Dell Inspiron 15 N-7577-N2-713K

SSD
Wi-Fi
Bluetooth
HDMI
Počet USB 3.2 Gen 1 Type-A (USB 3.0)
Počet USB 2.0
Kapacita baterie
56 Wh

• výkonné chlazení, když se pustí NB je za pár okamžiků ochlazen
    • Pří práci ve Windows téměř nejde slyšet
    • NB má 2 grafiky (Intel pro úspornou práci we Windows, Nvidia na výkon)
    • Vhodné i na stříhání videa
    • Zatím jsem nenarazil na nic co by mi vadilo ;o)
    • Červené logo na krytu nesvítí, jedná se jen o barevné logo
    • Zapínací tlačítko funguje zároveň i jako čtečka otisku prstů

S notebookem jsem prozatím zcela zpokojen, Oproti některým herním strojům má jednodušší design a nebudí zbytečnou pozornost pokud ho používáte i na ostatní činnosti a nejen na hry. Hledal jsem notebook za rozumnou cenu, s použitelnou grafikou, který bude vhodný i na střih videa - a jsem plně spokojen.

• Výkon
    • Chlazení
    • Relativní nehlučnost
    • Téměř bez bloatware
    • Klávesnice má bílé podsvícení (zahraniční modely mají červené)
    • kvalita zpracování
    • Repro je průměr. I trošku lepší značkové "špunty" už na něm ale po jejich připojení hrají velmi solidně.
    • Velikost kláves (zejména enter a směrové šipky) není 100% podle mého gusta, ale dá se na to poměrně rychle zvyknout.

Tento notebook jsem kupoval cca měsíc. Tak dlouho mi trvalo, než jsem prošel snad všechny dostupné psané testy na internetu a testovací videa na youtube. Chtěl jsem 15.6" výkonný stroj (především na hry), dobře chlazený, co nejtišší, s přijatelným displayem a cenou pod 37000,-

Vzhledem k mým požadavkům a výsledkům testů jsem v podstatě neměl jiné volby, než pořídit právě tento kusanec od Dellu. Konkurence je dle mých zkušeností, recenzí a ceníků buďto dražší, hlučnější, nebo se více zahřívá. Navíc dle mého názoru má Dell výbornou kvalitu zpracování svých notebooků a to i v levných modelových řadách, oproti např. HP a Lenovu.

Tenhle mazel plní má očekávání. Je relativně tichý a i během mnohahodinového hraní graficky náročných titulů nemám problém udržet zápěstí na ploše vedle touchpadu. Všechny herní novinky zvládá plynule na full detaily.
    Konstrukce vypadá velmi kvalitně. I když k němu mám pár výhrad, jako je průměrné repro (není to ostuda, ale ani žádný zázrak) a pro mě nezvykle malá velikost některých kláves na klávesnici (která je mimochodem jinak opravdu pevná a neprohýbá se ani při zatlačení), myslím si, že za ty peníze není v současnosti na trhu nic lepšího. Všem doporučuji.

Operační systém
SSD
Wi-Fi
Bluetooth
HDMI
Počet USB 3.2 Gen 1 Type-A (USB 3.0)
Počet USB 2.0
černé
Kapacita baterie
56 Wh

Dell Inspiron 15 7000 (7577) Gaming

Základem notebooku je čtyřjádrový procesor Intel Core i7-7700HQ pracující na frekvenci 2,8 GHz, doplněný o 16 GB operační paměti. Notebook je vybaven 15,6" displejem s Full HD rozlišením 1920 x 1080 bodů. Obrazová data obstarává grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1060 s 6 GB vlastní paměti. Pro data je k dispozici SSD disk s kapacitou 256 GB a pevný disk s kapacitou 1 TB. Notebook je vybaven čtečkou otisků prstů, integrovanou přímo v tlačítku pro zapnutí. Samozřejmostí je bezdrátové připojení Wi-Fi a Bluetooth. Notebook je dodáván s předinstalovaným systémem Windows 10 Home.

S tímto notebookem není možné použít žádnou dokovací stanici, pouze replikátor portů, např.: Dell DA200 nebo DA300.

Na tento produkt je poskytována záruka 2 roky on-site next business day.

Oprava v rámci tohoto záruční servisu probíhá kdekoliv po celé ČR následující pracovní den.

Nemusí to být ani v sídle firmy – můžete být na dovolené, na služební cestě, nezáleží na tom.

Stačí zavolat na tel. číslo 225 308 649, popř. mobil 778 440 533, nahlásit výrobní číslo a závadu a DELL již vše zařídí.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

• Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1060
  • Výbava: Wi-Fi, Bluetooth, webkamera, podsvícená klávesnice, čtečka paměťových karet, čtečka otisku prstů
  • Procesor: Intel Core i7-7700HQ
  • Operační systém: Windows 10 Home
  • Úhlopříčka displeje: 15,6"
  • Velikost operační paměti: 16 GB
  • HDD kapacita: 256 GB SSD + 1 TB
  • Hmotnost: 2,66 kg
  • Barva: černá

Podrobná konfigurace systému

Procesor Intel Core i7-7700HQ (2.8 GHz, 6MB Cache, 4-jádrový)

Paměť 16GB (1x16GB) 2400MHz DDR4

• SD jednotka
    • druhý disk
    • LED dioda
    • zámek

Nejdůležitejší je u notebooku bezpečnost. Zaheslovat BIOS, Disk, operační systém a pak zašifrovat disky a další softvér. Tady to jde spolu s čtečkou prstů, bohužel ne ale na business úrovni - není možné hesla enkapsulovat pod otisk prstu už na úrovni BIOSu. Jinak je konektivita na úrovni krom smart card, která je raritní už i v korporátu. Čtečka prstů je na úrovni Samsungů, okamžitě reaguje a krásně je spojená s tlačítkem vypínání.
    Zbytek je normálka - disk který jede 3.5GB/s, I7 který tuhle masivní rychlost umí šifrovat v reálnem čase, grafika, která zvládá hry na maximální detail, rychlá DDR4 paměť, gigabit LAN, USB3.1, HDMI striktně verze 2.0 nebo USB-C pro zapojení ultraširokoúhleho monitoru na 100Hz..
    Je tichý v zátěži 30dB až 34dB dle aplikace i testů. Daleko tišší než jiné výkonné a nedejbože herní notebooky, i když nejlíp by bylo 0dB. To ale tak brzo nebude, i když se už dělají i takové kvázi výkonné stanice. Nejde programovat ventilátor, kdyby někomu vadily občasné přechody na 34dB (což je peak u neherní zátěže).
    Skoro nic se nedá vytknout, na čem šetřili:
    - SD čtečka je pomalá, do 30MB/s
    - druhý disk WD je směšně pomalý pro multitasking
    - pořád jsem nenašel LED diodu disku
    - zámek je totálně nestandardní a nedá sa defakto koupit

• Grafická karta GTX 1060 6 Gb
    • Ram paměť 16 Gb
    • Perfektní zpracování
    • Čtečka otisků prstu
    • Čtečka karet
    • Dva disky (SSD,HDD)
    • Bílé podsvícení klávesnice
    • 3 USB porty

• + zpracování konstrukce (až na LCD viz. mínusi)
    • + matné provedení (ikdyž otisky se najdou i zde)
    • + čtečka otisků prstů
    • + bleskový start (rychlé M.2 PCIe/NVMe SSD)
    • + ve windows nejde skoro slyšet
    • + pro mě dostatečná video karta GTX 1060 Max-Q 6GB
    • + v mém případě cena (koupen nový v akci za 31.000,-)
    • + minimální prohíbání klávesnice
    • + elegantni čistý vzhled (nevypadá jako jiné herní vyfešákované notebooky)
    • + přední LED lze nastavit i jako indikátor činnosti HDD (FN+H)
    • + podpora Dell
    • - pro někoho hlučnost 50 dB v zátěži (chladit se ale musí a při hraní mám stejně sluchátka takže neřeším)
    • - vrčení ventilátoru v nízkých otáčkách po startu notebooku
    • - kloucení LCD při zavízání/otvírání
    • - není stavová kontrolka klávesi NumLock (vyřešil jsem portable aplikací TrayStatus)
    • - není klávesová zkratka pro vypnutí touchpedu (místo na zkratku tu je)
    • - konektor napájení mohl být v 90 stupňovám úhlu
    • - pomalá čtečka SD karet čtení pouze 30 MB/s
    • - chybí stavová LED pro režim spánku
    • - rekrokudtory (bassy)

Můj prví notebook této třídy. Notebook jsem kupoval jak na hraní tak na střih videa a ostatní práci. Z mého pohledu naprosto dostačující. Většina her jede na vysoké detaily (viz. videa na YouTube). Na mobilní aplikaci jsem naměřil hlučnost 50 dB, ale byl jsem připraven na to že výkonné součástky se v malém prostoru prostě musí nějak uchladit, takže OK. Horší je to spíše když notebook zapnu a ventilátory se náhodou roztočí jen na min. otáčky to se potom ozývá otravné vrčení až do doby než se vše zahřeje. Pokud zrovna dohraji je notebook po chvíli (15 min.) dochlazen a dále naprosto tichý. Žádné piskání na GPU nepozoruji. Nebylo by na škodu vyztužení rámu kole displeje který se při zavírání a otvírání kroutí. Také jsem nepochopil proč není na klávese NumLock stavová kontrolka jak je tomu u klávesi CapsLock. Naštěstí má tento nedostat řešení v podobě portable aplikace TrayStatus u které lze nastavit více než jen NumLock. Dále chybí klávesová zkratka pto vypnutí touchpedu (místo tu na ní je). Na druhou stranu se dá ve Windowsu nastavit aby byl vypnutý při připojení myši. Reproduktory no jak to napsat je to notebooku, ale v dněšní době bych čekal více. I na mobilu mám lepší podání bassů. Poslední věcí co mi vadí je samotný konektor napájení který mohl být v 90 stupňovém úhlu. Zkoušel jsem připoji 90 stupňovou redukci, ale na displeji vyskočila hláška že se notebook nenabíjí a je potřeba připojit nabíječku s alespoň 180W. Co se mi oproti ostatním herní notebookům líbí je design který je elegantí, čistý, nenápadny a nepoutá tak pozornost. Doufám že budou moje postřehy pro někoho kdo se rozhoduje při koupi tohoto notebooku přínosem.
    přeložená EN recenze: gg.gg/9mevq

• výkonné chlazení, když se pustí NB je za pár okamžiků ochlazen
    • Pří práci ve Windows téměř nejde slyšet
    • NB má 2 grafiky (Intel pro úspornou práci we Windows, Nvidia na výkon)
    • Vhodné i na stříhání videa
    • Zatím jsem nenarazil na nic co by mi vadilo ;o)
    • Červené logo na krytu nesvítí, jedná se jen o barevné logo
    • Zapínací tlačítko funguje zároveň i jako čtečka otisku prstů

• Výkon
    • Chlazení
    • Relativní nehlučnost
    • Téměř bez bloatware
    • Klávesnice má bílé podsvícení (zahraniční modely mají červené)
    • kvalita zpracování