HP ProBook 450 T6P24ES

Windows 10 Pro

Windows 10 Pro

HP ProBook 450 G3 (T6P24ES#BCM), Tenký, lehký a odolný design notebooku HP ProBook 450 poskytuje pracovníkům nástroje k udržení produktivity i na cestách. Tento počítač ProBook je nástroj k produktivní práci vybavený výkonem a zabezpečením, které splňují dnešní potřeby pracovníků působících v terénu

• Model: ProBook 450 G3 T6P24ES
    • Operační systém: Windows 7 Professional 64-bit (dostupné prostředníctvím práv na přechod na starší verzi z Windows 10 Pro)
    • Procesor: Intel® Core™ i7-6500U Processor (4M Cache, up to 3.10 GHz)
    • Paměť: 4 GB 1600 MHz DDR3L SDRAM (1x4 GB) (2/1) max. 16 GB
    • Pevný disk: 256 GB Disková jednotka M.2 SATA TLC SSD + volný slot 2,5"
    • Optická mechanika: DVD+/-RW SuperMulti DL
    • Displej: 39,6 cm (15,6") plochý displej s rozlišením FullHD (1 920 x 1080), podsvícením LED a antireflexní úpravou
    • Zvláštní výbava: Ne

Intel Core i7

Model procesoru 6500U

Úhlopříčka LCD 15,6

Windows 7 Pro + 10 Pro

Displej - rozlišení (formát)

Full HD (1080 řádků)

Rozlišení LCD 1920x1080 (WUXGA)

Displej - typ

Zdroj 45W AC adapter

Baterie - články 4 články

Záruka baterie 12 měsíců

1zákazník doporučuje produkt

• 20.2.2019 - Upgrade na nový 2TB SSD Samsung 860 EVO, rozhraní SATA M.2 (2280)
      • Přidán také HDD Samsung (Seagate) FireCuda 2TB, ST2000LX001
      • 2 roky užívání a jsem velmi spokojen.
      • 5 let záruka od HP !!! Co víc si asi přát?
      • Velmi kvalitní zpracování, to jak materiál, tak i rozmístění portů.
      • Displej je z vrchní strany příjemně pogumovaný, takový matný, takže na něm v žádném případě nejsou viditelné nějaké otisky vlhké ruky, či prstů.
      • Slušná klávesnice s dobře rozmístěnými klávesami.
      • Podsvícená klávesnice, se 3 úrovněmi jasu. Velmi příjemné a velmi užitečné - musím chválit.
      • Velmi super funkce "snímač otisku prstu" - slouží třeba pro rychlé a hlavně bezpečné přhlášení, které je podstatně bezpečnější a více chráněné, než nějaké heslo. Funguje opravdu perfektně a bezchybně, což mě doslova překvapilo. Dá se i přepnout na klasické zadávání hesla, či poučití snímače otisku prstu.
      • Šikovně umístěná CD/DVD mechanika, která čte velmi dobře a rychle. I její nízká hlučnost je dalším plusem.
      • Audio jack - slucvhátka/repro v jednom, což je dobré pro dnešní sluchátka s mikrofony, kteráé jsou již běžně vyrábeny právě 4 port jacku.
      • Štíhlost notebooku - další chvála.
      • Akumulátor a spotřeba - 44Wh aku v základu, lze přikoupit za cca 1100kč i 55Wh akumulátor s vyšší výdrží baterie.
      • Výdrž základního 44Wh až 11,5 hodiny, při vyplé wifi a snížené svítivosti displeje na 50 % - opravdu dosti slušnmé. Při surfování na internetu se zaplou WIFI bude výdrž o poznání horší...cca jen 7-8 hodin. I tak je to ale opravdu velmi slušná výdrž.
      • Chlazení: velmi kvalitně provedno. Nízké teploty, nízký odběr a dlouhá výdrž. Jeden venzttilátor je dostatečně tichý a vůbec neruší. Navíc se musím zmínit, že pro práci jako je třeba jen surfování po internetu, či prohlížení fotek, tak v tomto případě se ventilátor vůbec nespouští a notebook je zcela tichý.
      • SSD disk!!! V základu je 256 GB SSD disk, s rychlostí četní 503 MB/s a zápisu 393 MB/s - viz profi test CrystalDiskMark 3.0g.
      • Start Windows 7 a Wihndows 10 otestován na dobu pouhých 12 sekund (a to už se jednalo o systémy, ve kterých byl nainstalován veškerý software a to včetné velkého množství progeramů. SSD disk je opravdu dost rychlý a na nic se zde NEČEKÁ !!!
      • SSD disk je v notebooku vložen v patici M.2 (miniaturní disk).
      • další disk již v notebooku není, ale notebook má volný SSD slot pro uloření SATA disku jak 7cm, tak i 9,5cm. Tento SATA disk může být samozřejmě i SSD či kotoučový a to až o kapacitě 2TB (2000 GB)
      • RAM: 2 sloty pro RAM. Jeden slot obsazen 4GB RAM a druhý slot volný. Podpora RAM maximálně 16 GB.
      • Přásatup k RAM či SSD nebo HDD slotu je zespoda notebooku velmi dobře provedený a velmi snadno dostupný - stačí odšroubovat pouze jeden šroubek a vysunout, či odklopit krytku. Vše opravdu velmi rychlé a velmi snadné, za což musím HP velmi pochválit.
      • Notebook se dá zakoupil s předinstalovaným operačním systémem Windows 10 Pro x64, nebo Windows 7 Professional x64.
      • U notebooku je kupodivu i přiloženo i originální instalační DVD jak s Eindows 10, tak i s Windows 7, což jsem ani nečekal, ale je tomu tak. Jednáí se o licencované operační systémy, které po jejich nainstalování již není třeba nijak aktivovat - jedná se o plné verze !!! To mě taky velmi zaujalo. SSD disk 256 GB M.2, který na notebooku je, jsem si rozdělil na 2 oddíly 119GB + 119GB, a na každý oddíl jsem nainstaloval jeden z oepračních systémů. Vše proběhlo naprosto hladce. Nyní po zapnutí PC, mám na výběr zvolit si, který operační systém se má spustit. Prostě bezva. Počkám 12 sekund a Wijndows je spuštěný :-)
      • Klávednice: nic bombastického, al i tak mohu pochválit za dobře rozmístěné klávesay a i za podsvícené aktivní či neaktivní tlačítka CAPS LOCK a taky NUM LOCK.
      • Vůbec na klávesnici jsou podsvícena všechna tlačítka a samozřejmě i samotné znaky i písmena na tlačítkách, což je potom pro psaní za šera a hlavně v noci doslova perfektní a velmi přehledné, tak jako by jste psali ve dne. Pokud přestanete psát, podsvícení kláves se za 15 sekund hezky plynule pohasne (zhasne). Znovu jej aktivujete stiskem libovolné klávesy.
      • Grafický výkon: Je zde obsažena pouze integrovaná GPU Intel® HD 520, která je nové generace a ikdyž parametricky je opravdu taková běžná klasika v této cenové relaci, tak ale musím s udivením pochválit, že výkon poskytuje z mého hlediska až nečekaně velký.
      • Pro otvírání displeje chybí nějaký úchop...Dá se v pohodě odklopit, ale ten úchop by se opravdu dost hodil.
      • USB porty jsou na levé stran 2x USB 3.0 a na pravé straně 2x USB 2.0 - Proč jan 2.0? Navíc jsou tyto USB porty moc blízko u sebe a když do jednoho zastrčítě flashku, tak do druhého USB portu, který je hned vedle, už nelze nic zastrčit.
      • Zároveň i HDMI port je velmi blízko USB konektoru, což může právě vadit při zapojení větší gflashky.
      • Celkem špatně recenzovaný displej, který opravdu má horš úhly pohledu, ovšem není to opravdu žádná hrůza...prostě takový horší standard. Ikdyž za cenu notebooku bychom mohli čěkat lepší displej, tak ta cena je dohnána jinou výbavou a vůbec i kvalitním zpracováním notebooku.
      • Negativum je omezené vyklopení displeje - pro běžnou práci naprosto ok, ovšem nelze diplej přetočit ani o 180, a už vubec ne o 360 stupňů. Velká škoda, protože se to mnohdy docela hodí.
      • Reproduktory...to opravdu není moc dobrá práce. Audio a reproduktory opravdu nestojí za moc. Kvalita, se říká naprosto něčemu jinému. Výkon co se týčehlasitosti a tedy jak repráky řvou, tak to je až nadměrně moc :-ú ael čistota zvuku nestojí za nic.Integrovaná zvuková karta v základní desce nemá s kvalitou nic společného. Takže na tohle se připravte. Jako na hraní her, sledování filmů a podobně to stačí a není třeba si stěžovat. Ovšem na poslouchání hudby to opravdu moc není. Možná přeháním, ale já jsem spíše audiofil, no a na kvalitu a čistotu audia si opravdu potrpím (ikdyž než jsem tento NB koupil, tak jsem se o tom dočetl, že audio je zde špatné), poslouchám hudbu výhradně jen ve FLAC kodeku!

Dlouho jsem vybíral štíhlý a hlavně tichý notebook, který má hlavně 1080p displej (rozlišení 1920x1080 pixel), SSD disk pro operační systém + musel mít i SATA slot pro vložení velkokapacitního disku (2TB či více), musel být i velmi tichý, numerická klávesnice, CD/DVD ROM q nejlépe i 4 USB porty, nutný HDMI port.
      HHledal jse opravdu dlouho a málem jsem skončil u AUSU, ACER potom skoro Lenovo, ale pořád to nebylo ono a všechny tyto notebooky měli hodně mínusů.
      No ale potom jsem uplně náhocou narazil na tento model od HP, o kterém jsem si hned četl jeho specifikaci, no a vše vyhovovalo na 100%, takže to byla jasná volba.
      Z jistých důvodů jsem obdržel 2 kusy, kdy na jednom byl nainstalován Windows 10 Pro x64 a na druhém Windows 7 Professional x64, proto jsem také mohl porovnat výkonnost a srovn ání obou OS, z čehož ve výsledku vyšlo to, že oba systémy pracují stejně rychle a to velmi svižně - tedy až překvapivě svižně, za což nese odměnu právě rychlý SSD disk o velikosti 256 GB.
      Zjistých důvodů (mých potřeb) to nakonec skončilo tak že jsem si ten 256GB SSD disk rozdělil na 2 oddíly, kdy jsem na jeden oddíl nainstaloval Windows 10 a na druhý oddíl ten Windows 7.
      Pracuje to opravdu perfektně a rychle a jak už jsem psal, tak po zapnutí počítače mi vyskočí nabídka na výběr z těchto dvou Windows a zvolim kterou chci a během cca 12 sekun mi daný Windows naběhne a hned mohu naplno pracovat.
      I při pouze 4 GB RAM je tento Windows velmi rychlý (což mě opravdu překvapilo.
      GPU - grafická karta - pouze integrovaná Intel® HD 520, ovšem z nečekaným výkonem, který mě opravdu překvapil, kdy jsem měl třeba i obavy, že notebook nebude schopen kvalitně přehrát 1080p filmy s vysokým datovým tokem. Ovšem opak byl pravdou, protože jsem hned skusil přehrát film Titanic, v 1080p 25 fps, 33 000 kbps!!! - no nádhera, přehrálo to naprosto hladce a i rychleé posozvání bylo naprosto bezproblémové a dost mě to překvapilo. Co se týče her, tak to nemohu soudit, protože je nehraju, ale 3DMark mi ukázal něco přes 5300 bodů a snímkování tam bylo taky slušné.
      Testoval jsem ale rydchlé prohlížení fotek (rychlé přecvákávání) což bylo ještě více překvapivé, než jsem čekal, protože to svištělo jak kulky ze samopalu. Opravdu překvapení, za které bych měl asi poděkovat i procesotu od Intelu i7 (4MB), který odvede o mnoho větší kus práce, přičemž sám ui7 procesor obsahuje i graficky procesor (tedy konkurence vůči AMD), se kterým prostě jenom kraluje.
      Obrovský kus práce ale odvedl právě ten SSD disk 256GB, což jsem si i ověřil, a to tak, že jsem si skusil dat notebooku i 500 GB SATA3 disk od WD, na který jesm nainstaloval Windows 7 (který byl přiložen k tomuto notebooku), no a hned jsem poznal, jaký to je průser, ...ty plotnové kotoučové disky jsouz pomalé jak šnek...o prostě velká hrůza a spousta čekání...prakticky nepoužitelné k běžné svižné práci. Bez SSD disku se prostě žít nedá, více k tomu není co říct.

Když to zhrnu, tak musím tento notebook opravdu jen VŘELE DOPORUČIT. Je to takový dobrá mašinka, s velkou výdrží na AKU a zároveň velmi tichý.
      Navíc když uvážím že jsem jej koupil za "jen" 20 000kč s DPH,
      tak mě ani nemůže napadnout si na něco stěžovat.
      ZA celkem 3400kč k noitebooku dokupuji to co píši v poznámce, kdy potom z této malinké mašinky bude opravdu kvalitní a výkonný notebook za možná až přehnaně rozumnou cenu.

POZNÁMKA:
      Mám již objednanou RAM (8GB), kterou přidám ke stávajícim 4 GB a ve výsledku to bude mít celkem 12 GB RAM. Poto bych provedl 3D mark test, zda tam budou znát lepší výsledky.
      Dále čekám ještě na 2TB 2,5" SATA3 HDD, který vložím do volného SATA slotu.

:-) NA DOTAZY RÁD ODPOVÍM A ZÁJEMCŮM RÁD PORADÍM :-)

UPGRADE:
      Již delší dobu mám v tomto NTB 12GB RAM - což je opravdu znát jak při rychlosti startu NTB, tak i práci na něm zejména v aplikacích, které hodně využívají operační paměť.
      A co HDD?
      Upgradoval jsem na jiný trošičku rychlejší 2 TB disk od Samsungu - plotnový disy, kotoučový elektromagnetický.
      Nicméně to HLAVNÍ !!!!:
      Koupil jsem:
      (HDD) SSD Samsung 860 EVO, rozhraní SATA M.2 (2280), kapacita 2TB, rychlost sekvenčního čtení až 550 MB/s, rychlost sekvenčního zápisu až 520
      Tento SSD M.2 je do slotu kde byl v základu pouze 256GB SSD. Nyní je tam tento o dost rychlejší a SSD s mnohem vyšší kapacitou 2TB. NTB jej pobral i bez upgradu BIOSU (kdy tam byl BIOS v1,06. Nicméně potom jsem to i tak upgradoval na nejnovější BIOS v1.33 - ovšem nevím co je na tomto BIOSU lepšího. Jediné co jsem zjistil, je spíše mínus a to je start systému - trvá cca o 3-5 sekund déle, než se celý BIOS nabootuje a teprve potom se začne načítat Windows.
      Jinak jedu na Windows 7 x64 nejnovější vydání ke dni 1.2.2019 a vše šlape naprosto skvěle :-)

• .

Zobrazit celou recenzi na notebook.cz