Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Notebooky

Co dalšího si hned s notebookem přikoupit?

Optická bezdrátová myš

Popřemýšlejte co za doplňky se Vám bude hodit pokud možno hned při nákupu notebooku, při pozdější samostatné objednávce může být dopravné draží, než cena samotného výrobku!
Budete-li s notebookem cestovat, jistě není od věci s sebou mít i malou optickou (= nepotřebuje podložku) a bezdrátovou (= žádné obtěžující kabely) myšku velikosti vizitky.
Myši vhodné k notebookům
 

Čtečka paměťových karet

Protože moderní notebooky již konečně nepoužívají zastaralé (malé a často poruchové) disketové (tzv. floppy, nebo 3,5") mechaniky, nahradili je často výrobci unikátní čtečkou několika typů nejpoužívanějších paměťových karet. Máte-li tedy digitální fotoaparát, MP3 přehrávač, nebo mobil na odpovídající paměťové karty, můžete data z nich přenášet bez nutnosti dokupování jakékoliv externí čtečky.
Čtečky paměťových karet

USB Flash disk

Pokud potřebujete desítky, stovky či tisíce MB dat často, bezpečně a rychle přenášet (zálohovat), není dnes nic jednoduššího, spolehlivějšího a levnějšího, než maličký USB Flash disk.
USB Flash disky
 

Brašna na notebook

Pro notebooky doporučujeme značkové brašny značky Dicota, které při zakoupení spolu s notebookem nabízíme za zvýhodněné ceny. Jedná se o praktické a bezpečné polstrované brašny s vyztuženými hranami, většinou s kapsami a polstrovaným ramenním popruhem. Někteří výrobci nabízejí základní typy brašen již v ceně notebooku!
Brašny a batohy pro notebooky

USB Bluetooth adaptér

Umožňuje-li vámi vybraný typ notebooku bezdrátovou komunikaci přes Bluetooth či infraport, nezapomeňte si pořídit odpovídající zařízení i k počítači, se kterým hodláte svůj notebook spojovat.
Řadiče Bluetooth

Wi-Fi router nebo adaptér

Má-li již vámi vybraný notebook vestavěnou Wi-Fi, nebo dokoupili-li jste si MiniPCI kartu Wi-Fi sami, pak si můžete dokoupit i levný, výkonný (obslouží až 255 počítačů zároveň připojených) a bezpečný (s firewallem) Wi-Fi router, nebo externí USB Wi-Fi adaptér pro svůj stolní PC, a zrušit tak doma či v kanceláři veškeré síťové kabely.
Access pointy, routery

USB lampička

Pokud na notebooku často pracujete v noci bez rozsvícených světel, pak se Vám k osvětlení klávesnice jistě bude hodit velmi levná a snadno přenosná lampička, napájená přímo z USB portu.
USB lampičky

Nabíječka do auta

Cestujete-li s notebookem často autem, můžete si jej během jízdy dobíjet pomocí univerzálního autoadaptéru.
Cestovní AC adaptéry
 

Externí numerická klávesnice

Zadáváte-li na notebooku často číslice, jistě uvažujete o externí numerické klávesnici. Firma DeLock nabízí zajímavou sadu, která mimo tuto USB klávesničku obsahuje i 4x port USB, optickou myš, RJ-12 kabel, USB kabel, vše v kvalitní koženkové tašce.
Numerické klávesnice

USB hub

Pokud se Vám zdají málo 3 nebo 4 USB porty přítomné na většině moderních notebooků, můžete si pořídit levné a malinké rozšíření. USB hub ale není vhodný pro připojení externích 2,5" disků, které vyžadují napájení přes USB.
USB řadiče
 

Další AC Adaptér

Jestliže hodláte notebook používat na dvou místech (např. doma a v práci) a denně přenášet, pak se jistě vyplatí okamžité doukoupení druhého AC adaptéru se síťovým kabelem, abyste také zdroj (často i půlkilový) nemuseli neustále přenášet.


Zdroj: Elektro4U.cz

 

Porovnat notebooky