Lenovo IdeaPad Z710 59-392809

• kvalita obrazu
    • podsvícení klávesnice
    • energy management
    • výdrž baterie

K tomuto notebooku mám jedinou, i když celkem silnou výhradu - výdrž baterie je opravdu mizerná, obzvlášť po nějaké době je při větší zátěži vybitá ze 60% asi za půl hodinky. Jinak k notebooku nemám výhrady, splňuje veškeré mé předpoklady.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Zpracování. Výkon. Tichý chod.
    • Klávesnice se při psaní mírně prohýbá - je to asi o zvyku.
    • Zdá se mi, že baterie nevydrží tolik, co se inzeruje. Místama to ukazuje nesmyslné doby výdrže a kapacity.

Po dvou týdnech užívání zatím spokojenost.

Operační systém
Windows 8
Herní notebook

Lenovo IdeaPad Z710
Řada notebooků Lenovo IdeaPad Z představuje cenově dostupnou zábavu stylového provedení, tedy notebooky pro multimediální nasazení za rozumnou cenu. Uživatelé si dále mohou vybrat z několika barevných variant dle vlastních preferencí. Notebooky IdeaPad Z proto přináší mobilní multimediální zábavu opravdu všem. Notebookům samozřejmě nechybí ani bezpečnostní prvky v kombinaci s vysokým výkonem a podporou multimediálních funkcí.

Zábava a multimédia
Stylový notebook IdeaPad řady Z vám svým výkonem i multimediálními funkcemi bude stačit následující řadu let. Řada Z je určena jak pro domácí využití, tak pro multimediální prožitek na cestách. Stačí si jen vybrat správnou velikost úhlopříčky displeje. Multimédia dále podtrhuje displej s LED podsvícením a poměrem stran 16:9. Tedy ideálními parametry pro sledování videa. K tomu je nutné připočíst i specializované stereo reproduktory v kombinaci s Dolby Home Theater v4 a dostatečnou výdrž při práci na bateriové napájení.

Design a praktičnost
Notebook IdeaPad Z bude okolí každému majiteli závidět. Design a provedení splňují moderní trendy v kombinaci s několika barevnými provedeními, které podtrhnou individualitu uživatele. Tenké provedení v kombinaci s nízkou hmotností přímo vybízejí využívat notebook i na cestách. Notebooku ovšem nechybí ani praktické funkce. Zde je třeba zmínit alespoň důraz kladený na bezpečnost. Za všechny lze jmenovat například VeriFace, tedy funkci pro detekci obličeji, který se tak stane vaším heslem k počítači. Nechybí ani funkce zálohy a obnovy, které jsou v dnešní době stále populárnější.

Klíčové vlastnosti
Tento konkrétní model z řady notebooků Lenovo IdeaPad Z, resp. Z510, je vybaven čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7-4700MQ. Ten pracuje na frekvenci 2.4GHz s možností navýšení až na 3.4GHz v režimu TurboBoost a je dále doplněn o 8GB operační paměti typu DDR3. O zobrazení se stará 17.3" velký lesklý displej s rozlišením FullHD, tedy 1920x1080 obrazových bodů. Displej navíc disponuje moderním LED podsvícením. Grafická data mu poskytuje karta NVIDIA GeForce GT 745M se 2GB paměti. Pro uživatelská data je připraven 1TB hybridní pevný disk vybavený 8GB SSD částí pro zrychlení běhu operačního systému a nechybí ani DVD±RW optická mechanika. Mezi dostupná rozhraní patří i Wi-Fi a Bluetooth. Nechybí ani čtveřice USB konektorů, z nichž jsou dva specifikace 3.0. Notebook je dodáván s operačním systémem Windows 8.

• +Výborná cena/výkon, notebook jsem kupoval za 15 tisíc a lepší jsem v této cenové kategorii nenašel
    • +Rozjede i náročnější hry, už jsem na něm odzkoušel Counter Strike Global Offensive a Call of Duty Modern Warfare 3 a vše jelo bez problémů.
    • -Neskutečně slabá výdrž baterie
    • -Nic víc jsem nenašel

Rozhodně doporučuju, mám ho sice teprve pár dní ale jsem zatím nadmíru spokojen a za tuto cenu nenašel. Je vhodný jak na hraní her tak na práci. Jeho velikost je možná pro někoho problémem - 17,3 palce pro mě je to však výhodou a za tu cenu si radši pořídím notebook s větším displejem než za stejnou cenu koupit notebook s menším displejem.
    Funguje tak jak jsem očekával, jsem nadmíru spokojen.
    Je to můj teprve druhý notebook, nakupuji spíše PC ale zatím spokojenost.

• reproduktory

• kvalita obrazu
    • podsvícení klávesnice
    • energy management

• , zakoupeno v Alza.cz

• Zpracování. Výkon. Tichý chod.
    • Klávesnice se při psaní mírně prohýbá - je to asi o zvyku.

Po dvou týdnech užívání zatím spokojenost.

• Full HD rozlišení
    • Rychlé spouštění systému
    • Procesor I7
    • Podsvícená klávestnice (Hodí se ve tmě)
    • Zvuk z reproduktor je vynikající
    • Skvělý grafická karta (2GB)
    • 1 TB HDD
    • 8 GB RAM
    • Cena (Je to Full HD, tak proto to stojí tolik)
    • Výdrž baterie
    • 17,3" palců
    • USB 3.0 (2x)
    • USB 2.0 (2x)
    • Vynikající chladící system

Tento notebook je idealní. Má velkou obrazovku 17,3 to se málo kde vidí. Potěšila mě grafika, procesor a podsvícená klávesnice. Za tu cenu je to našlapanej herní notebook. Tento notebook dooručuji těm co rádi hraji hry. Je rychlí a hlavně k tomu výkoný. Nelituji toho že jsem si notebook zakoupil. LENOVO je dobrá značka. A nikdy mě nezklamala :). Tak doufám že to zůstane nadále. Výdrž baterie mě překvapila, to že to má 4 jádra tak notebook vydrží hodně dlouho. Pokud hodláte koupit notebook tak nad ničím neuvažujte a zakupte tento typ :). Jsem s tím naprosto spokojen, a nadále to budu doporučovat ostatním :).

• Cena / Výkon
    • Obraz
    • Podsvícení klávesnice
    • Možná rychlejší disk (nebo větší SSDH Cache)

Cena / Výkon

• Rychlý start
    • Ovladače hezky na CD - nemusí se zbytečně hledat
    • Podsvícená klávesnic
    • I7 procík :-)
    • Repro je fakt hodně dobré'
    • Lesklý displej
    • Na mě slabá výdrž baterie (kvůli 4 článku - na 4 jádro ?)

Doboručuji tento produkt, jsem celkově spokojen
    Za ty peníze se to vyplatí :-)
    Lenovo je slušná značka s poměrně dobrým renomé

• Kvalitní obraz, Dobrý Výkon,
  • , zakoupeno v Alza.cz

• Rychlost startu systému je fenomenální, splňuje vše, co jsem od něho očekával.
    • Nic jsem nenašel, snad jen, že se prohýbá klávesnice, ale to ničemu nevadí.

Supr.