Lenovo IdeaPad 100 80QQ00CDCK

• , zakoupeno v Alza.cz

• Zapinaci tlačítko bez jistého stisku
    • Trackpad není nejcitlivejsi a nefunguje po cele ploše
    • Hodně slabé repro a mikrofon

Byl koupen pro dědu, který není náročný. Cena výkon jednoznačně plus, ale ten trackpad a repro mi štve.

• , zakoupeno v CZC.cz

Dobrý noťas

• , zakoupeno v EURONICS

• Fajn cena
    • Windows 10 je pro mně prozatím problém

Notebook jsem si vybrala pro dobrou cenu, parametry, které jsem pořebovala, ale Windows 10 je pro mně nepřehledný a mnohdy problematický. Počítač má pár nedůležitých nevýhod jako je např. to, že nezobrazuje, zda je zapnuto psaní malých či velkých písmen a jiné drobnosti. Takže spokojenost jen střední. Zatim tedy fanoušek zn.Lenovo nejsem .-)

Operační systém
Výdrž baterie
4 hodin
Kapacita baterie
24 Wh

Nenechte se odradit označením základní. Tento pašák v sobě skrývá více než je na první pohled znát. Co tedy lze říct o notebooku Lenovo IdePad 100? První dojem bývá tím nejdůležitější, proto nejlepší bude začít vzhledem. Ladné křivky netvoří žádné násilné přechody a černá barva dodává značný tajemný dojem. Díky těmto vlastnostem působí velmi elegantním vzezřením. S koupí tedy nedostane pouze kus elektroniky, ale také slušivého společníka na cesty či pracovní stůl.

• - Dobrý maximálně pro prohlížení internetu, občas ani to ne.
    • - Velmi špatný mikrofon
    • - Nízký výkon, ale co čekat za tu cenu...

Tento notebook jsem si koupil před 2 rukama pro obyčejné domácí využití (internet, filmy, hudba, skype). Asi po půl roku se mi zničilo silikonové odpružení tlačítka enter, tak jsem ho dal na reklamaci a zdarma mi ho opravili. O rok později se mi u notebooku začali objevovat problémy s výkonem a začal se hrozně sekat, psalo mi to problémy s úložištěm a nakonec to začalo psat i nějaký fatální error a že to potřebuje restartovat. Když jsem ho tedy restartoval, čekal jsem přes dvě hodiny a stejně se nazapnul. Tak následovala další reklamace na které zjistili že je rozbitý HDD a tak mi ho vyměnili. Od té doby zatím funguje, ale čekám kdy bude zase něco...

Teď přejdu dál. Asi před měsícem si prarodiče koupili také notebook Lenovo (nevím přesně jaký model) a po dvou týdnech měli úplně ten stejný problém s HDD. Teď je notebook na reklamaci.

Opravdu nedoporučuji značku Lenovo, jsem velice nespokojený a už nikdy si od nich nic nekoupím.

• Přehledná klávesnice s velkými tlačítky
    • Rychlý a tichý chod
    • Čtečka karet
    • Jen 2x USB a ještě k tomu těsně vedle sebe !!!
    • Velmi slabé a nekvalitní reproduktory (nutno dávat na 100%)
    • Nechává otisky prstů na celém povrchu

Na kancelářskou práci a surfování po netu dostačující pomocník. Na sledování filmů nevhodné, nutno zesilovat repro na 100% a zvuk je fakt hrozný.
    Velký záporem jsou jen 2 USB sloty, které jsou nepochopitelně umístěné navíc vedle sebe, takže širší flash disk tam můžete strčit jen jeden.
    Plastová konstrukce vypadá docela bytelně, víko se příliš neohýbá a lze ho otvírat i na boku. Materiál akorát přitahuje otisky prstů, takže vypadá furt upatlaně a to ani nemusíte mít mastné prsty.
    Display je průměrný, lesklý, z boku hůře viditelný, ale to je dnes běžné u všech notebooků této cenové kategorie.
    Na hraní her asi můžete zapomenout.

• Malý, lehký, výdrž baterie poměrně slušná
    • Chybí indikace CapsLk a NumLock, nešikovné zapínání, mizerný zvuk, nejde mikrofon (Skype)

Průměrný NTB, cená odpovídá. Dobré provedení, hezkýdesign, chybí mechanika na CD/DVD. Slušná výdrž, na datlování úplně ideální, ač proti sluníčku moc neuvidíte.

• mikrofon a reproduktor hodně špatný, Tlačítko na zapínání (vypínání) na špatném místě- už se mi několikrát povedlo při manipulaci si notebook vypnout

Dala jsem na rady prodejce.
    Nevyhovuje mi kvalita mikrofonu.Při videohovoru musím vyloženě hulákat aby mě volající vůbec slyšel. Když se potřebuji koukat na film musím připojit reproduktory, aby jsem lépe slyšela.

• Poměr cena výkon jednoznačná volba
    • málo USB portů
    • lesklý LCD displej

Skvělá volba pro lidi kteří netuší jaký notebook si koupit.
    Přetaktoval jsem si procesor z 2,00GHz na 2,4GHz.
    A rozjel jsem na něm na full detaily Assassins creed Rogue,Mafii 2, Fifu 15, call of duty modern warfre 2 ........absolutně bez záseků.
    Dále na běžné kancelářské práce a práce do školy ideální volba.
    4GB RAM bohatě stačí i na GTA 5 na minimální detaily.
    Jakožto tester notebooků jsem příjemě překvapen jak Lenovo s tímto kouskem udělalo v podstatě průměrně výkonný stroj za dobrou cenu a pěkným vzhledem.

Možná bych po delší době uvažoval o výměně grafické karty za výkonnější, přidání RAM a přetaktování u experta .

Tento notebook rozhodně doporučuji

• - Cena v poměru k produktu
    • - rychlost procesora
    • - Není to nešťastný procesor Intel Celeron
    • - Strašný Windows 10, který mu dělá velké problémy.
    • - Tlačítko "Zapnout" je idiotský malé a na boku.
    • - Tlačítko "OneKeyRecovery" na obnovu systému není tlačítko a třeba ho pořádně dlouho objevovat. Ani pak si ale notebook nemusí poradit s Windows 10 a vy musíte do servisu.

V zlevněné verzi (ze 470 na 305 eur - třeba nakupovat na Slovensku) je to přijatelný notebook. Windows 10 vás potrápí až do vymazání disku a nainstalování Linux Ubuntu (nebo zvolíte návrat k Windows 7). Baterie přivrtáná třemi šrouby k notebooku také zaujme, bohužel ve špatném světle. Výsledek: Ne. Jsou i jiné typy na výběr.

• Nádherné podání barev displeje
    • Kvalitní materiál výrobku
    • Konstrukce

Oproti konkurenčním výrobkům je toto jednička. Nemohu si na nic stežovat. Používal jsem jiné značky, ale tato je nej.

Doporučuji všem.

• rychlý
    • jednoduchý
    • levný
    • výdrž baterie
    • Špatná viditelnost displeje na slunci
    • Málo sklopitelná obrazovka
    • tlačítko zapínání na boku
    • slabý reproduktor

Jsem student a pro mě notebook naprosto vyhovuje. Na nějaké hry to určitě není, ale pro psaní zápisů a internet dostačující.

• Procesor intel
    • Vydrz baterie
    • Ne moc prijemny touchpad
    • Nepodsvicena klavesnice

Nootebook jsem si koupil predevsim do skoly na praci, takze jsem pocital s tim, ze si na nem nezahraju gta5 atp. Spousta lidi si tu stezuje, jak je naprd se zapinacim tlacitkem (:D) a nebo, ze jack na sluchatka je spojeny s jackem na mikrofon. Lidi za ty prachy brecite uplne zbytecne. Dle me jde o jeden z nejlepsich notasu na trhu za tu cenu (ja koupil za 9k). Na praci s dokumenty dostacujici a zahrajete si i HL2 nebo counter strike source bez jedineho seknuti (jine hry jsem nezkousel, na hrani mam playstation). Cili pro nenarocneho uzivatele muzu rozhodne jen doporucit!