Lenovo ThinkPad Edge E550 20DF004PMC

6 hodin
Kapacita baterie
48 Wh

Technologie Lenovo OneLink

Rozšiřte možnosti využití napájecího kabelu! Technologie OneLink je unikátní rozhraní určené pro zjednodušení připojení prostřednictvím jediného kabelu připojeného k doku ThinkPad OneLink. Dokovací stanice OneLink nabízí samostatné připojení pro video, porty USB 3.0, Gigabitový Ethernet a připojení zvuku – to vše během nabíjení notebooku.

Nástroj Lenovo Solutions

Tento nástroj je založen na platformě Intel® Small Business Advantage a obsahuje jedinečné funkce pro zajištění vysoké úrovně zabezpečení a produktivity u malých a středních podniků, jako je např. údržba mimo pracovní dobu, monitorování softwaru, blokování USB portů, vyšší úspora energie a možnost zálohování a obnovení aplikací.

Špičková ergonomická klávesnice optimalizovaná pro Windows 8

Plnohodnotná ergonomická klávesnice ThinkPad odolná proti polití je proslulá vynikajícím komfortem při psaní a polohovacím zařízením TrackPoint®. Klávesnice je navíc optimalizována pro operační systém Windows 8 a nabízí nové multimediální tlačítka, zamykání funkcí a rychlý přístup k aplikacím. Větší, hladký trackpad s integrovanou funkcí 5-bodového kliknutí je možné individuálně nakonfigurovat v Nastavení. Díky volitelnému podsvícení je práce v slabém osvětlení hračkou .

Dlouhá výdrž baterie

Výdrž baterie až 6 hodin vám umožní pracovat téměř celý pracovní den bez nutnosti notebook dobíjet.

Navýšení výkonu HDD - "HDD Performance Booster"

Až dvojnásobnou rychlost chodu systému oceníte zejména při otevírání a ukládání souborů, neboť strávíte méně času čekáním.

Rychlý přenos dat

Rozhraní USB 3.0 SuperSpeed, které je až 10krát rychlejší než předchozí USB technologie, umožňuje rychlý přenos dat mezi notebookem E540 a ostatními zařízeními. "Drop-Down" panty a Active Protection System

Odolné speciální panty a technologie Active Protection System (APS), která rozpozná pád notebooku a okamžitě zastaví pevný disk kvůli ochraně dat, zaručují dlouhou životnost notebooku.

Integrovaná webová kamera 720p HD a duální mikrofon potlačující hluk okolního prostředí 720p HD webkamera s vysokou citlivostí při nízkém osvětlení, širokými pozorovacími úhly, funkcí sledování obličeje a dvojicí mikrofonů s redukcí šumu umožňuje snadno provádět soukromé i konferenční hovory přes VoIP. Praktické multimediální klávesy nabízí navíc snadný a rychlý přístup k ovládání mikrofonu, reproduktoru a kamery.

Reproduktory Dolby® s technologií Advanced Audio™

Tato sada zvukových technologií umožňuje vestavěným stereo reproduktorům vašeho notebooku ThinkPad poskytovat křišťálově čistý prostorový zvuk. Pomocí této technologie lze dosáhnout lepší kvality hovorů přes VoIP aplikace, vyšší hlasitosti zvuku bez zkreslení a větší čistoty dialogů při sledování filmů.

Integrovaná čtečka otisků prstů (volitelně)

Pohodlný, rychlý přístup a bezpečné přihlášení dotykem prstu.

Úložiště Lenovo Cloud

Chraňte vaše důležitá data a zajistěte si rychlý a pohodlný přístup k souborům s možností jejich sdílení. Můžete provést automatické zálohování a synchronizaci dat v rámci celé firmy a přistupovat k nim z různých zařízení. Pro zajištění vyšší úrovně zabezpečení jsou data během přenosu šifrována.

• Výkonný
    • Tichý
    • Výdrž baterie
    • Biometrický snímač
    • Integrovaná grafická karta
    • Reprodukce zvuku
    • Rozložení klávesnice

Laptop mám asi dva měsíce. Velmi příjemně mě překvapil tím, že se na rozdíl od mého starého notebooku nepřehřívá (samozřejmě se zahřívá, ale není to tak hrozné) ani při hraní her, a hlavně že chlazení je velmi tiché. Výkon mi stačí, i když verze s i7 by na tom nepochybně byla lépe. Mám verzi s 8GB RAM, kterou jsem mimochodem tady na heuréce nenašel. RAM jde každopádně upgradovat. Momentálně na něm mám Windows 10 Pro s výročním upgradem.

Pro náročnější hry by se nepochybně hodil laptop s lepší grafickou kartou. Pro občasné odreagování u méně náročných her (či u her s nastavenými nižšími detaily) mi však bohatě dostačuje.

Trochu mě zklamala reprodukce zvuku. Nevím jak to popsat, vnímání zvuku je dost subjektivní, ale při vyšších hlasitostech reproduktor jakoby bzučí/rezonuje, a kvalita není tak dobrá jako například na mém starém laptopu (já vím, to vám toho asi moc neřekne ¯\_(ツ)_/¯).

Naopak displej chválím. Doposud jsem FullHD nechtěl, myslel jsem, že na něm všechno bude směšně prťavé, a že na něm nic pořádně neuvidím. Nedal jsem na své 1366x768 dopustit. Kdekoliv jsem FullHD viděl, nelíbilo se mi to. Nakonec ho mám taky, a když to teď porovnám s 1366x768, musím vzít zpět své předchozí výhrady. Ano, na FullHD displeji je skutečně všechno menší, ale díky tomu se na displej vejde víc obsahu a vše tam vypadá lépe (filmy, fotky,...).
    Jen bych ještě k tomu rozlišení podotkl, že občas je něco opravdu až příliš malé, a výjimečně se musím k displeji naklonit, abych přečetl, co se tam píše.
    Druhá výtka míří k výrobcům software, kteří své programy (především průvodce instalací) vůbec nepřipravili pro vysoká rozlišení. Pak to taky tak vypadá. Při instalaci asi tak 75% programů byl průvodce instalací jakoby "rozmazaný" - prostě nebyl optimalizovaný pro FullHD.
    Rozhodně se mi líbí, že je displej matný a ne lesklý. Spolu s vysokým jasem je pak čitelnost na slunci vynikající. Jas jde samozřejmě i snížit, a to tolik, že při práci večer/v noci z displeje vůbec nebolí oči. Rozhodně palec nahoru, to se Lenovu povedlo.

Výdrž baterie je proměnlivá, při jednoduché a nenáročné práci (textový editor/procesor, práce s dokumenty,...) vydrží klidně 8-9 hodin. Nemusím snad podotýkat, že tak vysokou výdrž získáte jen při sníženém jasu. Při vyšším jasu jde samozřejmě výdrž rapidně dolů. Sledování filmů bych odhadl tak na 4-5 hodin, při hraní her počítač vydrží cca 2-3 hodiny (záleží na hře). Ještě jednou, jas v tom hraje marginální roli.

Doposud jsem na počítači neměl ani biometrický snímač (čtečku otisků prstů). Jsem z ní nadšený, přihlašování do Windows je s ním radost. Moc jsem se v tom ještě nevrtal, ale líbilo by se mi, kdyby to šlo provázat například s přihlašováním k webovým stránkám. Možná na to existuje nějaké rozšíření do prohlížeče, nevím. Každopádně se mi ten snímač velmi líbí, funguje perfektně, a zpříjemňuje práci s PC.

Rozhodně bych notebook doporučil všem méně náročným uživatelům, nebudete zklamaní. Já jsem z něj nadšený, ale to je z velké části způsobené i tím, že jsem laptop vyměnil až asi po pěti letech - tak jsem mile překvapený, že se za celkem rozumnou cenu už dá sehnat takto výkonný stroj.

• Konstrukce
    • Výbava
    • Displej ... čekal jsem, že to nebude žádná sláva, ale tohle...je prostě hroznej. Je sice matnej, ale díky špatným pozorovacím úhlům z něj tak divně přechází zrak. Kontrast je asi nejhorší co jsem kdy viděl

Pokud jej chcete používat s externím monitorem a vyjímečně na cestách, pak asi budete spokojeni.

• Kvalitní provedení
    • Full HD displej
    • Dobrý výkon
    • Super výdrž na baterky
    • Bezkonkurenční cena (koupeno za cca 16000Kč)
    • Nemá IPS displej, ale v Lenovu ve Zlíně mě ho přehodily

Po přidání SSD disku Samsung, paměti na 8GB je to plně postačující i pro náročné grafické práce ve photoshopu.

• , zakoupeno v Mironet.cz

• rozumná kvalita za rozumnou cenu
    • v kombinaci s SSD diskem dostatečně rychlý

• Super notebbok za ty penize bezkonkurenční

ok super notebook

• , zakoupeno v ALEXA

• kvalita displaye
    • výkon

zvládá i náročnější grafické programy, spokojenost

• .

Zobrazit celou recenzi na notebook.cz