Lenovo IdeaPad U400 59-316578

Windows 7 Home Premium
Ultrabook

• , zakoupeno v Alza.cz

• vykon, kovove sasi, vydrz, grafika

Doporucuji vsem co chteji slusny vykon a perfektni design...

Operační systém
Windows 7 Home Premium
Ultrabook

IP U400 i5-2430/14.0"/4G/32SSD+500/1GB/B/W7HP64

Model LENOVO U400

• Displej: 14''LED 1366x768, lesklý s integrovanou webkamerou (1,3M)
  • Procesor: Intel® Core i5 2430M (3M Cache, 2.4 GHz) - Intel® Turbo Boost 2 s frekvencí 3 GHz
  • Paměť: 4GB PC3-1333 DDR3 SDRAM (max 8gb)
  • Disk: 500GB SATA, 5400ot + 32 GB SSD

• adaptér napájecí
  • příručky

• rychlý start díky SSD
    • vysoký výkon
    • parkovaci system hlaviček pevného disku
    • skleněný touchpad s podporou gest
    • Advanced Cooling od Intelu, nasávání vzduchu přes klávesnici
    • 3,0 USB
    • gigabitový ethernet
    • WiFi 802.11n
    • štěrbinová optická DVD mechanika
    • chybí čtečka SD
    • klávesnice nemá podsvícení (osobně mi nevadí)
    • vestavěná baterie

Windows 7 Home Premium 64-bit, Intel Core i5 2430M Sandy Bridge, 14" LED display. Funkce WiDi - Wireless Display - váš obsah na více obrazovek.Pro použití s TV musí být připojen adaptér k televizi.
    IdeaPad U400 bude také dobrý doplněk k arzenálu každého, kdo pracuje s fotografií, videem nebo grafickým designem.
    Jednou z mála oblastí, kde IdeaPad U400 zaostával byla 3D grafika.
    Stejně jako jiné z tenkých notebooků, IdeaPad vynechává několik portů pro udržení svého tenkého profilu, ale většina lidí si nechá ujít VGA nebo eSATA porty. Co najdete: tři USB porty, dva USB 2.0 a jeden rychlejší USB 3.0, spolu s jack pro sluchátka a Gigabit Ethernet port.
    Lenovo IdeaPad U400 přináší luxus do hlavního proudu notebooku, který kombinuje design, který dobře vypadá a solidní výkon a funkce, jako je USB 3.0 a WiDi 2.0.

• zpracování
    • velikost
    • tichost

Ideální notebook na cesty a na práci a reprezentativní vzhled všechny jeho plusy jen zvýrazňuje.

• , zakoupeno v Alza.cz

• vykon, kovove sasi, vydrz, grafika

Doporucuji vsem co chteji slusny vykon a perfektni design...

• Designu stylových notebooků v současnosti dominují kovové materiály a ani 14'' IdeaPad řady U není v tomto ohledu výjimk...

Zobrazit celou recenzi na notebook.cz

• Vzhled a konstrukce
    • Skvělá klávesnice
    • Způsob chlazení - nasávání klávesnicí, vyfukování na boku
    • Grafická karta - dá se přepínat mezi externí a integrovanou
    • Velký touchpad
    • Bluetooth - moje sluchátka fungují bez rušení což není vždycky samozřejmost
    • OneKey Recovery - jednou se může hodit :)
    • Ostré hrany - není to tak strašné ale cítit občas jsou
    • Lesklý displej
    • Cena - v podobné hardwarové konfiguraci najdete určitě levnější a proto si dobře rozmyslete, co od notebooku vlastně očekáváte.

V diskusích se často píše, že je to kopie MacBooku Pro za sebe můžu říct, že v reálu jsi je určitě nespletete.

Doporučovat něco je vždycky ošidné, já jsem chtěl notebook, který je kompaktní, dobře zpracovaný a dostatečně výkonný na práci a nějakou tu hru. Cena je dejme tomu vyšší ale vzhledem ke zpracování (působí opravdu reprezentativně) a SSD disku je ta cena asi odpovídající. Určitě bych si ho koupil znovu.

• super design
    • velikost (ideál doma a zároveň do školy či kanceláře)
    • cd-rom
    • pohodlná klávesnice
    • velký, příjemný clickpad
    • výkon
    • usb 3.0
    • přepínatelná grafika
    • chytré pomůcky použitím více prstů na clickpadu
    • lenovo servis
    • pevné kovové tělo
    • exkluzivní černé balení - krabice atd.
    • Office 2010 zdarma
    • čtečka SD (pro mne největší mínus)
    • cena (mínus dva tísíce, by bylo akorát)
    • ostré hrany
    • lesklý displej
    • "studený" na dotek (trošku nepříjemné)
    • na krytu zůstávají otisky

Dlouho jsem vybírala. Potřebovala jsem notebook do školy i pro pohodlnou práci doma. Vše svojí velikostí i váhou skvěle splňuje. Je fakt, že mi vadí například chybějící čtečka karet, ale budu muset pořídit usb (mohli by dávat jako bonus :-)). Také je fakt, že chvilku trvá než, si člověk zvykne na celkovou takovou "studenost" (kov dělá své, navíc když přecházíte z plastu). Velice pohodlná klávesnice, opravdu okamžitě jsem se přizpůsobila. Cllickpad opravdu obří :-D. Prostě je to můj miláček nyní, a snad ještě pár let bude a nejlépe i bez reklamace :-).

Cena je mírně vyšší to ano, ale za ten reprezentativní zjev to docela i stojí :-).

• vzhled
    • konstrukce
    • klávesnice
    • přepínatelná grafika
    • USB 3.0
    • tichost
    • úspornost
    • chytré detaily
    • někomu asi chybí SD port
    • zatím vyšší cena (ale nelituju:)

Tenhle počítač mám týdny a jsem nadšen.......nikde nic nevrže, neskřípe, na první pohled člověk vidí, že je to exkluzivně zpracovaný kousek..konečně to je laptop jak má být, tedy můžete ho dát na klín, aniž by vám upekl rozkrok, spodní plochá hliníková deska se totiž lehce zahřeje až při maximální zátěži :)Chlazení je zde vůbec na 1 s hvězdičkou..při hraní se jen zahřeje prostor nalevo od klávesnice (tam to fouká;), ale při přepnutí do normálu se bleskově zchladí zpět, žádné přehřívání se nekoná...při úsporném surfování na netu vydrží kolem 6 hodin....filmy zvládne na baterku 2, když je potřeba výkon, není problém, má totiž přepínatelnou grafiku, což se moc neuvádí....jen to nefunguje automaticky jako u nVidia Optimus, ale člověk si musí u jednotlivých používaných programů nadefinovat, jestli použít Intel HD 3000 nebo dedikovou ATI.....na té jdou zahrát i nejnovější hry s menšími detaily ;) Oceňuju chytré detaily, jako třeba prioritní funkce ovládání hlasitosti, jasu displeje, aj. na úkor kláves F1-F12 (vyjma F5) má to také příjemně velký Enter a vůbec klávesnice je kategorie sama pro sebe, na tohle nemá ani Sony :)) SSD disk s Windows dělá divy a studený start je skoro rychlejší než hibernace :DD Zkrátka kdo koupí, tak si ho zamiluje, jen ho opravdu nesmíte ukazovat něžnému pohlaví, nebo o něj přijdete ;)

• rychlý
    • lehký
    • tichý
    • s dlouhou výdrží baterií a dobrým dílenským zpracováním a výborným vzhledem (má kovové-hliníkové tělo což je velice příjemné)
    • mám 3 měsíce a příjemně překvapil měl jsem vybrán DELL, ale ten nebyl skladem tak jsem ho volil z nouze a jsem rád, že mám tento.
    • zatím nic jen, že si ho moc neužiju (furt je na něm moje drahá polovička)

rychlý, lehký, tichý

Ale pokud si ho chcete koupit neukazujte ho své - zamiluje si ho místo Vás