Lenovo Legion 5 82JY001JCK

Typ panelu
IPS

• Výkon
    • Tichý
    • Při větším zatížení se zahřívá, ale to je normální.

Dobrý výkon.

• Velmi dobrý display
    • Velice rychlý a výkonný
    • Fungoval 1 den, pak jsem ho normálně vypnul a druhý den jen černá obrazovka. Dal jsem ho ihned do reklamace na místní pobočce a on cestoval do opravy v Ostravě 8 dnů! No a teď budu čekat dalších 30 dnů a předpokládám, že se mi vrátí z opravy ten samý polátaný křáp! Za 28k výborný kup....
    • Hlučný !
    • Samý plast, zlaté staré HP.
    • Po delší době jsem si pořídil nový notebook a hned je v opravě. Kdyby měli jiní výrobci tenhle hardware určitě bych vzal HP nebo ASUS.

Nevím, jestli jsem měl štěstí na kus ale po 1 dnu běžného použití skončil notebook v servisu. A to jsem na něm nestihl spustit ani jednu hru. Jen podotknu, že pracuji s hardwarem již více než 25 let a ještě se mi tohle nestalo. Ať žije Lenovo!

Operační systém
bez OS
Produktová řada
Lenovo Legion
Typ panelu
IPS

Jedinečný notebook pro náročné hráče S novými herními notebooky Lenovo Legion 5 nebude mít váš nepřítel jedinou šanci. Nejnovější procesor a grafická karta Nvidia s bezkonkurenčním výkonem vám spolu s rychlou RAM pamětí poskytnou dostatek výkonu pro plynulý chod i těch nejnáročnějších her bez sekání. Ještě propracovanější chlazení se postará o nízké teploty a stylové podsvícení vám usnadní hraní ve tmě. A to nejlepší, dokonalý displej se skvělými barvami a rychlou obnovovací frekvencí si zamilujete!   Vypnuto Není vyplněn Alternativní text k fotografii! Vypnuto Není vyplněn Alternativní text k fotografii! Prvotřídní grafická karta Zapomeňte na nastavování nízkých detailů pro získání vysokých FPS. Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 s 6GB paměti má výkonu na rozdávání! Zásluhou taktu až 1702 MHz a TGP 130 W si i...

• obrovský výkon
    • zpracování (celokovové)
    • velmi kvalitní display 17"
    • numerická klávesnice
    • nic nikde nevrže
    • zanáší se větráky prachem
    • přílíš velký zdroj a jeho cena (2,5kg a 3000.-kč)
    • nelze dobíjet za chodu při hraní přes PowerDelivery
    • pozor na nepovedený upgrade firmware může zničit základní desku a to po záruce je velmi drahá sranda (35,000.-kč)

Dá se říct nejlepší možný herní notebook v cenovce do 30,000.-kč. Silná grafická karta 3060, která je zárukou toho, že na tom rozjedete prakticky cokoliv. Výborná je pevná velká základna, notebook se nekroutí, nevrže jak poodbné levné modely. Na klávesnici se velmi příjemně píše, je dostatečně měkká, ale ne gumová. Všechny konektory jsou zezadu, takže nikde nepřekážej žádné kabely. Jediná nevýhoda, že notebook nelze napájet přes Power Delivery, respektive velmi omezeně, protože potřebujete opravdu silný zdroj a přes PD nelze dostat více než 100W. Notebook je ale velký a těžký, takže je to spíš taková malá domácí stanice, protože napájecí zdroj je opravdu velký a těžký (a taky drahý - 300W / 3000.-kč). Každopádně bych si notebook koupil znovu a doporučuji jej každému.

• Výkonná grafika, procesor, disk atd bez výhrad
    • Touchpad docela funkční, použitelný
    • Materiál příjemný na dotek
    • Rozmístění konektorů pro usb, napájení atd
    • Klávesnice je posunutá blízko monitoru, mě osobně to tak vyhovuje
    • Modré provedení se mi na fotkách moc nelíbilo ale na živo pěkné
    • Pokud se nehrají náročné hry tak nehučí ani se moc nezahřívá
    • Verze bez OS, nainstaloval jsem pouze windows a vše funguje jak má bez zbytečných předinstalovaných nesmyslů jak to bývá u jiných modelů
    • Dají se koupit použíté kusy s platnou zárukou za velice dobré peníze
    • Hezký zvuk repro
    • Mechanická přepínatelná záslepka kamery
    • Začal zlobit display, na nízký jas se ve spodní částí ( cca 2-3 milimetry ) oběvují proužky, zatím to moc neobtěžuje, ale zkusím vyreklamovat. Když je jas vyšší než cca 50% tak je vše v pořádku
    • Maximální jas by mohl být větší když do místnosti svítí slunce ale dá se to
    • Horní řada podsvícených kláves svítí do očí když je ntb položený na stole - prosvítá podsvícení pod klávesami a nejde pořádně rozeznat znaky na klávesách - mám občas problém se trefit na klávesy pro nastavení jasu a zvuku, ocenil bych kdyby byly jinde. Většinou mám podsvícení vyplé
    • Rozložení většiny klávesnice je ok, ale nesedlo mi tlačítko windows na levé straně, zároveň malý enter který je moc blízko druhé klávesy a šipky které jsou vysunuté mimo klávesnici, s klavesnící steelseries které jsou na MSI se nedá srovnávat, ale pořád si myslím že je dobrá nebo lepší než u většiny levnějších notebooků.
    • Není klávesa Scroll lock

NTB je starý 1,5 roku, funguje výborně, zatím každou hru v klidu zvládl, pokud se nehraje tak je velice tichý, většinu času o něm ani nevím, například když se koukám na filmy.

Je trochu delší a něco váží, ale nevadí mi trochu větší rozměry, počítal jsem s nimi a není to nic hrozného

Výdrž baterie jsem moc nepozoroval určite není taková jakou udává výrobce, ale na film v klidu vydrží, při hraní moderních her je třeba mít připojený k nabíječce

Osobně bych využil cd mechaniku, ale mi jasné že to už dnes nikdo krom mě nepoužívá :)

Reproduktory jsou z boku, mají čistý hezký zvuk, jen to trochu obtěžuje ostatní v místnosti, mám radši když jsou namířené na mě ale neberu to jako nevýhodu

144hz monitor bych možná ani nepotřeboval, ale je fajn, pěkný obraz, na některé starší hry ale je potřeba přepnout na 60hz

Poměr cena výkon asi bezkonkurenční, kvalita zpracovaní je velice dobrá, ale ne prémiová, např. klávesnice, ale v dnešní době a za ty peníze asi nic lepšího není

• Lenovo Legion 5 je naprosto ideální herní notebook na hry i produktivitu. Spoustu výkonu, dobré teploty, solidní obrazovka. Jak si vede v porovnání s konkurencí najdete v mé videorecenzi:

Zobrazit video recenzi

• Výkon
    • Tichý
    • Při větším zatížení se zahřívá, ale to je normální.

Dobrý výkon.

• Velmi dobrý display
    • Velice rychlý a výkonný
    • Hlučný !
    • Samý plast, zlaté staré HP.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Herní notebook - zatím všechny hry na max a naprosto bez problémů