Asus UX303LA-RO593T

Windows 10 Home
Ultrabook

• , zakoupeno v EURONICS

• rychlý

asi lepší než 10 starý PC :-)

• pevný
    • podsvícený ;o)
    • Externí síťový konektor

Malý lehký pevný notebook který se rychle nabíjí a pomalu vybíjí ;o). zatím víc než s notebookem bojuji s Windows 10 na které nejsem zvyklí. Pracuji s ním především s office a netem takže nenáročný na baterii, ale i přesto mu nedělá problém pracovat víc než 8 hodin. To už začínám mít problém já ;o)
    Nevím kdy a jak se chladí ale ještě jsem neslyšel větrák. To nejdůležitější pro mě je ale podsvícená klávesnice na kterou je večer dobře vidět. Nejdříve jsem váhal zda si připlatit a jít do něj nebo do něčeho levnějšího, teď jsem ale rád že jsem se nenechal zvyklat úsporami a připlatil si. Je znát i hybridní disk který opravdu pomáhá počítači s naběhnutím takže se mě zdá zdá že je i rychlejší, než můj stolní počítač s HDD 7200 otáčkami. Samozřejmě si na něm může někdo něco najít jako třeba málo USB portů nebo třeba externí síťový konektor, ale i to se dá přežít jde hlavně o to podívat se na to na co ho chcete a podle toho se rozhodnout. U mě výtězí pevnost, rozměry a váha.

• lehký, hezký, podsvícená klávesnice,
    • zatím nic

doporučuji, funguje bez problémů

Operační systém
Windows 10 Home
Ultrabook

ASUS Zenbook UX303

Notebooky ASUS Zenbook řady UX303 jsou počítače speciálně navržené na cestování v moderním provedení Ultrabooku. Tomu dopomáhá nejen robustní konstrukce ale i kompaktní rozměry a hmotnost. Nízká je i tloušťka notebooků, svou tloušťkou překvapí nejednoho uživatele. Konstrukce využívá lehkosti a pevnosti moderních materiálů a výrobce se též pyšní integrací moderních technologií ASUS, které se starají o bleskurychlý start počítače z režimu spánku v kombinaci s dlouhou výdrží v pohotovostním režimu. Delší je i výdrž při práci na bateriové napájení.

Moderní vzhled stylového pojetí

Notebooky ASUS Zenbook UX303 představují kombinaci stylu, praktičnosti a výkonu. Kompaktní rozměry a tloušťka nejen vpředu ale i vzadu dávají tušit zaměřením notebooku pro cestovní použití. I přes tyto mobilní parametry však notebook ukrývá výkonné komponenty a je připraven zastat jakoukoliv funkci, pro kterou ho předurčíte. Ikonický a nadčasový design těla z broušeného kovu vás určitě dostane a bude budit pozornost okolí.

Excelentní rychlost ve všech aplikacích

Zenbook UX303 je vždy připraven splnit vaše požadavky. Rychlé spouštění aplikací, přehrávání videa a bezproblémový multitasking jsou jeho doménou. To vše je zajištěno pomocí moderních procesorů Intel Core, vysoké kapacity operační paměti, vysokorychlostních rozhraní a u vybraných modelů dokonce pevnými disky SSD. Notebooky Zenbook UX303 vám poskytnou maximální pohodlí a neuvěřitelnou rychlost a odezvu, na kterou jste nebyli zvyklí.

Tenhle zvuk vás dostane

V dnešní době je třeba brát ohled i na multimediální funkce. Proto je notebook vybaven špičkovou zvukovou technologií SonicMaster, která vám poskytne nevšední zážitek z poslechu s hlubokými basy a čistými vokály. I mobilní zvuk může být kvalitní s technologií ASUS SonicMaster. Tak proč si ho neužívat?

• Úhlopříčka displeje ["]: 13,3
  • Rozlišení displeje: 1366 x 768 (HD)
  • Typ displeje: matný
  • Typ procesoru: Intel Core i3 (Broadwell)
  • Model procesoru: 5005U(2GHz)
  • Počet jader procesoru: 2
  • Operační systém: Windows 10 Home
  • Interní paměť [GB]: 500
  • Typ pevného disku: hybridní (SSHD)

Specifikace výrobce

• Typ procesoru: Intel Core i3 (Broadwell)
  • Model procesoru: 5005U(2GHz)
  • Počet jader procesoru: 2
  • Operační systém: Windows 10 Home
  • Typ displeje: matný
  • Rozlišení displeje: 1366 x 768 (HD)
  • Úhlopříčka displeje ["]: 13,3
  • Grafická karta: Intel HD Graphics
  • Optická mechanika: není
  • Typ pevného disku: hybridní (SSHD)
  • Počet pevných disků: 1
  • Ot./min pevného disku: 5 400
  • Interní paměť [GB]: 500
  • Typ paměti: DDR3
  • Frekvence paměti [MHz]: 1 600
  • Velikost operační paměti [GB]: 4
  • Bluetooth: Ano
  • Typ síťové karty: LAN, WLAN
  • Wi-Fi standardy: a, ac, b, g, n
  • HDMI: Ano
  • Hloubka [mm]: 223
  • Hmotnost [kg]: 1,45
  • Podsvícená klávesnice: Ano

• rychlý start
    • ve tmě krásně podsvícená klávesnice
    • hezký design (celohliníkové šasi)
    • matné provedení - takže nemáte nikde žádné vaše otisky prstů
    • velmi tichý chod
    • o žádných proti nevím

tento notebook jsem si vybrala k Vánocům, pracuji na něm téměř každý den přes půl roku a nemůžu si ho vynachválit, takže ten, kdo o něm přemýšlí jen můžu doporučit :-)
    koupě vůbec nelituji, je to můj první notebook od této značky Asus a je naprosto vynikající
    co hodnotím také kladně je, že baterka vydrží déle jak 8 hodin (když je nastaven úsporně) , předešlou Toshibu, co jsem měla mi max. baterka vydržela 2,5 hodiny v úsporném režimu

Na závěr k mému překvapení jsem dostala k tomuto notebooku i obal přímo od výrobce s různými konektory, opravdu chválím tento výrobek - jsem s ním naprosto spokojená za ty peníze - kdo koupí, neprohloupí :-)

• Celohliníkové šasi
    • Podsvícená a pohodlná klávesnice klávesnice
    • Umístění nasávání a vyfukování chladiče
    • Zpracování
    • Externí RJ-45 převodník
    • 3xUSB3.0 + HDMI + mDP
    • Touchpad je tuhý na stisk - ovšem stále je zde virtuální stisk
    • Na PowerButton, umístěný vpravo nahoře se musí chvíli zvykat

Asus s novým Zenbookem příjemně překvapil. Celohliníkové šasi, které je velmi pevné a v matném provedení na sobě nebude nechávat otisky prstů. V balení je navíc přibalen látkový obal, čímž mizí nutnost kupovat jiný. Kromě něj jsou také přibaleny 2 redukce, jedna z USB na síťový konektor RJ-45 a druhá z mDP na VGA, která mi přijde v dnešní době trochu zbytečná, ovšem neuškodí, spíš mile překvapí.

Provední těla Zenbooku je velmi pěkné, zejména potěší pevný pant pro displej, který je zárukou dlouhého bezproblémového provozu. Dále je také velkým plus provedení chlazení, které nasává a vyfoukává právě k tomuto pantu - nenasává, jak je to obvyklé, spodní stranou ultrabooku.

Jediná možná výtka je k touchpadu, který má velmi tuhý stisk.

Na základní desce se nachází ještě jeden DDR3 so-dimm volný slot na RAM paměť, maximální možná velikost je 12GB (vestavěné 4 + 8 rozšířených), pamět se potom také přepne do režimu dual-channel.

Ultrabook se také dá rozšířit o SSD do slotu M.2 nebo se dá HDD nahradit 2.5" SSD diskem.

S OS Windows 10 je notebook plynulý, neslyšitelný, chladič procesoru se zapne málokdy.

Za tu cenu rozhodně doporučuji.

• , zakoupeno v EURONICS

• rychlý

asi lepší než 10 starý PC :-)

• Design
    • S aktualizovanými drivery funguje vše jak má.
    • Na internetu je prakticky nemožné najít aktualizace na drivery, je proto třeba kvůli chybám odnést notebook do opravy
    • Kvůli nefunkčním driverům vynechává touchpad a při spuštění náročnějších operací notebook padá do modré obrazovky
    • Vynechává klávesnice
    • Z opravy klávesnice v záruce přišel notebook s porouchaným kloubem
    • Když byl notebook po záruce odnesen do opravy kvůli kloubu trvalo déle než měsíc diagnostikovat chybu (která byla celkem jasná - monitor v tu dobu už sotva držel na části s klávesnicí)
    • Oprava vyčíslena na 7000 Kč
    • Notebook ještě po čtvrt roce stále v opravně

Notebook funguje i když s chybami.
    Problémem je především servis.

• pevný
    • podsvícený ;o)