Asus UX32VD-R4002P

• , zakoupeno v Alza.cz

Věřím značce ASUS splnila mi do detailu mé očekávání

Operační systém
Windows 8 Pro

Mobilní společník se zvukem od Bang & Olufsen ICEpower. Dvoujádrový procesor Intel Core i7-3517U (1.9GHz, TB až 3.0GHz); 4GB operační paměti DDR3 (1.6GHz); 13.3" FullHD LED displej; grafika NVIDIA GeForce GT 620M (1GB); 24GB SSD + 500GB HDD; rozhraní: Wi-Fi, WiDi, kamera, 3x USB 3.0; operační systém Windows 8 Pro. ASUS Zenbook UX32VD

Řada notebooku UX32VD od společnosti ASUS jsou mobilní zařízení navržená pro využití na cestách a náročné zacházení. Toho je docíleno za pomoci robustní konstrukce s použitím moderních materiálů, které nejenže hmotnost nezvyšují, ale naopak jí, i při vyšší odolnosti, sníží. Notebook je tak ještě lehčí a přesto odolnější, než jeho předchůdci. Výrobce dále integroval celou řadu moderních technologií ze svého portfolia a za všechny je třeba jmenovat alespoň možnost dlouhodobého setrvání v režimu spánku bez nutnosti dobíjení a následného expresního probuzení během okamžiku.

Excelentní rychlost a bleskurychlý start

Kombinace moderních rozhraní a možnost využití vyrovnávací paměti pevných disků v podobě flash paměti ještě zvyšuje již tak vysoký výkon počítače. Notebooky tak poskytnou uživateli maximální pohodlí a neuvěřitelnou rychlost a odezvu počítače, na kterou doposud nebyl zvyklí. V dnešní době je navíc třeba brát ohled i na multimediální funkce, proto notebook podporuje technologie jako SonicMaster pro zlepšení zvukového projevu počítače a celkového zvukového podání a výkonu. Navíc v kombinaci s Bang & Olufsen ICEpower pro křišťálově čistý zvuk.

Atraktivní vzhled s odolností na cesty

Kompaktní rozměry a tloušťka nejen vpředu ale i vzadu dává tušit zaměřením notebooku pro cestovní použití. Zaoblené tvary pak přidávají moderní trendy vzhled, za které se nebudete muset stydět. I přes tyto mobilní parametry však notebook ukrývá extrémně výkonné komponenty a je připraven zastat jakoukoliv funkci, pro kterou ho předurčíte.

Klíčové vlastnosti

Modelové provedení notebooku ASUS ZENBOOK UX32VD-R4002P využívá dvoujádrový procesor Intel Core i7-3517U. Jedná se o procesor, který pracuje na frekvenci 1.9GHz a podporuje technologii TurboBoost s možností navýšení frekvence až na 3.0GHz. Procesor je dále doplněn o 4GB operační paměti typu DDR3 s pracovní frekvencí 1.6GHz bez možnosti rozšíření. Obrazová data pro 13.3" velký displej s FullHD (1920x1080 obrazových bodů) rozlišením zajišťuje grafická karta NVIDIA GeForce GT 620M s 1GB vlastní paměti. Grafice nechybí Mini VGA a HDMI výstup na externí monitor. Pro uživatelská data je připravena kombinace 24GB SSD disku a 500GB disku klasické konstrukce. Rozměrům však musela ustoupit optická mechanika. Pro komunikaci je notebook vybaven celou řadou rozhraní, mezi nimi nechybí bezdrátové Wi-Fi, Bluetooth a WiDi. Dále jsou k dispozici tři porty USB specifikace 3.0, integrována je také kamera. Notebook je dodáván s operačním systémem Windows 8 Pro.

• , zakoupeno v Alza.cz

Věřím značce ASUS splnila mi do detailu mé očekávání

• - rychlý start systému, rychlé probuzení
    • - velká pevnost šasi
    • - extra display
    • - velmi slušný výkon
    • - méně citlivý touchpad

Podělím se s vámi krátce o zkušenosti s tímto ultrabookem po cca 2. měsících používání. Oproti předcházejícímu ultrabooku Samsung 530U je toto naprosto jiné zařízení.

Start systému win 8 je za necelých 24 sekund od zapnutí. Z hibernace je probuzen za necelé dvě sekundy.

Já zakoupil zřejmě povedený kousek narozdíl od kolegy, protože vše licuje jak má, vše je rovné a maximálně pevné. Základná se nikde nehýbe a to nosím notebook převážně za jednu hranu. Klávesnice při psaní nepruží a podsvícení mi usnadňuje práce potmě.

Výdrž na baterii po nabití je cca 4 hodiny. Klasicky internet, youtube, psaní textů. Pokud komprimujete video nebo hrajete hru, výrazně se vám zkrátí doba výdrže baterie.

IPS display je opravdu bez potíží sledovatelný snad ze všech úhlů. Jen podsvícení je v rozích při tmavé ploše vidět. Zřejmě vlastnost IPS matice a zpracování. Ničemu to však nevadí.

Zvykl jsem si i na to FULL HD rozlišení. Jinak text na netu se dá díky multigestům zvětšit dle potřeby. Ve win zase nastavíte DPI písmen nebo změníte rozlišení. Chvíli jsem používal 1080 x 900 px. To už je zcela jistě použitelné.

Výkon mě neomezuje v podstatě nikde. Komprimuji Full HD videa, komprimui foto ve vyskovém rozlišení. Vše je rychle hotovo a to dělám oba procesy zaráz.

Zvuk je velmi slušný a obejdete se bez sluchátek či bedýnek. Nikde nic nerezonuje, nedrnčí.

Jen si stále nemohu zvyknout na touchpad. Mohl by reagovat rychleji. Ale je to jen o zvyku. Když připojím bezdrátovou myš, také řešení.

Na klávesnici se mi píše velmi dobře a to nepíši všema desíti. Mělký stisk, málo hluku.

Všechny periferia mi vyhovují a dostačují. Jen USB na pravé straně by mohly být dále od sebe. Protože když například zapojím USB modem od T-Mobile, další zařízení prostě nepřipojím. Záleží co připojujete.

Potěší redukce do LAN přes USB, byť to jede o něco pomaleji. Redukce na klasické VGA přes Mini VGA je také plus.

Občas slyším jak pracuje pevný disk (500 GB) a větráček se spouští jen při plné zátěži.

Myslím si, že cena je sice vyšší, ale nabídne ne jen obyčejný ultrabook. Celkově se mi líbí zpracování i osazení. Naprosto mi vyhovují.

• -design
    • -mobilita
    • -výkon
    • -display (IPS)
    • -dobrý zvuk
    • -klávesnice (podsvícení, decentní indikační diody - caps lock, wifi atd... Cool modré diody jako u některých jiných značek se naštěstí nekonají, za což vám vaše oči poděkují :-))
    • -mizerná výstupní kontrola ASUSu
    • -po rozbalení originál zabalené krabice (zatavená ve folii) viditelné otisky prstů na přístroji, rámečku displeje i displeji, špinavými otisky prstů upatlaná přiložená servisní knížka
    • -nefunkční LED indikátor nabíjení v konektoru adaptéru
    • -šasi není rovné, na rovném podkladu jedna nožička cca 2mm ve vzduchu
    • -špatné slícování spodního dílu, při pevnějším úchopu vrže
    • -problém s podsvícením displeje na zahr. forech známý jako "back light bleeding" stále není vyřešen (asi vlastnost IPS panelů?), nicméně při práci neruší
    • -HDD výrazně brzdí celý systém, v budoucnu to vyřeším SSD

dobrý nápad zabitý tragickým přístupem k výstupní kontrole. U prémiového notebooku za více než 1000EUR bych čekal, že si pohlídají kvalitu zpracování. Při nákupu musíte mít štěstí na dobrý kus. V takovém případě vám dobře poslouží a bude dobře reprezentovat.

• mechanické zpracování
    • externí grafika
    • výborný display
    • hardware je hodně výkonný
    • podsvícená klávesnice
    • mobilita velmi dobrá
    • touchpad je nerozdělen klasicky a občas reaguje jinak než chci
    • vyšší cena
    • hlasitější provoz při maximální zátěži

Po problémech s ultrabookem Samsung 530U jsem se rozhodl pro koupi tohoto přístroje. Chtěl jsem jej již před rokem, ale to byla pouze řada UX31 s SSD a stálo to moc peněz.

S nástupem řady UX32 se mi zalíbila externí grafická karta. Ta mi pomůže při práci s videi a jejich úpravách. Zkoušel jsem rozjet i nejnovější NFS Run a v HD to je jelo bez potíží.

Podle mých požadavků mám nyní výkonný procesor, 4GB RAM stačí, když jedu kancelářskou práci, bere to grafika HD4000. Takže výdrž je taky velmi slušná - kolem 6ti hodin v terénu.

3 USB 3.0 stačí, čtečka karet je ok. Připojíte se přes redukci i do sítě, ale jede to pomaleji.

VGA jde také přes redukci. Oboje je součástí balení.

Z vypnutého stavu je notebook připraven k práci za cca 23 sekund.

Podsvícená klávesnice je v noci velmi příjmená.

Na přímém slunci je displej stále čitelný. Je IPS takže pozorovací úhly jsou výborné ze všech stran.

Hlavně se mi líbí mechanické zpracování. Víko je pevné tak, že když jsem na něj tlačil velkou silou, obraz se nevlnil. Základna je také z hliníku a nkde se neprohíbá. Nosím přístroj otevřený za roh a vše pevné jak kámen.

Hmotnost 1,5 kg necítíte.

Zvuk je nadstandardně dobrý na tak malý přístroj.

Trochu si zvykám na touchpad. A bojuji s win 8. Ale naštěstí existuje utilita, která vám udělá prostředí win7.

Zatím jsem velmi spokojen. Snad jjen ta cena je vyšší.

• S tenkými 13'' notebooky se roztrhl pytel, ale kolik z nich může nabídnout také lepší grafický výkon? Moc takových není....

Zobrazit celou recenzi na notebook.cz