Recenze Dell Inspiron 15 N-7567-N2-716K

• Možnost rozšíření RAM díky volnému slotu

Hans

Přidáno: 13. září 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Streva - i7-7700HQ, GTX 1050 Ti, 8GB RAM, 1TB SSHD - jsou uz tak super, moznost rozsireni (prace na 5 min - 1 sroubek) o M.2 SSD (druhy sroubek :) ), nebo RAM je perfektni. Blbiny jako podsvicena klavesnice subwoofer (ja bych romu tak nerikal) je jen bonus. 2YNBD on-site od DELLu .... co vic si muzete prat.
  • Cena perfektni (~22tis v Zari 2017)

Ve verzi jakou mam objednanu je jen s TN panelem. Mno ... cumim do toho 10 let v praci a nemam s tim problem. Na doma stejne bude mit kazdy externi monitor. Nemam zatim osobni zkusenost (zbozi na ceste), ale nebal bych se toho, ze by DELL udelal kram.

Ověřený zákazník CZC.cz

Přidáno: 31. srpna 2017

(Upraveno 31. srpna 2017)

Zakoupeno v CZC.cz

• kvalitní herní notebook za dobrou cenu
  • lehký dobře skladovatelný
  • lze dokoupit delší záruku nebo pojištění pro náhlé požkození nebo odcizení
  • nevýhody jsme zatím neobjevil

Výdrž baterie notebooku: 3 - 5 hodin
Ověřený zákazník CZC.cz

Tomáš Plánka

Přidáno: 11. srpna 2017

Zakoupeno v CZC.cz

• Přímo ukázková podpora od DELL, doporučuji stáhnout SupportAssist od DELL a registrovat se.
  • Kvalita zpracování
  • Chlazení
  • Zvuk
  • Klávesnice
  • Touchpad
  • Výkon za úžasnou cenu 24 990 1.8.2017
  • TN panel má rychlou odezvu a krásný hladký obraz a reálné barvy.
  • Možnost sundat zadní kryt bez porušení záruky a vyčistit větrák, vyměnit RAM, HDD a baterii.
  • WIN 10 je nedolazený a doporučil bych přejít na WIN 7, dokud WIN 10 nebude mít mouchy.
  • Dokonce mám půlku textu ve WIN 10 v angličtině.. A nejde s tím nic udělat.

Zdravím,
kupoval jsem tento NTB s obavami, že dle komentářů bude mít odporný TN panel (obrazovka), nepůjde vypnout touchpad a podobný nesmysly.
Za tu cenu 24 990 Kč (1.8.2017) + kupón na Rocket League v hodnotě 500 a výkon! to bylo silnější, než obavy a nevěřil jsem, že by do tak našláplé mašiny cena/výkon dali špatný monitor a celý NTB tím potopili.

Na pobočce jsem si pro jistotu nechal NTB zapnout a zhlédl jsem šasi. Naprostá spokojenost a NTB jsem opravdu vzal.
Co je potřeba říct, okamžitě jsem odstranil program na vylepšení obrazu.
Další věcí je, že WIN 10 je prostě a jednoduše (zatím) paskvil, jelikož se snaží cílit na širokou škálu různých zařízení a není odlazené a tady se dostáváme k problému, proč si někteří myslí, že obraz je špatný.

WIN 10 má defaultně nastavené HiDPI na 125%, tzn. že vše zvětší o 25%, na tom není nic zlého, na WIN 7 jsem to také využíval, ale WIN 10 v některých oken na ploše neumí převést obraz a jen ho roztáhne, a tak vypadá rozmazaný (netýká se aplikací, her atp.), takže chyba není v TN panelu tohoto NTB, ale ve WIN 10.
Stačí nastavit na 100% a vše bude ostré a napsat Microsoftu, aby s tím něco udělal ; )-
Dokonce mám půlku textu ve WIN 10 v angličtině.. A nejde s tím nic udělat.

Další věcí je touchpad, že nejde vypnout? Myslíte přes klávesovou zkratku FN+ F (něco)? Nejde no, jelikož tento NTB vyšší třídy obsahuje touchpad vyšší třídy precision touchpad a nevyužívá tedy programy, ale samotný WIN 10 k nastavení, tudíž nemůže existovat klávesová zkratka.
Stačí do nastavení/zařízení/touchpad a tam přepnout na vypnout, nebo odškrtnout vypnout při připojené myši ; )-

Doporučuji všema deseti

V první řadě bych chtěl vypíchnout podporu od DELL! Má úžasnou aplikaci SupportAssist, nastaví NTB do bezvadného chodu, stáhne potřebné aktualizace a programy důležité pro bezchybný a výkonný stav. Má výborný stresstest, pro kontrolu funkčnosti komponentů, kdy dá NTB opravdu zatopit ; )-
Hned za tím bych vyzdvihnul možnost sundat zadní kryt bez porušení záruky a vyčistit větrák, vyměnit RAM, HDD a baterii.

Dál jsem se dočetl o senzační službě při reklamaci, kdy technik příjde k Vám domů, je dobré NTB u DELL zaregistrovat přes zmíněný SupportAssist.

Výhodou TN panelu je rychlá odezva a jediná nevýhoda jsou pozorovací úhly, ale kdo kouká na NTB ze strany?
Já sedím před ním.
Barvy jsou v pořádku, na předešlém modelu Asus G75VW v té době ža 35K Kč jsem měl IPS obrazovku a kdybych si nepřečetl, že je tady údajně méně kvalitní, ba až katastrofální a NTB za 8000 mají prý lepší obraz.., tak to nepoznám, max když koukám na obraz o 90° jinde ; )-

Kvalita zpracování je fantastická, vše lícuje.
Zvuk úžasný na NTB, klávesnice má také kvalitní provedení.
Chlazení je tohoto NTB na výborné úrovni a v pohodě uchladí tyto silné komponenty.

Doporučil bych koupit tuto silnější variantu mezi DELL, jinak by jste litovali, že za 2 000Kč by jste mohli mít o čtvrtinu lepší NTB, což je znát. Na tom se šetřit nevyplácí.

NTB jsem zakoupil přes internet, tudíž mám možnost ho vrátit do 14ti dnů a neudělám tak, po třech dnech intenzivního testování a nervováním s WIN 10 jsem nadmíru spokojen ; )-

Tady v tom linku se dají krásně porovnat komponenty mezi sebou.

Viditelnost displeje na slunci: Výborná

Přidáno: 29. června 2017

(Upraveno 29. června 2017)

• skvělý výkon
  • výkonné chlazení
  • výdrž baterie
  • málo portů
  • displej

Notebook má úžasný výkon a v dané cenové kategorii nejlepší chlazení, byť v plné zátěži poněkud hlasité. Rovněž se mi líbí podsvícení klávesnice, které je bílé a působí decentně. Kvalita šasi je také lepší než u konkurenčních notebooků.
Vzhledem k tomu, že se jedná o velký ntb na to že má 15.6", Dell mohl zabudovat ještě alespoň USB-C s display portem, jelikož jediný grafický výstup HDMI je málo.
Nakonec display, ten nepatří ani do průměru. Levné TN s bídným podáním barev, špatným kontrastem a mizernými pozorovacími úhly.
Notebook ale mohu doporučit díky bezkonkurenčnímu výkonu za danou cenu a kvalitnímu chlazení.

Kvalita displeje: Dostačující
Viditelnost displeje na slunci: Špatná