Lenovo ThinkPad L450 20DT0003MC

• tichý ventilátor
    • "tlačidla" touchpadu
    • šumivý zvuk disku
    • hlučnejší klávesníce

Potřeboval jsem notebook, který bude bytelný, výkonný, dokovatělny, bude mít dobrý displej s vysokým rozlišením a také dlouhou výdrž na baterií, možnost osadit druhý disk či rozšířit RAM alespoň na 16GB. Tento notebook všechny moje požadavky dle papíru splňoval a v reálu také plní. Notebook je tichý, téměř vůbec se nehřeje, s výjimkou místa, kde se nachází pevný disk, tj. napravo od touchpadu. U pevného disku mi také vadí jeho "šum". Naproti tomu ventilátor jsem zatím neslyšel, i když se otáčel, čehož jsem si všiml jenom proto, že mě ovanul teplý vzduch po ruce.
    Do notebooku na místo pro osazení modulu WWAN jde strčit SSD disk formátu M.2 42mm, přičemž tuhle informaci jsem u žádného z prodejců v ČR nenašel! Zpracování se mi líbí, nic nevrže, konstrukce je pevná, povrch příjemný. Klávesnice je trochu hlučnější, nicméně tohle mně osobně nevadí. Zvykám si hlavně na umístnění kláves Home a End, jinak rozložení pro mně OK. Na notebook jsem ihned instaloval Arch linux, předinstalované Windows 7 a aplikace nainstalované Lenovom jsem zatím moc nezkoušel, nicméně vypadá to taky vcelku použitelně.

Windows 8.1 Pro
Výdrž baterie
10 hodin
Kapacita baterie
48 Wh

Lenovo ThinkPad L450.Notebook ThinkPad® L450 vám dá víc. Je mnohem tenčí a lehčí, přesto nabitý výkonem. Nejnovější procesory Intel® Core™ i poskytují vyšší výpočetní výkon a 14“ Full HD IPS displej zajistí ten nejlepší možný obraz. Přidejte k tomu podporu centrální správy vPro, odolné provedení a až 8hodinovou výdrž na baterii a dostanete skutečně výkonné zařízení - za více než příznivou cenu.

• Displej: 14.0"" FHD (1920x1080), LED Backlit, 220 nits, IPS panel, matný displej (16:9) + 720P HD Webcam
  • Procesor: Intel® Core™ i5-5200U Processor (3M Cache, up to 2.70 GHz)
  • Paměť: 1x4 GB 1600MHz DDR3 / 1x volný slot (max 16 GB)
  • Disk: 500GB + 8GB SSHD / 5400 otáček
  • Grafická karta: Intel® HD Graphics 5500
  • Optická mechanika: bez optické mechaniky
  • Komunikace: Bluetooth 4.0
  • Síť: Intel® Wireless 7265 2x2 a/c, WWAN upgradable
  • Porty: 3x USB 3.0 (jeden vždy napájený), 1x VGA, 1x 3.5mm Combo Jack Headphone/Mic, čtečka paměťových karet 4-in-1 (SD / SDHC / SDXC / MMC slot), RJ45, dokovací konektor, 1x MiniDisplayPort
  • Polohovací zařízení: UltraNav (touchpad + trackpoint)
  • Numerická klávesnice: Ne
  • Podsvícení klávesnice: Ne
  • Čtečka otisku prstů: Ano
  • Audio: Dolby®Advanced Audio
  • Operační Systém: Windows 7 Professional 64bit + Windows 8.1 Professional
  • Baterie: ThinkPad 6 článková baterie (48Wh)
  • Výdrž baterie: až 10 hodin

Typ notebooku

Notebook

Procesor typ

Displej - velikost 14"+

Displej - rozlišení (formát)

Full HD (1080 řádků)

Rozlišení LCD 1920x1080 (WUXGA)

Úhlopříčka LCD 14

Grafická karta integrovaná

Windows 7 Professional

Výdrž na baterie (hod.) 8 a více

Ne

Optická mechanika bez optické mechaniky

Čtečka karet

• "tlačidla" touchpadu
    • šumivý zvuk disku
    • hlučnejší klávesníce

• výborná konstrukce
    • super poměr cena/výkon - schopnosti
    • nezajímavý vzhled

Po velmi, velmi dlouhém uvažování jsem si koupil notebook na VŠ. Požadoval jsem kvalitní provedení, které něco snese a dlouhou životnost notebooku a věřím, že jsem si vybral dobře :).

• .

Zobrazit celou recenzi na notebook.cz