Lenovo IdeaPad L340 81LK0032CK

Produktová řada
Lenovo IdeaPad

• Maximální výkon za danou cenu
  • , zakoupeno v ITex24.cz

Plná spokojenost, produkt předčil má očekávání.

• Cena vs. výbava
    • Mám ho chvilku

Operační systém
Windows 10 Home
Produktová řada
Lenovo IdeaPad

LENOVO IDEAPAD L340 GAMING - HRA JE PŘIPRAVENA - JSTE I VY ???

Při hraní her záleží na správné volbě. S IdeaPad L340 Gaming víte, že jste zvolili skvěle.

Výkonný procesor Intel Core i5-9300H, moderní grafika NVIDIA GeForce® a vylepšený zvuk Dolby Audio™ poskytují ohromující výkon a výdrž.

Budete připraveni na cokoliv!

Produkt: Lenovo IdeaPad L340 modelová řada L340-15IRH GRANITE BLACK = černá (černý interier)

Gaming notebook

• Paměť/volný slot: 8GB (1x 8GB) DDR4 2400 SoDIMM, 16GB max., 0x volný
  • Úložiště: SSD 512GB M.2 2242 PCIe 3.0x2 NVMe
  • Optická mechanika: bez mechaniky
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
  • Displej: IPS, 15,6", LED, FHD (1920x1080), 16:9, antiglare, jas 250nitů, integrovaná HD webkamera 720P
  • Audio: integrované audio, 2 x 1,5W stereo reproduktory s Dolby Audio™, HD Audio
  • Polohovací zařízení: touchpad
  • Numerická klávesnice: ANO
  • Podsvícená klávesnice: ANO
  • Čtečka otisku prstů: ne
  • Komunikace: Bluetooth 4.2
  • Síť: ethernet 100/1000M, WIFI 802,11 (1x1) AC
  • Porty: 2x USB 3.1 (1. gen), 1x USB-C 3.1 (1. gen), HDMI 2.0, audio combo-jack, RJ45 LAN, power
  • Operační systém: Microsoft Windows 10 Home, při prvním spuštění možnost výběru mezi CZ, SK a EN jazykovou mutací
  • Baterie: integrovaná 3článková, 45Wh
  • Napájení: 135W slim-tip adaptér, černý s podporou rapid charge (80% za 1 hodinu)
  • Výdrž baterie: až 9 hodin podle MobileMark 2014

Hmotnost/cestovní hmotnost cca 2,19 kg

• Rozměry: 363 x 254,6 x 23,9mm
  • Materiál: PC/ABS plast
  • Záruka NT: 2 roky Customer Carry-in
  • Záruka baterie: 1 rok
  • Záruka produktů řady Idea se řídí dle záručních podmínek společnosti Lenovo. DOA reklamace produktu vadného do 14 dnů od zakoupení koncovým uživatelem (nevztahuje se na mechanické poškození či nekompletní dodávku) je třeba hlásit přes formulář : http://www.lenovoservices.cz/servis-a-sluzby/nahlaseni-zarucnidoa-opravy/ Běžný záruční servis je třeba kontaktovat na lince 800 702 703. Zákazník poté obdrží poukázku pro přepravu zařízení do servisu, kurýrní služba jej následně opravený přiveze zákazníkovi. Provozní doba telefonní linky: 09.00-18.00h. Před odesláním zařízení do servisu je nutné udělat zálohu všech uživatelských dat a přeinstalaci zařízení do továrního nastavení (recovery).

obrázek má pouze informativní charakter

• Maximální výkon za danou cenu

• kvalitní displej - až mě to překvapilo - jemnost, maximální jas
    • konektivita - dnes už konektory z NTB spíš odstraňují...ale tady je stále všechno, co je potřeba
    • dostatek RAM, SSD, výkonu procesoru i grafiky
    • velký touchPad
    • podsvícení klávesnice na cestách
    • dlouhá výdrž na baterce při kancelářské činnosti
    • kvalitní konektor napájení NTB
    • konstrukce, provedení, povrchy
    • přístupnost pro výměnu HDD
    • interní reproduktory nejsou moc hlasité
    • kontruktér zdířky na Ethernet by si zasloužil urazit ruce - místo klasického kovového čtverce vsadil krk na pohyblivý plast, který hezký vypadá, když se konektor zrovna nevyužívá - a konektor v něm prostě nedrží - necvakne pojistka. Zkoušeno i na úplně novém konektoru RJ45
    • zpětně mi chybí čtečka SD-karet - řeším to USB čtečkou, co jsem dostal zdarma k nové SD kartě do fotoaparátu

Vybral jsem si tento notebook pro osobní použití.

Proč notebook?
    Šel jsem do NTB, neboť 2x do měsíce absolvuji za víkend cestování o délce 10h. Plus tahám NTB na porady, kde píši zápis a občas na LAN párty s kamarády. Mobilita byla důležitým parametrem. Na těch místech zásuvka bývá, takže baterka stačí průměrná.

Proč Lenovo?
    Předchozí notebook Lenovo IdeaPad G580 mi vydržel 4 roky náročného používání
    (a stále by ještě fungoval, špatný kontakt na jednom USB, slabší podsvícení displeje, slabá výdrž na baterii. Zejména už jsem potřeboval výkon.)
    a když jsem notebook několikrát rozebral do posledního šroubku, byl jsem s mechanickým provedení spokojený. Narozdíl od oprav jiných značek NTB, které se mi jako elektrikáři dostaly do rukou.

Parametry na výkon
    U předchozího NTB jsem lpěl na co nejsilnějším výkonu procesoru. Vybíral jsem i7. Prostředí OS fungovalo svižně i po 4 letech. V tom jsem chybu neudělal. Avšak tentokrát jsem si troufnul peníze narvat spíš do grafiky. Tam předchůdce strádal.
    Takže jsem se vrhnul na procesor řady i5 a aby byl nejnovější architektury. L340 splňuje.

Grafická karta měla být při vybírání určitě NVIDIA kvůli teplotě NTB při hraní (a ano, je ok - nesáhl jsem vedle). A nejlepší kompromis při poměru cena/výkon. L340 splňuje. Navíc se mi líbí odvětrávání směrem nahoru - k displeji. Zdá se mi to efektivnější.

SSD disk používám v kombinaci s domácím uložištěm 4TB. Díky gigabitovému Ethernet kabelu přenáším data rychlostí 80-115MB/s. Spokojenost. SSD mi postačuje pro dual-boot Windows a Linux Zorin OS.

USB-C používal jsem telefon s tímto konektorem, než jsem dostal horší, zato pracovní, telefon. Což mě vrátilo zpátky na Micro-USB. Avšak mohu říct, jak krásně je tento konektor USB-C návykový a opravdu jsem si jej oblíbil. Věřím, že je to budoucnost....a tak jsem konektor na NTB vyžadoval. Do budoucna zvažuji koupit dokovací stanici.
    Když jsem doma, používám NTB jako druhý displej. Jinak mám všechny externí periferie - monitor 22", externí klávesnici, myš, reproduktory, sluchátka. Je to hromada konektorů. Vlastně až na USB-C a jedno USB3.0 mám celou stranu konektorů plnou. Líbilo by se mi odpojovat jen jeden, potažmo dva, když chci NTB sbalit a jít.

Vzhled
    Ano, všem říkám, že by to měl být u NTB až ten poslední parametr. Já chtěl herní NTB, co však bude vypadat "normálně/elegantně". Na kterém nebude vídět, že by to byl záměrně herní. L340 splňuje.

Shrnutí
    Celkově jsem velice spokojený s NTB. Pro mé použítí jsem si lépe vybrat nemohl. V mínusech jsem napsal, co by mohlo vadit běžnému uživateli, který primárně používá NTB samostatně. Já mínusy obkračuji tím, že mám externí periferie a Ethernet mi nevypadává, neboť NTB leží pevně na stole.

• , zakoupeno v ITex24.cz

Plná spokojenost, produkt předčil má očekávání.

• Cena vs. výbava
    • Mám ho chvilku