproti mému předchozímu ntb HP Pavillion 6000 má matný displej, numerickou klávesnici a větší HDD, ale to je asi tak vše. Co se týče designu, je to krok zpět, chybí viditelný popis portů, viditelné ledky o stavu (např. napájení ze sítě, zapnutý Caps lock...). Nějaké jsem sice po stranách našla, ale jsou téměř neviditelné a ty, na které jsem byla zvyklá, stejně chybí. Nejvíc mě ale vytáčí samovolné otvírání DVD mechaniky, ke kterému dojde chvíli po startu a nemá cenu ji zavírat, protože během chvíle se otevře znovu. Ovšem pokud vložím médium a chci ho potom vyndat, lze ji otevřít pouze softwarově, na běžný stisk nereaguje. Nejsem ajťák, takže nedokážu posoudit, zda se jedná o vadu mechaniky nebo o nějaké chybné nastavení. Možná by to byl i důvod k reklamaci, ale nehodlám to riskovat, protože s ntb pracuji a mám na něm už řadu věcí, na což výrobce zřejmě spoléhá.

Acer Aspire V15 NX.G66EC.001

Acer Aspire V15 NX.G66EC.001

Ověřený zákazník www.lacnenotebooky.cz Sima

Zakoupeno v www.lacnenotebooky.cz

• skvělý poměr cena/výkon
  • lehký a tenký
  • podsvícená klávesnice
  • kvalitní aretace konektoru napájení
  • matný jasný displej
  • silný zvuk, který neurazí
  • vestavěný akumulátor
  • předinstalovaný OS Win10
  • jednolitý touchpad
  • šipky nahoru/dolů jako půlklávesy
  • vypínací tlačítko jako pravá horní klávesa

Notebook se stal vítězem v relativně jednoduchém výběrovém řízení - měl nejlepší poměr skóre dosaženého v benchmarku GPU a CPU ku pořizovací ceně. Užívá ho moje Dražší polovička, takže v této recenzi uvádím jen své postřehy vznikající ve chvílích, když jdu náhodou kolem.

Dlužno říci, že s výkonem problémy nejsou - nejnáročnější, co Žena paří, je asi Cities: Skylines, a ty jedou bez problémů na plné detaily se vším všudy v 1920x1080 px - ale to už si asi každý pařmen nebo produktivní pracovník otestuje podle svého repertoáru, benchmarky hovoří jasně. Zaměřím se spíš na ty maličké příjemnosti i nepříjemnosti, které s sebou tento model přináší.

Potěší svou hmotností a štíhlou linií - i křehká dívka jej nosí bez stížností na skoliózu. Pro pisálky nebo fotofobní tvory je příjemnou maličkostí bíle podsvícená klávesnice. Pozorovací úhly displeje jsou vážně široké a tento na odrazy trpí velmi málo. Vestavěné reproduktory jsou schopny až překvapivé hlasitosti a zvuk z nich neurazí (byť je samozřejmě třeba hodnotit na škále notebookových drobků). Konstrukce působí rozumně bytelně a fajn je i skutečnost, že napájecí konektor po zacvaknutí opravdu drží.

Co však zamrzí, to nepochybně je akumulátor schovaný pod krytem a několika šrouby. Zatím (klepu na dříví) se vždy při zámzru podařilo notebook natvrdo vypnout dlouhým stiskem napájecího tlačítka, ale jsem prostě ze staré školy a mám rád, když mám ultimátní možnost vyrvat ze stroje akumulátor, když je nejhůř - a nebo si koupit nový a jednoduchým cvaknutím ho vyměnit, když původní už doslouží, bez ztráty kytičky (tedy záruky). Další drobností, která je mi osobně proti srsti, je trouchpad, který je naprosto jednolitý - je to prostě rovná deska, jíž jako levé a pravé tlačítko slouží dva dolní rohy, které lze mechanicky stisknout, ale na kterých ještě je citlivá oblast touchpadu, takže ve výsledku, když chcete na něco kliknout, nejenže lámete desku touchpadu (tedy, ohýbáte ji velmi zlehka, ale přece), ale ještě vám díky tomu ujede kurzor stranou (ne moc, ale přece). Nepříjemné to je také proto, že nepoznáte tlačítka prostým hmatem - musíte se podívat nebo vyzkoušet, jestli už jste tam. Možná to je o zvyku, ale rozhodně to nepovažuji za klad. Drobností, opět spíše zvyklostní, mohou být šipky nahoru/dolů formou půlkláves a vypínací tlačítko jako běžná klávesa v pravém horním rohu klávesnice. Je snadné o něj zavadit, ale naštěstí výrobce myslel alespoň na to, že než se něco stane, je třeba tlačítko držet několik sekund a potvrdit softwarový dialog.

No a samostatný odstavec jsem si vyhradil největší bolístce - protože, věřte nebo ne, i když jsem napsal pár výtek, stroj bych mohl jedině doporučit, nebýt těch zatracených Desítek... V zakoupeném kusu byly bez možnosti výběru předinstalované Win 10 Home. A to je katastrofa sama o sobě. Protože byly v ceně (a to v té nejnižší, za kterou se stroj dal sehnat - až o několik tisíc pod průměrem), vzal jsem stroj s nimi. Ale nikdy víc. Mrznou, vynucené aktualizace prakticky znemožňují operativní vypínání/zapínání, po aplikaci aktualizací se svévolně přerovnávají ikony na ploše... prostě jsou uživatelsky velmi nepříjemné. Takže když desítky, určitě ne Home. A protože sám výrobce pro tento model neposkytuje drivery pro jiný OS, desítky jsou nutnost, ale rozhodně doporučuji zbavit se Home a poladit systém tak, aby byl stabilní a neaktualizoval bez zeptání. Pak už mohu na tento notebook pět jen chválu. :-)

MSI GE72 7RE-009CZ

• Možnost rozšíření o M.2 SSD
  • Velice dobrý procesor
  • Velký display
  • Nízká váha - vzhledem k velikosti
  • Kovový horní kryt a oblast kolem klávesnice
  • Bez OS = žádný předinstalovaný odpad typu Norton atp.
  • Bíle podsvícení klávesnice = žádný infantilní vánoční stromeček
  • Možnost rozšíření RAM, je osazen pouze 1/2 SODIMM slotů
  • Zvuk - dobrá hlasitost
  • Barvy displeje je třeba zkalibrovat, vše co je v na videu trochu více šedé nebo ve stínu je zobrazeno jako úplná černá
  • Zadní kryt se po odstranění (z důvodu instalace komponent, čištění prachu) obtížně nasazuje - drží jej kromě šroubků ještě zacvakávací nožky a fungují klasicky - jednu zacvaknete, dvě jinde vyskočí ven.
  • Grafická karta je z roku 2015 - ačkoliv tehdy to byl slušný kus HW
  • Reálná výdrž baterie kolem 4,5 hodiny sledování filmu
  • Na černém kovu je vidět každé smítko prachu a každý dotyk mastnou rukou

Notebook působí mnohem lépe než naprostá většina plastových konkurentů. Možnost rozšířit RAM o další paměťoví modul a nainstalovat si vlastní M.2 (2280) SSD je super - podporuje SATA i nVMe. Vzhledem k výkonu procesoru a možnosti rozšiřovat RAM věřím, že bude sloužit dlouho a nestane se za pár let zastaralým kusem. Pro ty co chtějí pouze hrát jsou na trhu notebooky s podobnou cenou a lepší grafickou kartou (1050 nebo 1050Ti). Nedoporučil bych ho těm, kteří chtějí hrát poslední hry na maximální detaily ani těm, kteří sebou naradi tahají napájecí adaptér. Je označován jako "herní" ale já ho považuji za stroj pro lidi, kterým jde o 4 jádrovou i5 poslední generace za cenu kolem 20,000 a kvalitní konstrukci.

Asus UX360UA-C4022R

Asus UX360UA-C4022R

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. ZdePro

Přidáno: 17. července 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

Dlouhá výdrž baterie. Rychlé reakce - výhoda SSD disku. Nízká hmotnost.