Asus X555LN-XX144H

16:9
Wi-Fi
Bluetooth
HDMI
Počet USB 3.2 Gen 1 Type-A (USB 3.0)
Počet USB 2.0
37 Wh

• , zakoupeno v POČÍTÁRNA.CZ

• pro mne samé klady
    • nemám žádné

Výkonný, naprosto vyhovující pro mé potřeby (překladatel s výkonnými překladatelskými nástroji)

• , zakoupeno v OKAY.cz

• i5, 8GB paměti
    • grafika

Dobrý notebook pro náročné kancelářské práce.

• , zakoupeno v EURONICS

16:9
Wi-Fi
Bluetooth
HDMI
Počet USB 3.2 Gen 1 Type-A (USB 3.0)
Počet USB 2.0
Výdrž baterie
4 hodin
Kapacita baterie
37 Wh

100% záruka spolehlivosti = v případě poruchy zařízení získáte zpět opravený notebook i částku, za kterou jste zařízení zakoupili. Bližší informace naleznete na https://asuspromotions.com/cz/cs/reliability/.

Stylový univerzální notebook pro pracovní nasazení doma i na cestách. Dvoujádrový procesor Intel Core i5-4210U (1.7GHz, TB až 2.7GHz); 8GB RAM (DDR3); 15.6" HD (1366x768 bodů) displej; 1TB HDD; DVD mechanika; grafika NVIDIA GeForce 840M (2GB); rozhraní: Wi-Fi, 1x USB 2.0 a 2x USB 3.0, kamera, čtečka paměťových karet; s operačním systémem Windows 8.1.

ASUS X555LN
Jednou z řad univerzálních notebooků je i řada s označením X555LN od společnosti ASUS. Notebooky spadající do této kategorie se honosí univerzálností použití, tedy nejen doma či v kanceláři, ale například i na cestách. Vždy a všude se osvědčí zrychleným startem v kombinaci s prodlouženou dobou výdrže v režimu spánku. Moderně pojaté je též ovládání, kde použitý touchpad s inteligentním vícedotykovým ovládáním a podporou gest. Aby toho nebylo máje je v notebooku integrována též technologie SonicMaster pro maximální hudební prožitek.

Moderní technologie pro video hovory a exkluzivní audio SonicMaster
Kombinace moderních procesorů Intel a celá řady dalších technologií propůjčuje notebooků Asus řady X555LN výjimečné schopnosti. Za zmínku stojí minimálně technologie Splendid, která zajišťuje vždy špičkový obrazový výstup jak na vašem monitoru, tak například v případě video hovoru na druhé straně. Systém SonicMaster oproti tomu zajišťuje prvotřídní multimediální zážitek za pomoci integrovaného zvukového systému.

Moderní touchpad a integrace rozhraní USB 3.0
Pojďme se na moderní vlastnosti notebooku podívat více zblízka. Za zmínku stojí designové pojetí zařízení jako takového, kdy vám nejeden kolega, či kamarád, vaše nové zařízení bude závidět. Zmínit musíme též nebo technologii Splendid pro maximálně věrohodné podání obrazu. Použitý touchpad je navíc vícedotykový s podporou gest pro usnadnění práce s operačním systémem. Poslední zde zmiňovanou věcí je rozhraní USB specifikace 3.0, které potěší svou vysokou datovou propustností nejednoho uživatele.

Klíčové vlastnosti
Tento konkrétní model využívá dvoujádrový procesor Intel Core i5-4210U. Ten pracuje na frekvenci 1.7GHz s možností navýšení až na 2.7GHz v režimu TurboBoost a je doplněn o 8GB operační paměti typu DDR3. Obrazová data pro 15.6" velký displej s HD (1366x768 obrazových bodů) rozlišením poskytuje grafická karta NVIDIA GeForce 840M se 2GB paměti. Pro uživatelská data je určen 1TB pevný disk a nechybí ani DVD±RW/RAM optická mechanika. Samozřejmě je notebook vybaven i celou řadou rozhraní. Nechybí ani bezdrátové Wi-Fi a Bluetooth, stejně tak je notebook vybaven USB konektory včetně podpory specifikace 3.0 u dvou z nich. Integrována je i kamera, čtečka paměťových karet a klávesnice má též numerickou část. Notebook je dodáván s operačním systémem Windows 8.1.

• , zakoupeno v POČÍTÁRNA.CZ

• pro mne samé klady
    • nemám žádné

• Vyvážený výkon
    • CPU,RAM, Grafická karta
    • Tichý chod
    • ?

NTB vlastním rok, žádné problémy jsem nezaznamenal. Pouze s přechodem na WIN 10 jich pár bylo, ale teď už je odladěný software a chová se jak má. Při běžné práci Vás neruší je tichý. Zvukově mi nesedí i když je ke zvukové kartě nainstalován Audio Wizard zvuk není pro mě optimální. Hudbu poslouchám přes sluchátka a filmy jedu na reproduktory z NTB - dostačující i hlasitostí... Hlučnější pouze u her což je zřejmě chladí se... Co se týká her GTA5 téměř vše na plné detaily, NFS Most Wanted, Pro Street, Rivals, Shift 2 vše zvládá s přehledem. Jiné jsem nezkoušel.... Krytí kolem displaye je celkem chatrné zvlášť v dolní části tak pozor při čištění. Jinak materiál neudělal na mě dojem. Přijde mi to plastové, porovnávám s modelem K53SV který měl opravdu hliník základ. Nevím. Ale je funkční a bezproblémový...pouze jak jsem psal s přechodem na WIN 10 to byl oříšek,ale dnes už vše ok.
    Baterie je pořád v kondici zvládne odehrát 2 filmy cca 4 hodiny na baterii u her jsem nezkoušel, asi bude menší výdrž....
    Mám již třetí Asus a ty co jsem prodával stále běží. Nejstarší má skoro 7 let. Očekávám, že tento pojede též. Ještě bych doporučil nějakou chladící podložku pro notebook....

• .

Zobrazit celou recenzi na notebook.cz

• , zakoupeno v OKAY.cz

• i5, 8GB paměti
    • grafika

Dobrý notebook pro náročné kancelářské práce.

• Heureka je už zase kur..... sviň, pisou zde ze má tento laptop 8 GB ram a přitom má jen 4 GB a také je zde napsáno že má 1000 GB HDD a přitom má jen 500 GB, a na konec je napsáno že má NVIDIA GEFORCE 830M grafikua a přitom má jen NVIDIA GEFORCE 820 M. Tohle mě opravdu vytáčí. Já tento počítač mám, a vím co jak má a nemá, proto nechápu proč někdo napíše do recenze: Výborná ram! 8GB

..........................................................................................

• Cena 16 000 Kč a slušný výkon, se kterým si lze zahrát i novou hru na nižší detaily, jsou hlavní klady notebooku Asus X5...

Zobrazit celou recenzi na www.zive.cz

• , zakoupeno v EURONICS

• HDD
    • zvuk

Za dobrý peníz kvalitní notebook,

• Skvělý výkon (8GB RAM, Core i5 4210U, GeForce 840m
    • Vzhled (mám hnědý ale přijde mi spíš jako hnědá se stříbrnou)
    • Reprodukce zvuku
    • Výdrž při hraní (lehce přes 1 hodinu) Výdrž při surfování asi 3h
    • FIFA 14 (MAX detaily, MSAA 4x - stabilně okolo 60 snímků)
    • BF 4 (ULTRA - většinou přes 40 snímků, náročné animace 30
    • Tichý chod ( i ve větší zátěži)
    • Neskutečně chladný(na každém místě, za každé zátěže- tady opravdu smekám:)
    • Pěkný obraz
    • Hmotnost a tloušťka (opravdu lehký na přenášení)
    • DVD mechanika
    • Kvalitní provedení
    • Antivirus McAfee,který po mně hned chtěl peníze (odinstalovat)
    • Touchpad na levé straně vydává nepříjemný zvuk a je hodně tuhý, naštěstí se dá zmáčknout kdekoli jinde (asi chyba tohoto kusu)
    • Ze začátku trochu pomalejší (potřeboval pořádně vyčistit- CCleaner, Advanced System Care 8)

Tento notebook jsem si koupil hlavně na hraní her, ale nečekal jsem, že bude až tak dobrý. Funguje jak má, jen ze začátku se mu moc nechtělo, po vyčistění běhá skvěle. Poměr cena/výkon je stále dobrý, bohužel před oslabením koruny, kdy stál jen 14 990Kč, to byla doslova cenová BOMBA! Kvalita je na dobré úrovni, nikde se nic nehýbe, ani při zatlačení na víko se obraz nezvlní, až na touchpad (o kterém jsem taky napsal). ASUS potvrzuje svou kvalitu, která mu zaslouženě patří. Víceméně všechny zápory co jsem napsal se dají jednoduše vyřešit (McAfee odinstalovat,dokoupit myš,vyčistit)...Notebook je určený hlavně pro ty, kteří chtějí za rozumné peníze opravdu dobrý a kvalitní notebook, občasné hráče ale také potěší :)
    Já jsem maximálně spokojen :)

• , zakoupeno v Electro World

Cena odpovídá kvalitě. Za 15 tisíc skvělý stroj! :)

• , zakoupeno v 24-elektro.cz

• Dostatečný výkon pro nenáročné hráče.
    • 8 GB RAM
    • Kvalitní grafická karta
    • nízké rozlišení

V kategorii levných herních notebooků výborný kup. I nejnovější hry rozejdete alespoň na nejnižší nároky. Pokud máte omezený rozpočet a chcete kvalitní notebook, tak doporučuji.