Recenze HP Power Pavilion 15-cb011 1UZ86EA

Ověřené recenze HP Power Pavilion 15-cb011 1UZ86EA

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s.

Jakub Hnidka

Přidáno: 3. června 2018

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Výkon
  • Perfektná klávesnica
  • Design
  • Výdrž na baterku
  • Kryt notebooku sa ľahko poškrabe
  • Zahrievanie
  • Pri vypnutí podsvietenia klávesnice ostáva svietiť podsvietenie power button

Notebook som si kúpil ako kombináciu workstation a herného. Pomer výkon/cena je výborný, notebook je navyše ľahko prenosný a najmä má výbornú klávesnicu. V prevedení acid green je aj designovo zaujímavý, zároveň však nepôsobí dojmom herného notebooku, ako napríklad Omen alebo Legion, čo mi len vyhovuje. Výdrž na baterku je výborná, 6 hodín pri normálnom používaní je dosiahnuteľných celkom bezproblémov.

Čo je problém, je kryt notebooku, ktorý je vyrobený z materiálu, ktorý sa prakticky okamžite doškrabe - preto pri prenášaní naozaj treba aspoň puzdro.

Heat management nie je úplne silnou stránkou Power Pavilionu. Veľmi ľahko sa zahreje a hoci zatiaľ som sa na kritické teploty nedostal, nie som z tohto aspektu nadšený. Procesor je umiestnený pod šípkami, vďaka čomu pri hrách zahrievanie nevadí. Pokiaľ mi ale beží nejaký výpočet a popritom sa snažím písať, tak je to nepohodlné (nie však neznesiteľne). Predpokladám, že s i5ťkou tento problém bude menší.
Zároveň konštante beží vetrák. Nie je veľmi hlučný, ale je zbytočné aby bežal keď notebook nie je pod záťažou.

Celkovo som však veľmi spokojný, v danej cenovej kategórii sa niečo lepšie dá nájsť len veľmi ťažko.

Výdrž baterie notebooku: Více než 5 hodin
Reprodukce zvuku: Dobrá
Rozložení klávesnice: Vyhovuje mi
Kvalita displeje: Dobrá
Viditelnost displeje na slunci: Výborná
Vhodný k přenosu: Ano (je lehký, dobře přenosný)
Ověřený zákazník PeKro spol. s r.o.

Paolo

Přidáno: 7. dubna 2018

Zakoupeno v PeKro spol. s r.o.

• Velmi rychlý při veškeré práci, slušný displej, bleskový náběh systému.
  • Dobrá výdrž baterie.

Část 250 GB SSD zabrána operačním systémem.

Výdrž baterie notebooku: 3 - 5 hodin
Ověřený zákazník Digiboss

Martin

Přidáno: 20. února 2018

Zakoupeno v Digiboss

• Čistý a stylový design - v černé matné barvě, se zelenými doplňky - a la MATRIX.
  • Výborný displej a pozorovací úhly !
  • Hliníkové šasi s kartáčovaným povrchem.
  • Při běžné práci obrovská výdrž baterie, i při delší práci jsem nepozoroval žádný nepříjemný hluk od venilátoru. Zatím vše OK.
  • V dané cenové kategorii asi maximální možná výbava - poměr ceny a výkonu = luxus (zakoupeno v oficiální CZ distribuci).
  • Klávesnice má i numerickou část, chybí pouze pravé tlačítko CTRL - toto lze ale vyřešit softwarově a libovolné tlačítko přeprogramovat.
  • Reproduktory Bang and Olufsen jsou paráda.
  • Touchpad je silně návykový, jednoduchá gesta pro ovládání jsou zcela logická a kdo k práci nutně nepotřebuje myš, ani ji potřebovat nebude. Trochu mám teď problém při ovládání jiných NTB, které tato gesta neumí ;-)
  • Na klávesnici chybí pouze pravý CTRL - jak už jsem napsal - toto lze vyřešit softwarově a libovolné tlačítko přeprogramovat.

Výdrž baterie notebooku: Více než 5 hodin
Reprodukce zvuku: Dobrá
Rozložení klávesnice: Mám menší výhrady
Kvalita displeje: Perfektní
Viditelnost displeje na slunci: Výborná
Vhodný k přenosu: Ano (je lehký, dobře přenosný)