Asus Vivobook 2GB/32GB E200HA-FD0004TS

Produkt roku 2016 - Finalista

Sháníte-li cenově dostupný a kompaktní notebook, který s sebou budete moci brát do práce i na cesty, našli jste právě to, co jste hledali. Model VivoBook E200HA s úhlopříčkou 11,6" je snadno přenosný a elegantní notebook, se kterým se neztratíte. Je tenký, extrémně lehký, ale přitom v sobě skrývá nespočet vyladěných technologií, nekompromisní výkon a extra dlouhou výdrž baterie.

Pohodlné přenášení

Díky tenkému provedení a výjimečně nízké váze jej s sebou můžete vzít kamkoli. Necelý 1 kilogram v tašce ani nepocítíte a snadno vám tak bude dělat společnost i na cestách.

Operační systém
Wi-Fi
Bluetooth
Replikátor portů
HDMI
Počet USB 3.2 Gen 1 Type-A (USB 3.0)
Počet USB 2.0
Kapacita baterie
38 Wh

• , zakoupeno v OKAY.cz

• Dobrá cena.
    • Malá kapacita paměti.Místo inzerovaných 32Gb má jen 28Gb. Po stažení všeho potřebného k provozu -W10,prohlížeč,antivir atd. zůstalo jen 6Gb volných.Počítač chce stáhnout aktualizace W10 a stále upozorňuje že není dostatek paměti k aktualizaci.

Už bych koupil teď raději notebook s SSD.Malá pamět omezuje užívání.

• , zakoupeno v ITex24.cz

Vybral jsem na základě doporučení, recenzí a cenové dostupnosti. Zatím jsem nezkoušel.

• , zakoupeno v HP TONERY.EU

• Pro takové to domácí žvýkání (surfování) dostačující. Dlouhá výdrž baterie. No byl bych raději kdyby tam byl Win 8.1 než šmírovací desítky.
    • Win 10

Dobrý nákup za přijatelnou cenu.

Operační systém
Wi-Fi
Bluetooth
Replikátor portů
HDMI
Počet USB 3.2 Gen 1 Type-A (USB 3.0)
Počet USB 2.0
38 Wh

Ocenění

Produkt roku 2016 - Finalista

Celodenní provoz

Model VivoBook E200 něco vydrží. Výrobce udává až 13 hodin provozu, takže starosti s nabíjením budete moci jednou provždy pustit z hlavy.
Celodenní provoz

Bezdrátová technologie 802.11ac

Užijte si až třikrát vyšší rychlost Wi-Fi, než nabízí standard 802.11n. S pomocí technologie MU-MIMO se navíc Wi-Fi konektivita zlepší i při současném připojení několika zařízení, takže vás při surfování či streamování nebude nic brzdit a vyrušovat.
Bezdrátová technologie 802.11ac

Maximální produktivita

Čtyřjádrový procesor Intel, kterým je tento model vybaven, se postará o plynulý multitasking a usnadní vám každodenní činnosti, jako je sledování filmů, hraní her či práce s balíčkem Microsoft Office. VivoBook E200 má zkrátka výkon, který uspokojí běžné i náročnější uživatele.
Maximální produktivita

Živá podívaná

Asus Splendid je vyladěná technologie, která se postará o perfektní podívanou v sytějších barvách. Optimalizuje totiž různá nastavení tak, aby obraz na displeji notebooku vypadal živější, jasnější a byl dokonalým odrazem reality.
Živá podívaná

Křišťálově čistý zvuk

Ať už budete k poslechu využívat sluchátka nebo vestavěné reproduktory, k vašim uším se díky technologii SonicMaster dostane vždy dokonale čistý a neuvěřitelně sytý zvuk plný detailů.
Křišťálově čistý zvuk

Větší a chytřejší touchpad

Technologie Smart Gesture v kombinaci s větším touchpadem se postará o zcela intuitivní a přesné ovládání, které si zamilujete. Umožní vám totiž používat gesta, stejně jako smartphone - správným dotykem prstů budete moci přibližovat/oddalovat webové stránky i prohlížet obrázky.
Větší a chytřejší touchpad

Kompaktní notebook na cesty ASUS řady Vivobook E200HA. Zaujme vás mobilním výkonem v kompaktním provedení, které nabude nikdy na obtíž. Velmi pěkná výdrž baterie vás nezklame po celý den a dostatek výkonu uspokojí vaše potřeby při práci i zábavě. Samozřejmostí jsou exkluzivní obrazové a zvukové technologie ASUS Splendid a SonicMaster. Vyberte si jedno z dostupných barevných provedení, které nejlépe doplní váš styl a užívejte si pohodlný mobilní výkon.

Spolehlivý výkon na cesty

Za pomoci moderních procesorů Intel zvládají notebooky z řady Vivobook E200HA nejen běžné kancelářské aplikace, ale zbude mu dostatek výkonu i pro multimediální nasazení a další vaše požadavky. Díky kompaktnímu provedení, lehké konstrukci a dlouhé výdrži n bateriové napájení si můžete užívat výkon notebooku kdekoli budete chtít.

Věrný obraz

Obraz displeje je čistý, velmi ostrý a se zářivými barvami díky inovativním technologiím jako je ASUS Splendid. Všemožná nastavení zobrazení a parametrů vylepšují obraz k dokonalosti s těmi nejlepšími vizuálními efekty. Sledování filmů a prohlížení fotografií se tak zdá mnohem reálnější v přirozených barvách.

Pracujte a bavte se celý den

S notebookem ASUS Vivobook E200HA můžete pracovat po celý den a ještě vám zbude energie na zábavu. Baterie notebooku totiž vydrží až 14 hodin provozu v závislosti na konfiguraci a způsobu použití. Po celý den nebudete muset hledat elektrickou zásuvku.

Tenhle zvuk vás dostane

V dnešní době je třeba brát ohled i na multimediální funkce. Proto je notebook vybaven špičkovou zvukovou technologií SonicMaster, která vám poskytne nevšední zážitek z poslechu s hlubokými basy a čistými vokály. S technologií ASUS SonicMaster reproduktory může být i mobilní zvuk kvalitní. Tak proč si ho neužívat?

Touchpad, který si zamilujete

Touchpad u ASUS Vivobook E200HA byl navržen tak, aby byl co nejvíce intuitivní. Exkluzivní technologie používané při výrobě smarthphonů jsou nyní zakomponovány do dotyku touchpadu. Díky tomu je povrch velmi citlivý a přesný, reaguje tak téměř okamžitě. Touchpad navíc podporuje multidotyk a inteligentní gesta posunu a zvětšení stránek Smart Gesture, můžete tak snadno procházet obsah webu, sledovat filmy a prohlížet fotografie bez nutnosti myši.

Dokumenty

• Lesklý displej
    • Absence USB 3.0/C
    • Malá operační paměť
    • Bloatware

Výborný notebook pro nenáročné. Měl jsem ho k dispozici několik dní v opravě (nešel zapnout). Po vyřešení problému jsem přeinstaloval Windows 10, tento krok bych doporučil všem, kdo mají k dispozici čistou verzi Windows, v základu je předinstalovaná hromada zbytečných programů.

Notebook mě velmi překvapil kvalitou zpracování. Nikde nic nevrže, dílensky se zdá být dobře zpracován. Zespodu se do netbooku dostanete šroubovákem, baterie je vestavěná (nicméně zkušenější uživatel by ji dokázal vyměnit).

Co se týče rychlosti a plynulosti chodu systému, nemám výhrady. 32GB SSD zajišťuje rychlý přístup k souborům, ovšem doporučuji externí disk v případě, že plánujete stahovat filmy, hry atd. Bohužel 2GB RAM paměti nestačí na moc věcí, a standardně se vytížení RAM pohybuje kolem 80% po spuštění. Google Chrome může operační paměť vytížit až do spadnutí, doporučuji tedy jiný prohlížeč (volil jsem Operu). Na baterii mi vydržel prakticky celý den prohlížení internetu. Díky SSD a řešení chlazení je také notebook velmi tichý.

Trochu zamrzí, že oba USB porty jsou pouze 2.0, když dnešní standard je 3.0, případně mohly být zvoleny i nejnovější USB-C porty. Nicméně pokud přecházíte ze staré nefunkční mašiny se zpomaleným HDD, tento nedostatek ani nepocítíte. Další nedostatky jsou lesklý displej (subjektivní, někomu může vyhovovat) a špatně umístěné/provedené reproduktory. Jsou umístěny zespodu notebooku, čímž se ztrácí basy a čistota zvuku. Na poslech hudby tedy doporučuji kvalitní sluchátka. Klávesnice je menší, bez numerické klávesnice, ale dá se zvyknout.

Toť asi vše co bych chtěl o notebooku říci. Ideální věc do školy, na běžné kancelářské úkony a na cestování, díky dlouhé výdrži baterie, tichému provozu a rozměrech/váze. Osobně uvažuji o koupi verze s 4GB RAM. Grafické editory a CAD na něm zřejmě nerozjedete, ale to od něj snad nikdo neočekává :)

• super cena za takový notebook

• neseká se multitasking
    • velká výdrž baterie
    • vstup micro SD
    • krátké nabíjení
    • pasivum(bez ventilátoru)
    • lehký
    • zvuk
    • malá paměť

Bohatě stačí na školu, do práce, nebo cestování.Dobře se sním pracuje a vejde se kamkoliv, jen upozorňuji, že je lepší přikoupit externí disk, nebo alespoň micro SD kartu s velkou kapacitu pro samotný notebook a stahovat soubory na ni. I přes plný disk se počítač nezaseká a jede stále plynule.Výdžel mi zatím na baterii vždy více jak 10 hodin.Díky technologii SonicMaster od asusu jsou i kvalitní a hlasité reproduktory součástí ntbk.Celkově splňuje mé očekávání. Doporučuji pro nenáročné uživatele.

• Vídrž baterie
    • Čistý obras
    • Dobrý zvuk
    • Malá pamět ram
    • Málo místa na disku(32gb)
    • Grafycká karta Intel HD Graphics
    • Nemá cd/dvd mechaniku

Tenro velice stilový netbook je velice víborný pro sledování filmů dělní webů atd... Moje skušenost je výborná velice se my s ním velice dobře pracuje nezasekáváse vídrž baterie je docela dobrá cca 14 hodin.
    Produkt se mi používá dobře je velice dobrí

Tento netbook je dobrá vloba pro sledování filmů

Doporučuji!

• Malý, Lehký, Elegantní
    • Příjemná klávesnice
    • Dlouhá výdrž
    • Nefunguje zvuková karta
    • Nefunguje suspend
    • Nefunguje MicroSD reader

Velmi špatná podpora Linuxu. Bootuje to, grafika a touchpad (včetně gest) fungují, WIFI a Bluetooth taky.

• Finalista soutěže ProduktRoku 2016, která vyhlašuje nejpopulárnější produkty podle preferencí spotřebitelů.

Zobrazit celou recenzi na www.produktroku.cz

• , zakoupeno v OKAY.cz

• Dobrá cena.

Už bych koupil teď raději notebook s SSD.Malá pamět omezuje užívání.

• Nízká cena.
    • Malá kapacita paměti.Má být 32Gb a je jen 28Gb. Navíc po spuštění jen volných 13Gb a po natažení prohlížeče, CC a Avastu a natažení záložek zůstalo volných jen 5Gb. A to jsem odinstaloval co se dalo a co nepotřebuji. Je to hračka k ničemu. A to jsem jej koupil na brouzdání a na skype. Sice se dá dodat mikro karta, ale ta jen na ukládání fotek atd.

Již bych jej víckrát nekoupil, jak píši hračka k ničemu. Raděj přidat a koupit klasiku alespoň s SSD diskem.

• , zakoupeno v ITex24.cz

• Dobrá výdrž baterie
    • Lehký
    • Kompaktní (Nechtěl jsem nějaký velký ntb)
    • Problém s mačkáním levé myši na Touchpadu

Za tu cenu je to velmi dobrá koupě.
    Ntb mám rok a pořád šlape jak má.