Recenze Apple MacBook Pro MPXT2CZ/A

Ověřený zákazník iWant.cz

slacer

Přidáno: 28. března 2018

Zakoupeno v iWant.cz

malinká drobnost co mi schází : více vyklopit víko .. Když sedím a mom ho na klíně tak se musím koukat na display z hora. z velkého úhlu . Větší vyklopení by bylo super.

Ověřený zákazník suntech.cz

Přidáno: 24. března 2018

Zakoupeno v suntech.cz

• rychlost a stabilita ve srovnání s Windows

Ověřený zákazník Smarty.cz

• MacOS & Windows
  • Kompaktní rozměry
  • TouchPad
  • Pouze dva USB-C porty

Systém pracuje zcela svižně. Za týden intenzivního používání jsem si pouze výjimečně všiml snížených FPS při animacích, což se ale vzhledem k intenzivnímu použití dá odpustit. Bezproblémově zvládá střih 4k videa ve Final Cut Pro a úpravu fotografii v Adobe Photoshop CC 2O18. Celkově na systému oceňuji synchronizaci s ostatními Apple zařízeními, grafické zpracování a hlavně gesta na touchpadu, která usnadňují a zrychlují práci. Také mě překvapila Wi-Fi, která má neobyčejně dobrý dosah.

Co se konstrukce týče, působí velice betelně, jelikož chassis je vyroben z hliníku, který narozdíl od plastu přeci jenom něco vydrží. Klávesnice je velice příjemná při psaní, dobře podsvícená. U té pouze mám pocit, že na svoje zpracování vydává až moc hlasité zvuky než bych očekával. Celkově notebook ma kompaktní rozměry, je snadno přenosný. Díky nízké váze se nepronese.

Touchpad dobře a rychle reaguje na podněty. Zprvu jsem měl strach, že při své velikosti bude velice nepohodlné psaní na klávesnici a budu muset dávat pozor na to, abych na něj nepoložil svoje dlaně a případně nehýbal kurzorem. Zjistil jsem ale, že přesně ví, že na položené dlaně nemá reagovat, tudíž není překážkou ani při psaní a ruce si klidně mohou odpočinout. Dále určitě gesta stojí za zmínku. Pomocí nich rychle dokážete přepnout mezi jednotlivými okny ve fullscreen módu, vyvolat hlavní menu, zobrazit plochu, notifikační lištu a tak dále. Velikou výhodou je i 3D touch, díky kterýmu se opět otevírají další možnosti. Jelikož často pracují s textem nebo čtu, oblíbil jsem si funkci, kdy například v internetovém prohlížeči Safari při silném klepnutí na slovo vyjede jeho význam ve slovníku - konkrétně tuto funkci používám pro angličtinu, kde vyjede význam slova a užití ve větě.

Displej na svoji úhlopříčku disponuje nadprůměrným rozlišením a dostáváme se zde na hodnotu 221 DPI, a proto je velice jemný. Disponuje širokým barevným gamutem P3, jenž je větší než klasické sRGB a tuším, že je to 91% Adobe RGB (1998). Z těchto důvodu se hodí k práci s grafikou pro co nejdůveryhodnější barevné podání. Perfektní svítivost, která ani na slunci nezklame.

Ačkoliv výrobce uvádí výdrž baterie až 10 hodin, já jsem se dostal na hodnotu kolem 7-8. Po celou dobu mám cca 40% jasu, jsem připojen na Wi-Fi a také poslouchám hudbu. Celkově s výdrží baterie jsem spokojen.

Zmínil bych i synchronizaci s Apple produkty. Vlastním iPhone, se kterým je notebook naprosto sehraný. Díky němu se z počítače dají posílat klasické SMS zprávy, iMessages, je možné volat klasicky a přes FaceTime atd. Je možné synchronizovat kalendář, fotografie, hudbu - prakticky cokoliv.

I reproduktory je nutno pochválit. Hrají čistě, vydávají velice hlasitý zvuk a na notebook mají nadprůměrné hloubky. Samozřejmě s klasickými reproduktory se subwooferem se ale nedají srovnávat, což ale je naprosto logické.

Programátory a fajnšmekry jistě potěší, že za pomocí integrovaného programu BootCamp je umožněna snadná instalace Windows a následně si libovolně můžete bootovat Mac OS X nebo Windows. Při práci s Windowsem jsem nenarazil na žádné komplikace. BootCamp si po spuštění instalace sám nainstaluje všechné potřebné ovladače a můžete fungovat.

Určitě bych ale vytkl přítomnost pouze dvou USB-C portů, což může znepříjemnit život. Je nutno mít vždy po ruce USB hub, případně adaptér na jiné typy USB, případně VGA atd. Pro někoho navíc pouze 2 porty mohou být málo, když navíc jeden z nich ještě potřebujete na nabíjení. To se ale opět dá vyřešit USB hubem - což ale nemusí být uplně pohodlné a je to přece jenom další "krám", který s sebou musíte tahat, případně pak zvolit 15" verzi, která už má porty čtyři.

Ačkoliv se jedná o můj první notebook od Apple, určitě své investice nelituji. Naprosto splnil moje očekávání a v některých případech i překvapuje. Hodí se jak pro kancelářskou práci, tak i pro střih videa či úpravu fotografií. Proto pokud vybíráte notebook v podobné cenové relaci, určitě doporučuji!

Ověřený zákazník MALL.CZ

• touchpad
  • Výdrž baterie
  • Synchronizace s iphone
  • Absence USB
  • Upuštění od magnetického nabíjecího kabelu
  • Zahřívá se více, než bych čekal
  • upřednostnil bych výmenu kláves fn a control

Rozložení klávesnice: Mám menší výhrady
Ověřený zákazník MALL.CZ

Klára

Přidáno: 10. prosince 2017

Zakoupeno v MALL.CZ

• Velice kvalitní zpracování s intuitivním ovládáním a výbornou kompatibilitou s ostatními zařízeními Apple.
  • Retina display - fantastický

Vyšší cena, ale stojí to za to.