Lenovo G50 80G000K5CK

Windows 8.1
Ultrabook

• Výkon
    • Dle odborníka slabota

Protože tomu nerozumím, má malou kapacitu a naq internetu je pomalý.

Dobrý poměr kvalita/cena

• , zakoupeno v EURONICS

• Za dobrou cenu dostačující kvalita..
    • Zatím nic..

Pro domácí surfování ok.

Operační systém
Windows 8.1
Ultrabook

Notebooky Lenovo IdeaPad řady G jsou cenově dostupné, ale přesto stylové a pro většinu aplikací i dostatečné výkonné. Mezi jejich další přednosti pak patří solidní výdrž při práci na bateriové napájení spolu s vysokou spolehlivostí. Jednoduchost ovládání známé z vyšších řad notebooků společnosti Lenovo nechybí ani u řady G. Notebooky IdeaPad řady G nejsou ochuzeny ani o bezpečnostní prvky.

4zákazníci nedoporučují produkt

• lehký
    • s prominutím ale absolutně šuntovní šroubky, než jsem zjistila že samovolně vypadávají tak už jich 3/4 zmizelo v nekonečnu, díky absenci šroubků se vyviklalo napájení které už nefunguje ani když jsou šroubky na místě

Suma sumárum, notebook může jít do šrotu i když je v záruce. Do školy posloužil dobře, takže tak možná na nějaké surfování na internetu a psaní do Wordu (i to občas nestíhal) S chladící podložkou se na něm dají i zahrát nějaké low hry. Za mě velké zklamání, rozhodně ho nemůžu doporučit ani bych si jej znovu už nekoupila.

• -Cena
    • -Velky Displej
    • -Vaha
    • -Design neni tak spatny
    • -Baterie ktera vydrzi na jeji velikost docela dlouho
    • -Hw *Processor je strasne pomaly a nezvlada vice akci..
    • * 4Gb ram k processoru je dosti malo takze jedine koupit vetsi.
    • *Intel Hd graphics ((( nikdy nekuppvat neco s Intel Hd graphics protoze pokud si chcete neco zahrat tak intel Hd graphics nerozjede vubec nic...

Notebook jsem si poridil ciste pro kancelarske veci i kdyz jsem si chtel zkusit nejakou hru absolutne nehratelne...
    NAPRIKLAD Mafia 2 nekolik let stara hra a skoro jsem ji nerozjel ani na low..
    Vse co je nainstalovano od Win. Jsem musel smazat z duvodu zpomalovani pc
    Take kvalita zvuku na to ze ma v sobe Dolby tak asi stejna jak o 5000 levnejsi notebook.

Nedoporucuji tento pocitac nikomu kdo chce na vanoce detem udelat radost , nebo sobe pokud bude na praci musite vse odinstalovat. Doufam ze recenze pomohla :)

• = Reproduktor má dobrou kvalitu zvuku
    • = Pohodlná klávesnice
    • = Rozlišení displeje
    • = Lesklý displej
    • = Design = velké rámečky kolem displeje (Nic špatného na tom není, ale rámečky jako skříň - respektive almara teleportující do NARNIE - jsou prostě hnusné)
    • = Dílenské zpracování (Prostě na jedno kopyto)
    • = Naprosto retardovaně řešeno připevnění displeje ke klávesnici
    • = HW parametry nejsou optimální (Jako sorry ale Celeron se 4GB RAM je na dnešní dobu děsně RETRO!!!
    • = Šroubky nic nevydrží a z notebooku ze spodu samovolně vypadávají (Jeden z nich se dokonce zlomil a od té doby lícování notebooku je absolutně v háji) = SLUŠNĚ ŘEČENO !!!
    • = Baterie je průměr

Notebook používám ke studijním účelům (studuji informatiku). Pokud je zrovna potřeba více grafiky do grafických předmětů, notebook je absolutně nepoužitelný.
    Po vypadávání tří šroubků se notebook při otevření prohne a jeho lícování se rozjede a udělá Vám díru do světa. VIZ FOTO:
    Toto se stalo s notebookem pouze po vypadnutí několika šroubků a začal se celý rozpadat. Na reklamaci to nevemou, protože neuznají, že tohle Lenovo prostě pokašlalo. Začalo to tím, že se šroubky uvolňovaly a vytrácely (tři jsem po vypadnutí našel a namontoval šroubovákem zpět, snažil jsem se jemně, ale jeden ze šroubků se stejně neustalým otevíráním a zavíráním notebooku zlomil, z čehož vznikla tahle nádhera.).
    Lenova mám rád, ale při nákup dalšího počítače s okamžitě prozkouomám šrouby a panty.
    Tenhle ntb už bych v životě více nekoupil ani ve vyšší výbavové konfiguraci. Design a zpracování je prostě sprostost a hamba všech notebooků!!!

• Výkon
    • Dle odborníka slabota

Protože tomu nerozumím, má malou kapacitu a naq internetu je pomalý.

Dobrý poměr kvalita/cena

• , zakoupeno v EURONICS

• Za dobrou cenu dostačující kvalita..
    • Zatím nic..

Co potřebuji to má

• , zakoupeno v CZC.cz

• Poměr cena výkon
    • nevím o nich

Koupil jsem co jsem hledal. Jsem spokojený, pro domácí využití dostatečný výkon. Trochu mě překvapilo rozložení klávesnice jiné než u jiných Lenovo. Doporučil bych pro domácí použití vzhledem k poměru cena výkon.

• dobrý poměr cena/výkon
    • váha
    • Windows8
    • na povrchu stopy prstů
    • umístění klávesy Enter

Kvůli jednomu SW jsme potřebovala PC s Windows. Bohužel Microsoft vykročil nějakým záhadným směrem a uživatelský účet se vytváří kdesi v jejich prostoru. Po instalaci (úvodním nastavení) jsem si onen SW nainstalovala a bohužel to MS vyhodnotilo jako podezřelou činnost a účet mi zablokovali. Odblokování přes mobil se nezdařilo. Nenašla jsem nikde dostupný kontakt na MS mimo online chatu. Zřejmě jsem zde zvolila špatnou volbu a slečna mě přesměrovala na anglicky mluvícího technika a díky mé chabé znalosti angličtiny se mi účet nepodařilo ani po dvou dnech odblokovat. Nakonec jsem to vzdala, vrátila se do továrního nastavení (šlo i se zablokovaným účtem) a notebook vrátila, takže skutečné kvality neposoudím a opět se vracím k Ubuntu (s Wine).

Při mém krátkodobém užívání mi vážně vadilo umístění klávesy Enter, na kterou jsem se nedokázala ani jednou intuitivně trefit - vždy jsem jí hledala.

Povrch notebooku je z nějakého šíleného plastu na kterém zůstávají vidět otisky prstů. Před vrácením jsem strávila pěknou chvíli leštěním a to jsme ho jen 3x otevřela a zavřela.

• , zakoupeno v ALFA.cz

Dobrá cena v poměru ke kvalitě