MSI GE60 0NC-058CZ

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v Alza.cz

• - za tu cenu je to nejlepší výkon, co jsem viděl
    • - matný displej!
    • - mě by vyhovoval prázdný HDD a instalační DVD s OS a postup udělej si sám, předkonfigurovaný OS navíc na skrytém oddílu HDD, kde zabírá zbytečně místo, mi nevyhovuje

za tu cenu skvělý výkon HW

Produkt nemá žádné parametry.

• Výkon
    • Display
    • Klávesnice
    • MSI
    • Snad jen to, že na něm trávím až moc času :D

Tento notebook jsem si vybral podle parametrů. Chtěl jsem ho na hry. A moje očekávání splnil. Hraji každou hru na maximální detaily.
    Notebook je prostě výborný. MSI do notebooku "nerve" tolik softwaru jako ostatní. Pro mé potřeby dostačující. Vhodný pro někoho kdo nechce stolní ale chce výkon jak u stolního počítače.

• , zakoupeno v Alza.cz

• klavesnice
    • vzhled
    • 4 reprodutory
    • vynikajci display
    • pri zatezi je trochu hlucnejsi

Hledal jsem dobry herni notebook kolem 20tis., ale u vsech byla celkem slaba grafika, tak jsem hledal dal az jsem narazil na tento a hned jsem vedel ze ho musim mit pekny vzhled funkce a hlavne vykon. Notebook mam uz mesic a zatim jsem moc spokojeny doporucuji.

• výkon, chlazení, display, zvuk, podpora ze strany MSI, předinstalovaný software
    • lesklá plastová konstrukce, touchpad

Dlouze jsem vybíral svůj příští notebook a hlavní kritéria pro mě byly cena a výkon. Jakmile jsem se dostal k několika posledním kouskům (další kandidát bylo Lenovo IdeaPad Y580), začal jsem hlouběji porovnávat možnosti. Od Lenova mě odradily hlavně kritické komentáře na Lenovoglog.cz, takže nakonec vyhrálo toto MSI a já se s vámi mohu podělit o svoje zkušenosti s ním.

Case:
    Case je vyrobený z pevného plastu, konstrukce je podle mě na poměry multimediálních notebooků velmi dobrá, nikde se nic neprohýbá, všechno je pevné, jen mechanika zasahuje do konstrukce více, než jsem byl zvyklý, takže při přenášení je potřeba na ní dávat pozor aby se nepoškodila. Co mi trochu vadí je lesklý plast, na notebook se chytá všelijaký prach a nečistoty, ale s tím se dá žít pokud je člověk čistotný a občas ho utře.

Display:
    Matný display s rozlišením FullHD je asi snem každého, tento je navíc opravdu skvělý, od barev až po pozorovací úhly.

Zvuk:
    Zvuková karta 7.1 spolu s 4 vestavěnými reproduktory zajišťuje opravdu kvalitní zvuk i bez použití sluchátek, s přídavnými reproduktory by to bylo určitě ještě lepší.

Klávesnice:
    Velice zajímavá klávesnice od SteelSeries, chce sice trochu zvyku, ale jinak je výborná, problémy mám jen při snaze psát rychleji, občas nedomáčknu dostatečně klávesu, ale při hraní to je někdy užitečné, člověk nestiskne nic omylem. Do výhod jsem ji však neuvedl, protože ne každému musí vyhovovat.

Touchpad:
    Moc lidí asi nemá na herním notebooku v plánu používat touchpad, přesto je to součást a občas je nutné ho použít. Designově je pěkný, ale na ovládání si musím ještě zvyknout, hlavně na jeho povrch, ten působí trochu neklouzavě.

Výkon:
    Výkon je více než dobrý, čtyřjádro zvládá všechno bez sebemenších problémů, 8GB RAM je více než dost na to, abyste se museli starat jestli vám náhodou nějaký program nespotřebovává více než je nutné a nebylo by lepší používat jiný, méně náročný. Grafická karta je také více než dostačující, s Guild Wars 2 nemá problém ani na nejvyšší nastavení a ve FullHD rozlišení, žádnou jinou náročnou hru jsem bohužel nezkoušel. Navíc nVidia optimus i Intel Turbo Boost fungují opravdu dobře, šetří energii když není potřeba výkon a naopak dodají výkon když je ho zapotřebí.

Chlazení:
    Chlazení asi není tak dobré jako u herních notebooků vyšší třídy, ale dle mého názoru je naprosto dostačující, všechny komponenty mají své provozní teploty v normách, ani notebook na povrchu není nijak horký na dotek. Potěší také, že při hraní máte ruku na HDD, takže nejteplejší část notebooku je mimo.

Bloatware:
    Těchto programů instalace příliš neobsahuje, osobně jsem odinstaloval jen asi 2 trialy, jinak bylo vše užitečné a hlavně neomezené. Takže není nutné po zakoupení udělat reinstall systému abyste se těchto programů zbavili.

Na co si dát pozor?
    Určitě bych si dal pozor na jazyk klávesnice, někteří dodavatelé mi po dotazu odpověděli, že klávesnice u jimi nabízeného modelu není česká. Druhý možný problém je grafická pamět v grafické kartě, ujistěte se, že model, který kupujete, má opravdu verzi grafické karty s GDDR5, oproti verzi s DDR3 je to značný nárust výkonu.

Záruka a podpora:
    Tradiční záruční doba 2 roky, možnost přikoupení. MSI navíc nabízí tzv "carry-in" službu, takže v případě reklamace k vám v objednanou dobu dorazí kurýr, notebook si vyzvedne a po opravě zase doručí zpět, dle referencí toto trvá průměrně 5 pracovních dní, samozřejmě je tato služba hrazená servisem. Také podpora MSI týmu na Facebooku je velice dobrá a rádi a ochotně se vším poradí.

Závěr:
    Na závěr hlavně doufám, že jsem na nic důležitého nezapomněl. Snad jen dodám, že notebook je jeden z nejlepších v poměru cena/výkon. S notebookem jsem naprosto spokojený a doufám, že ještě několik let budu.

Pro jistotu dávám ještě odkazy na hlubší recenze v angličtině, které mi pomohly v rozhodování.

V případě dotazů se mi nebojte napsat.