Dell XPS 15 N-9560-N2-711S

Dell XPS
    Ultrabook
    Herní notebook

DELL XPS 15

Základem notebooku je čtyřjádrový procesor Intel Core i7-7700HQ pracující na frekvenci 2,8 GHz, doplněný 8 GB operační pamětí typu DDR4. Je vybaven 15,6" displejem s Full HD rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů. Obrazová data zpracovává grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 s 4 GB vlastní paměti. Pro data je k dispozici 256 GB SSD disk. Notebook je vybaven podsvícenou klávesnicí, webkamerou, bezdrátovým připojením Wi-Fi a Bluetooth. Dodáván je s předinstalovaným operačním systémem Windows 10 Home.

Na tento produkt je poskytována záruka 2 roky on-site next business day.

Oprava v rámci tohoto záruční servisu probíhá kdekoliv po celé ČR následující pracovní den.

Nemusí to být ani v sídle firmy – můžete být na dovolené, na služební cestě, nezáleží na tom.

Stačí zavolat na tel. číslo 225 308 649, popř. mobil 778 440 533, nahlásit výrobní číslo a závadu a DELL již vše zařídí.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

• Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1050
    • Výbava: Wi-Fi, Bluetooth, webkamera, podsvícená klávesnice, čtečka paměťových karet
    • Procesor: Intel Core i7-7700HQ
    • Operační systém: Windows 10 Home
    • Úhlopříčka displeje: 15,6"
    • Velikost operační paměti: 8 GB
    • HDD kapacita: 256 GB SSD
    • Barva: stříbrná
    • Hmotnost: 1,88 kg

Podrobný popis konfigurace

Procesor Intel Core i7-7700HQ (2.8 GHz, 6MB Cache, 4-jádrový)

Displej s úhlopříčkou 15,6" s rozlišením FHD (1920x1080)

Paměť 8GB (1x8GB) 2400MHz DDR4

Pevný disk 256GB SSD

Napájecí adaptér 130W

Baterie 3-článková (56 Wh)

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB

Záruka 3 roky, oprava následující pracovní den

Barva stříbrná

1zákazník doporučuje produkt

• Design
      • Malé rozměry a nízká hmotnost
      • Výkon dostačující na střídmé hraní i nových her
      • Systém záruky next-business day
      • Vcelku málo a veskrze i užitečné předinstalované programy
      • Možnost nabíjet přes USB-C osobně zatím neodzkoušeno)
      • Nepříliš praktické otevírání víka notebooku
      • Rukám občas vadí ostřejší přední hrana notebooku
      • Spíše slabší reproduktory
      • Uvítal bych vlastní (nesdílené) klávesy pro "home", "end", aj.
      • Relativně hlučné větráky při vysoké zátěži
      • Vyšší cena

Dlouze jsem vybíral notebook, který by splňoval moje ne zrovna malé požadavky. A jaké že to byly? Multimediální, všestranný notebook, na kterém si slušně zahraji i nové hry, na kterém si v klidu budu moci pustit film, na kterém budu moci i pohodlně brouzdat na internetu a psát, který bude vhodný pro úpravu fotografií, a v neposlední řadě také notebook, který neklekne po dvou hodinách brouzdání na netu. Když jsem po řadě týdnů bádání a čtení (to jen tak mimochodem nikdy nedělejte ve větší než malé míře - jinak vám začne záležet na funkcích a vlastnostech, které nakonec stejně nepoužijete/nevyužijete), nakonec jsem zvolil model, který mi byl sympatický od samého začátku - Dell XPS 15 9560.
      Vzhled mi padl hned do oka - jednoduchý, vzhledný, prostě elegán. Na klávesnici se mi píše dobře, a to jsem doposud byl zvyklý na běžné klávesnice (leč se sníženým profilem), takže psaní na klávesnici typu chiclet (samostatné "ostrůvky" kláves) bylo pro mě nové. Co ale
      Po spuštění, narozdíl od konkurence v podobě Lenova, Asusu, atd., není systém zaplácaný tunou naprosto zbytečných a systém zpomalujících programů. Přímo od Dellu jich tu je jen pár a veskrze se jedná o užitečné utility (například vyhledávání dostupných updatů driverů, optimalizace systému, atd.). Co však šlo hned smykem, byl předinstalovaný McAffe antivirus (no tak, to se prostě nedělá!).
      Displej (FullHD, nedotykový) je pěkný, i na přímém slunci slušně čitelný a s nadprůměrným barevným podáním. Jen u mého kousku se vyskytla lehce nažloutlejší levá polovina displeje.Nic nějak výrazného, ale člověku to nedá, jakmile si toho všimne, a navíc u notebooku za takovouto cenu už se nehodlám smiřovat s nějakými nedostatky. Takže jsem zavolal na podporu Dellu, kde ke mě poslali technika, který mi displej v rámci záruky vymění. Spokojenost.
      Kvalita integrovaných repráků je dostačující, ale žádné terno. V základě je zvuk dosti chabý, ale zapnutím předinstalovaného softwaru MaxxAudioPro se zvuk zlepší o několik tříd a na sledování filmů plně dostačuje. Zvuk si v dané aplikaci zároveň můžete poladit ke své libosti. U her už je to horší, jelikož hlasitost větráků, které jsou jinak ve většině případů prakticky neslyšitelné, už docela ruší, takže tam doporučuji sluchátka.
      Co se vlastního herního výkonu týče, dedikovaná grafická karta GeForce GTX 1050 se 4GB RAM je dostačující i na hraní náročnějších moderních her, a to plus mínus na střední detaily. Pokud hrajete méně náročné tituly, jako Overwatch, Team Fortress 2, Dota 2, apod., bez upejpání můžete nastavit detaily na ultra. Osobně jsem ozkoušel The Division (cca střední detaily, rozlišení 1600x900, hra vypadá skvěle a je plynulá), Player Unknown's Battlegrounds (střední-vyšší detaily, 1900x1080, 30-50FPS), Arma 3 Apex (velmi vysoké detaily, 1900x1080, 30-50FPS), Overwatch (ultra detaily, 1900x1080, hra plně plynulá (FPS už přesně nevím, ale pod 45 to nešlo).
      Teploty při delším hraní můžou dosáhnout až k 90°C na procesoru, ale s trochou sníženého napětí (u mne -0.125V na CPU a -0,09V na iGPU (integrovaná grafika, nikoliv dedikovaná) lze teploty srazit někam lehce za 70°C. Na grafice dedikované je to s teplotou podobné - po upravení napěťovo-frekvenční křivky v MSI Afterburneru (CTRL+F) dostávám maximální teploty někam na 76°C.
      Co se výdrže baterie týče, ta se pohybuje někde nad 5 hodinami. Výhodou je i možnost nabíjet notebook skrze nabíječku na mobil skrze konektor USB-C, osobně jsem neozkoušel, ale mělo by to fungovat, ale pozor, ne se všemi nabíječkami!
      Když to sečtu kolem a kolem, s notebookem jsem spokojen a splnil moje snad až přehnaná očekávání. Doporučuji!