HP 15-ba067 X3L20EA

Operační systém
Windows 10 Home

Operační systém
    Windows 10 Home

S tímto notebookem HP získáte nepřekonatelnou kombinaci designu, spolehlivosti a báječných funkcí. Styl a produktivita s ohledem na vaši peněženku – je tady něco, čím můžete být nadšení. Displej má úhlopříčku 15,6",disponuje LED podsvícením a rozlišením 1920 x 1080 bodů, které Vám zaručí vynikající kvalitu obrazu. Poteší také klávesnice s numerickou částí a touchpadem. Ideální notebook pro manažery a náročnější uživatele.

Základem notebooku je špičkový čtyř-jádrový procesor AMD A10-9600P s frekvencí 2,4GHz. Pro pohodlný chod programů a multitasking je notebook vybaven celkem 8GB RAM DDR4. Pro data je pak připraven pevný disk s kapacitou 1000GB a DVDRW mechanika.

O grafické aplikace se postará grafická karta AMD Radeon R7 M440 s 4GB RAM. Připojit další zařízení je možné například díky 1x USB 3.0, 2x USB 2.0 rozhraní nebo HDMI. Samozřejmostí je podpora LAN, Wi-Fi 802.11ac (1x1) a Bluetooth ve verzi 4.2. Nechybí ani HD webkamera. Notebook je dodáván s operačním systémem Windows 10.

• Čerstvě koupený notebook se zasekl již několikrát!
      • Nastala chyba, při které po chvilce nereagoval internet a následně celý systém!
      • Při restartu jsem čekal necelé tři hodiny. Pc hlásil: Windows se připravuje. Nevypínejte pc.
      • Již po druhém dni od koupě je notebook hlučný.

Tento produkt nedoporučuji!

• Moc pěkný vzhled
      • svižný, zatím se nezasekl
      • tichý
      • poměrně lehký
      • dedikovaná grafická karta
      • není SSD
      • touchpad není nijak zvýrazněn/ohraničen a je ze stejného materiálu jako jeho okolí, takže často jezdím prstem mimo touchpad a vztekám se, že nereaguje :D
      • tlačítko enter není od tlačítka s interpunkcí a diakritikou odděleno mezerou, takže často mačkám špatné
      • baterie vydrží zhruba necelé 4h

Notebook jsem vybírala hlavně podle ceny a vzhledu, nepotřebuju žádné "dělo", ale taky pracuju s grafickými programy, které potřebují trošku lepší grafickou kartu, takže jsem nakonec po dlouhém zvažování zvolila tento. Docela mě mrzí, že nemá SSD disk, ale v této cenové kategorii bych ho snad ani u jiných notebooků nenašla...Notebook je ale poměrně svižný i bez něj - start trvá kolem 45s. Při prvním pohledu mě trochu zklamal displej, přišlo mi, že má nevýrazné barvy, ale teď už ten pocit nemám - asi jsem si zvykla :) Zvuk teda nic moc, můj tablet má lepší, ale není to žádná hrůza - takový průměr.
      Baterie kvůli dedikované grafice moc dlouho nevydrží, při normální zátěži jsou to asi necelé 4h.

• Opravdu krásný vzhled
      • Výdrž baterie
      • displej
      • Zvuk - stereo
      • -10% za to, že se mi během 3 dní jednou zasekl

Přístroj jsem si vybral, protože mě zaujal jak vzhledem, tak v cenová relaci s nejlepším hardwarem. Počítač je¨rychlý, nestalo se mi¨, že bych na něco musel čekat, i start systému je velice rychlý a používat jde téměř okamžitě po naběhnutí tapety s ikonami.