HP Pavilion 15-p005 J1R67EA

Operační systém
Windows 8.1

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Hp dobrá značka.

Mám s touto značkou dobré zkušenosti.

• výkonný
    • pěkný vzhled
    • 1 TB pevný disk
    • 8 GB paměť RAM
    • Full HD rozlišení (bohužel je vidět, že ještě s tímto rozlišením vývojáři aplikací moc nepočítají a různé webové stránky taky ne, ale na videa je luxusní :D )
    • za ty peníze jsem čekal o dost lepší zpracování...
    • když mám zavřené víko ntb a zatlačím na něj uprostřed tak se hodně prohne :-/
    • šasi jsou plastové
    • šipky nahoru a dolu jsou strašně malé
    • když např. hrajete hru a potřebuje zmáčknout třeba F1... tak místo toho aby se něco dělo ve hře se vám zobrazí nápověda
    • pro systém nebo F2-sníží se vám jas, takže na hry kde se musí používat F1, F2, F3... je nepoužitelný
    • grafika taky trochu zamrzela

Pokud jsi ho nekupujete na hry budete určitě spokojeni, ale jak píšu výše, čekal jsem kvalitnější zpracování, docela bych se bál kdyby spadl, aby nějaký ten plast nepraskl.
    Dříve jsem měl ntb řady HP ProBook a ta kvalita byla o dost vyšší než je Pavilion a to za méně peněz, příště zase vezmu ProBook i když má horší parametry.

dobrý poměr kvalita / cena

Operační systém
Windows 8.1

HP Pavilion 15-p005nc je velmi elegantní a tenký notebook, který se výborně hodí na cesty. Jeho hmotnost činí pouhých 2,27 kg, a tak vás notebook nebude nikterak při cestách obtěžovat. Díky velmi kvalitnímu antireflexnímu 15,6" displeji s Full HD rozlišením si veškerou práci či zábavu vychutnáte opravdu naplno. O celkový dojem se také stará předinstalovaný operační systém Windows 8.1, který je díky svému modernímu vhledu je velmi přehledný a funkční.

Notebook disponuje pevným diskem o velikosti 1 TB, díky tomu nebudete mít problém mít u sebe veškeré důležité soubory. Pro rychlejší start systému, aplikací a programů je vyhrazena 8GB cache. HP Pavilion 15 je vybaven čtyřjádrovým procesorem AMD A10-5745M, grafickou kartou AMD Radeon R7 M260 a 8GB operační pamětí. Výsledkem je velmi kvalitní stroj, kterému nebude dělat problémy náročná práci ani multimédiální zábava.

Notebook je vybaven řadou užitečných funkcí jako je například funkce HP Connected Music, která nabízí přístup k různým zdrojům hudby z jednoho místa. Další užitečnou technologií je technologie BeatsAudio, která díky dvěma reproduktorům a subwooferu přináší lepší a bohatší zvuk.

O bezdrátové přenosy dat se stará nejnovější verze Bluetooth 4.0. Výsledkem je úsporný, ale zároveň velmi rychlý přenos dat či párování s jinými zařízeními. Nechybí ani rozhraní Wi-Fi, díky kterému se budete moci bezdrátově připojit k internetu téměř kdekoli a navíc zcela zdarma. Externí monitor či jiné zařízení nebo periferie můžete k notebooku HP Pavilion 15-p005nc připojit pomocí HDMI nebo USB 3.0 konektorům.

• Rozlišení displeje
    • Pěkný vzhled
    • Skvělý zvuk
    • Dobrý výkon
    • Tenký
    • Tichý chod při běžných věcech
    • Nedotažené softwarové věci kolem grafiky
    • Výdrž menší, než často udávaná

Notebook pro sebe jsem vybíral velice dlouho, měl jsem dáno pár specifikací, které jsem chtěl dodržet, ideálně do 16ti tisíc. Dříve jsem hodně hrál, chtěl jsem nějaký herní, aspoň rozumný, výkon. Ale jsem už trochu dál a na hry mám xbox. :-) Chtěl jsem 8 GB RAM a slušný procesor, to by tady docela bylo. Také nějaký ten grafický výkon a Full HD displej.

Ze začátku jsem měl smůlu, přišel mi model, kterému nefungovala WiFi. Řešil jsem to s HP a právě tady bych podotknul, že je skvělé míti HP - zareagovali rychle a velice profesionálně a vyřešilo se to docela rychle (špatný kabel antény).

Přejdu ale k výkonu. Mně jako domácí počítač na nějaké psaní, úpravy obrázků a občasné hraní stačí. Starší hry (cca do 2010) jdou většinou na plno, novější hůře.. A tady vidím největší problém, a to totální nedoladěnost grafického ovladače. Má to dvě grafiky a velmi často u her a náročných záležitostí končím u hlášky, že ovladač grafické karty byl restartován. To mi hodně kazí dojem. Jinak mě zatím v ostatních ohledech nezklamal. Je velmi svižný. Ohledně výdrže - já se pohybuji průměrně bez her (podle BatteryBaru) na 2 hodiny, 30 minut. Ale když jste jen u čtení, dostanete se za 3 hodiny. Hodně tomu pomáhá střídání grafik.

Někteří píšou ohledně problému se zahříváním.. No, holt když na notebooku o malé tloušťce hrajete, grafika má přes 90°C a ten vzduch se musí měnit. Já osobně jsem si koupil podložku Zalman ZM-NS2000 a ta pomáhá.

Chválím zvuk, beats audio je tu opravdu znát, nepotřebuji často sluchátka a umí to i hodně hlasitě :-)

Klávesnice je o zvyku. Píšu často a nemám problém. Na hry si připojím klávesnici externě, do té mohu mlátit jak chci a je klasicky rozložená.

U displeje mi vadí jedna věc, ale je to možná mýma očima - splývá mi hodně šedá a bílá, někdy je to až nepříjemné.. ale jak píšu, přijde to jen mně a třeba to jinému přijde normální, já jsem si docela zvykl. Mám na stole i klasický notebook s HD ready a říkám Vám všem - chtějte Full HD :-) .. ikdyž.. i tady je vidět nedoladěnost grafiky, protože některá okna (správce zařízení, Steam..) jsou rozmazaná.. asi si ovladač řekl, že to chce zvětšit, tak ty okna zvětšuje.. nenašel jsem možnost to vypnout..

Celkově bych řekl asi tohle - snad zlepší grafický ovladač a pak to bude skvělý domácí počítač na občasné hraní, internet, editaci fotek, Výkonově, chcete-li nejnovější hry, nestačí. Je kvalitní, tenký a pěkný.. a krásně lehce nad-průměrný :-)

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Hp dobrá značka.

Mám s touto značkou dobré zkušenosti.

• 8GB paměť
    • 1TB HDD
    • 2 grafické karty (zvýšení výdrže baterie)
    • dobré odpružení klávesnice
    • rychlý boot systému
    • dobrý zvuk
    • matný displej (lepši čitelnost při nadměrném osvětlení)
    • rozložení klávesnice
    • hluk větráku / zahřívání při zatížení grafické karty
    • rozlišení

S výkonem počítače jsem spokojen, po stránce použitelnosti už to takové terno není. Budu se snažit popsat zápory, klady jsou v dané cenové kategorii / výbavě očekávané a notebook mě v pozitivní rovině kromě dobré odezvy klávesnice a rychlým bootem systému ničím příliš nepřekvapil.

Mezi jednotlivými bloky kláves nejsou žádné markantní mezery a nahmatat tedy poslepu klávesu f5, f8 (atd.), numerické klávesy je nemožné. Klávesy pro šipky nahoru a dolů snad nebudu ani hodnotit, abych nepřidělával práci cenzorům (jedním slovem katastrofa). Stejný "problém" mám s tím, že chybí dioda na klávese NUM LOCK (krok o cca 25 let zpět), oproti tomu je diodou podsvícena klávesa f6 (vypnutý zvuk), což mi přijde značně paradoxní.

Největší problém spatřuji ve velkém rozlišení displeje, na kterém je při běžném nastavení Windows vše tak malé, že je toto rozlišení absolutně nepoužitelné pro běžnou práci (pokud plánujete nb pouze na hraní her a pouštění filmů, pak budete zřejmě spokojení). Snížením rozlišení / zvětšením proporcí ve windows dosáhnete sice zvětšení, ale obraz je rozmazaný. S nastavením (různé kombinace rozlišení, proporcí, reinstal ovladačů apod.) jsem si hrál několik hodin a problém se mi nepodařilo uspokojivě vyřešit. Tento problém ale nechci svalovat na výrobce notebooku, zřejmě jde spíše o problém operačního systému.

Poslední problém který mi zatím vadí (i když určitě nejméně) je přílišné zahřívání grafické karty. Při hraní i méně náročných her je z notebooku vyfukován dost horký vzduch a ventilátory resp. zvuk průchodu vzduchu šachtou má poměrně velkou intenzitu.

Notebook bych si znovu nekoupil, naopak uvažuji o jeho vratce v zákonné lhůtě.

• výkonný
    • pěkný vzhled
    • 1 TB pevný disk
    • 8 GB paměť RAM
    • za ty peníze jsem čekal o dost lepší zpracování...
    • když mám zavřené víko ntb a zatlačím na něj uprostřed tak se hodně prohne :-/
    • šasi jsou plastové
    • šipky nahoru a dolu jsou strašně malé
    • grafika taky trochu zamrzela

dobrý poměr kvalita / cena

• Krásné rozlišení displeje
    • Grafická karta je super je sice od amd jo ale to je jenom videt, doopravdy jde amd čím dál tím víc k lepšímu! Rozjede batifield 4 na 60fps, MINECRAFT 130 až 150 fakt super :)
    • Ty šipky jsou takový nezviklý ale to je snad jedno :D
    • a jinak nic nemám slov

HP je fakt super značka podle mě :) Mě nezbívá nic jiného než tento noťas doporucit protoze jestli hledate notebook co opravdu něco rozjede a za malou cenu tak jste na správne adrese :)