Asus X555LB-XO071H

• kvalitní komponenty, z kterých je sestaven
    • záruka výrobce
    • baterie s dlouhou životností
    • kvalitní zvuk
    • Na lesklém víku je vidět každý dotek rukou.
    • Jen HD rozlišení displeje

Za rozumnou cenu kvalitní výrobek.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Výdrž baterie
    • 100% záruka spolehlivosti
    • Český servis
    • Lesklé víko displeje
    • Plastový topcase s imitací kovu.
    • Uživatelsky je výměnná pouze operační paměť a to jen v jednom slotu (4 GB ve slotu, 4 GB na desce)
    • Adaptér - velké tělo které drží přímo zásuvka - vyhovoval by mi klasický.
    • Rozlišení displeje

Tento notebook jsem si pořídil proto, že mi můj minulý model odešel do křemíkového nebe. Notebook využívám k programování, editaci videa, tvorbu grafiky a okrajově také k hraní her. Na notebooku se mi líbí hlavně jeho rozměry a výkon. U tohoto modelu mě nadchlo to, jak může kvalitně fungovat poměrně vysoký výkon s kombinací tenkého profilu a nestandardně umístěného průduchu ventilace, která je umístěna ve vaně notebooku. I za těchto "zvláštních" podmínek se notebook drží v relativně nízkých teplotách i v plném vytížení.

Ovšem nic není dokonalé. Víko notebooku, které je podle mě spíše černé než hnědé, je udělané z lesklého plastu, na kterém jde vidět opravdu každý dotek. Plastový topcase ve mě budí zvláštní pocit, nelíbí se mi, když si něco hraje na něco co není, proč výrobce zvolil vzorek kovu, když z kovu není asi zůstane otázkou, ale toto je pouze moje rýpání. Za největší chybu považuji určitě možnost výměny komponent. Jediné, co můžete udělat je vyměnit RAMku. To je vše. Myslel jsem, že doplním notebook dalším diskem, ať už třeba místo mechaniky. Ale bohužel ne, budu si muset počkat, až mi skončí záruka. Jako poslední bych chtěl zmínit tělo adaptéru, přijde mi, že v zásuvce moc nedrží, je opravdu těžké a nemyslím si, že je tohle řešení úplně ideální.

Tento notebook bych doporučil těm, kteří ví, co od něj mají čekat. Určitě investice nelituji. Notebook je pro mé účely ideální a nelituji koupě. Myslím si, že je tady opravdu perfektní poměr ceny a výkonu. Sám sebe hodnotím jako specialistu.

----

A pro ty, kteří chtějí tento stroj pro hraní her, ano. Funguje na něm GTA V, dokonce na vysoké detaily (kromě textury) a na 40 FPS. ;)

Operační systém
Windows 8.1

100% záruka spolehlivosti = v případě poruchy zařízení získáte zpět opravený notebook i částku, za kterou jste zařízení zakoupili. Bližší informace naleznete na https://asuspromotions.com/cz/cs/reliability/.

Stylový univerzální notebook pro pracovní nasazení doma i na cestách. Dvoujádrový procesor Intel Core i5-5200U (2.2GHz, TB až 2.7GHz); 8GB RAM (DDR3); 15.6" HD (1366x768 bodů) displej; 1.5TB HDD; DVD mechanika; grafika NVIDIA GeForce 940M (2GB); rozhraní: Wi-Fi, 1x USB 2.0 a 2x USB 3.0, kamera, čtečka paměťových karet; s operačním systémem Windows 8.1.

ASUS X555LB
Jednou z řad univerzálních notebooků je i řada s označením X555 od společnosti ASUS. Notebooky spadající do této kategorie se honosí univerzálností použití, tedy nejen doma či v kanceláři, ale například i na cestách. Vždy a všude se osvědčí zrychleným startem v kombinaci s prodlouženou dobou výdrže v režimu spánku. Moderně pojaté je též ovládání, kde použitý touchpad s inteligentním vícedotykovým ovládáním a podporou gest. Aby toho nebylo máje je v notebooku integrována též technologie SonicMaster pro maximální hudební prožitek.

Moderní technologie pro video hovory a exkluzivní audio SonicMaster
Kombinace moderních procesorů Intel a celá řady dalších technologií propůjčuje notebooků Asus řady X555 výjimečné schopnosti. Za zmínku stojí minimálně technologie Splendid, která zajišťuje vždy špičkový obrazový výstup jak na vašem monitoru, tak například v případě video hovoru na druhé straně. Systém SonicMaster oproti tomu zajišťuje prvotřídní multimediální zážitek za pomoci integrovaného zvukového systému.

Moderní touchpad a integrace rozhraní USB 3.0
Pojďme se na moderní vlastnosti notebooku podívat více zblízka. Za zmínku stojí designové pojetí zařízení jako takového, kdy vám nejeden kolega, či kamarád, vaše nové zařízení bude závidět. Zmínit musíme též nebo technologii Splendid pro maximálně věrohodné podání obrazu. Použitý touchpad je navíc vícedotykový s podporou gest pro usnadnění práce s operačním systémem. Poslední zde zmiňovanou věcí je rozhraní USB specifikace 3.0, které potěší svou vysokou datovou propustností nejednoho uživatele.

Klíčové vlastnosti
Tento konkrétní model využívá dvoujádrový procesor Intel Core i5-5200U. Ten pracuje na frekvenci 2.2GHz s možností navýšení až na 2.7GHz v režimu TurboBoost a je doplněn o 8GB operační paměti typu DDR3. Obrazová data pro 15.6" velký displej s HD (1366x768 obrazových bodů) rozlišením poskytuje grafická karta NVIDIA GeForce 940M se 2GB paměti. Pro uživatelská data je určen 1.5TB pevný disk a nechybí ani DVD±RW/RAM optická mechanika. Samozřejmě je notebook vybaven i celou řadou rozhraní. Nechybí ani bezdrátové Wi-Fi a Bluetooth, stejně tak je notebook vybaven USB konektory včetně podpory specifikace 3.0 u dvou z nich. Integrována je i kamera, čtečka paměťových karet a klávesnice má též numerickou část. Notebook je dodáván s operačním systémem Windows 8.1.

• Procesor
    • Super klávesnice
    • 2x USB 3.0
    • Čtečka pamětových karet
    • Lesklé víko
    • Jenom jeden 3,5 jack (vstup jak na mic. a na repro.)
    • Webkamera jenom 640x480 0.3Mpx
    • Touchpad je hlučný a obtížný

Je to luxus.... Hraju tam crysis 1 na high na 60 PFS, Lara Croft na High taky 60FPS..... Dají se na něm hrát hry do roku 2014 na vysoké a od 2015 na medium.....
    Jako začáteční notebook na hry je luxus, nečekejte ale od Geforce 940m nějaké ULTRA (kromě Lolka, to jede na ULTRA)

Prostě good...

• dobrý touch-pad
    • bílé kontrolky
    • užitná hodnota
    • Velmi chudé zpracování nb oproti mému bývalému acer aspire 5742g,
    • pozorovací úhly ve vertikálním směru
    • nastavení obrazu+slabý jas
    • zvuk žádná sláva-1 repro na levé straně pantu
    • lesklé víko
    • žalostná klávesnice (prohýbá se)-ta mě sere ze všeho nejvíce
    • fatální šipky i čísla, prostě klávesnice jako od vietnamců.....
    • nabíječka je nepraktická
    • při každém zapnutí počítače se zapne num lock-zuřím a zatím nevím jak to vypnout-pokud to vůbec lze

Tento nb jsem zakoupil jako náhradu za dosluhující nb acer.Celkovým zpracováním mě velice zklamal,není ani o moc rychleší než můj "starý"s intel core i3,,na hry také žádná sláva.Za 16,500 kč bych si představil kvalitněji zpracovaný počítač,dlouho jsem zvažoval že jej vrátím. Win 8,1 není zase takové peklo,ale musel jsem vymazat skoro všechny dlaždice,které akorát otravují-pro puberťáky možná zábavné.Možná je to můj špatný dojem ale s matným displejem se mi zdá text rozmazaný.Ke koupi mě přiměla záruka výrobce,modlím se ,aby se pokazil :) ,když už mě tak zklamal.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• tichý
    • hezký
    • kvalitní komponenty, z kterých je sestaven
    • záruka výrobce
    • baterie s dlouhou životností
    • kvalitní zvuk
    • Na lesklém víku je vidět každý dotek rukou.
    • Jen HD rozlišení displeje

Za rozumnou cenu kvalitní výrobek.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Výdrž baterie
    • 100% záruka spolehlivosti
    • Český servis
    • Lesklé víko displeje
    • Plastový topcase s imitací kovu.
    • Adaptér - velké tělo které drží přímo zásuvka - vyhovoval by mi klasický.
    • Rozlišení displeje

----