Asus X555LN-XO163H

Dotykový displej
Wi-Fi
Bluetooth
HDMI
Počet USB 3.2 Gen 1 Type-A (USB 3.0)
Počet USB 2.0
3.14 kg

• , zakoupeno v ANACOMP.cz

• Výkon
    • Výdrž na batreku
    • Grafika (Skyrim na ultra)
    • Rychlost startu - ze spánku asi 2s, normálně asi 30s
    • Všestrannost
    • Překvapil mě zvuk - je až překvapivě dobrý
    • když už tak:
    • Win 8.1 - subjektivní
    • Display - u 4 roky starého Asus K52Jr, který se mi rozbil, byl obraz lepší (barvy, jasnost), možná je to grafikou od NV, tam byla Ati. Neříkám, že tady je to hrůza, ale není to úplně ono :-)

Celkově jsem velice spokojen. Mohu jen doporučit. Za ty peníze asi lepší NTB neseženete. Výkon i5-ky + 8GB RAM + 840/2GB+ disk 7200ot je naprosto dostačující snad na včechno. Překvapil mě Skyrim na ultra a to jsem to pouštěl na externí 19 (1680 x něco) monitor. Nejvíc se mi ale líbí to, že na nic nemusím čekat a všechno valí :-) Jsem z toho nadšený a všem doporučuji.

• , zakoupeno v KASA.cz

• - vyvážená sestava
    • - 8GB RAM!
    • - 7200 rpm HDD
    • - ZVUK!!! (na notebook fakt kvalitní a hlasitý)
    • - do 17tis maximum výkonu
    • - tenké provedení - uvidíme, jak se bude zahřívat
    • - na omak křehké zpracování = plast, kov by slušel víc
    • - nabíječka pouze 45W (fakt nežere), což je +, ale velmi krátký kabel

Za tuto cenu maximální možný HW + operační systém. Provedení vypadá trochu levně, ale holt se někde ušetřit muselo. Zvuk Sonic Master je výrazně nadprůměrný, čistý a silný zvuk a překvapivě a citelné bassy. Hra Crysis 2 na maximální nastavení. NFS Undercover také na max. Oboje výrazně přes 30 FPS.

HW jw opravdu vyvážený, Corei5 si vpohodě poradí s čímkoli, stejně tak 8GB RAM je super a hlavně to není bržděno pomalým 5400rpm diskem, což hodně výrobců udělá (rychlý vše, ale pomalý disk). Grafická karta GFX 840M je spíše LowEnd (pouze 64bit sběrnice pamětí) ,ale zatím mě mile překvapila (Crysis 2). Uvidíme co Crysis 3.

Suma sumárum za slušný peníz hodně muziky (doslova ;) Ale na hry na vážno si tak 10tis ještě připlaťte, tohle je spíše univerzální stroj, ne herní mašina.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Design, poměr cena/výkon, velmi tenké provedení ve srovnání s výkonem komponent a účinností chlazení
    • -

Koupi lze doporučit, značka Asus si stojí za svou úrovní kvality a tento konkrétní model je jedním z nejlepších v kategorii mainstream.

Operační systém
Dotykový displej
Wi-Fi
Bluetooth
HDMI
Počet USB 3.2 Gen 1 Type-A (USB 3.0)
Počet USB 2.0
Numerická klávesnice
Vestavěná webkamera
Čtečka otisků prstů
Podsvícená klávesnice
3.14 kg

100% záruka spolehlivosti = v případě poruchy zařízení získáte zpět opravený notebook i částku, za kterou jste zařízení zakoupili. Bližší informace naleznete na https://asuspromotions.com/cz/cs/reliability/.

Stylový univerzální notebook pro pracovní nasazení doma i na cestách. Dvoujádrový procesor Intel Core i5-4210U (1.7GHz, TB až 2.7GHz); 8GB RAM (DDR3); 15.6" HD (1366x768 bodů) displej; 750GB HDD; DVD±RW/RAM mechanika; grafika NVIDIA GeForce 840M (2GB); rozhraní: Wi-Fi, 1x USB 2.0 a 2x USB 3.0, kamera, čtečka paměťových karet; s operačním systémem Windows 8.1.

ASUS X555LN
Jednou z řad univerzálních notebooků je i řada s označením X555LN od společnosti ASUS. Notebooky spadající do této kategorie se honosí univerzálností použití, tedy nejen doma či v kanceláři, ale například i na cestách. Vždy a všude se osvědčí zrychleným startem v kombinaci s prodlouženou dobou výdrže v režimu spánku. Moderně pojaté je též ovládání, kde použitý touchpad s inteligentním vícedotykovým ovládáním a podporou gest. Aby toho nebylo máje je v notebooku integrována též technologie

SonicMaster pro maximální hudební prožitek.
Moderní technologie pro video hovory a exkluzivní audio SonicMaster
Kombinace moderních procesorů Intel a celá řady dalších technologií propůjčuje notebooků Asus řady X555LN výjimečné schopnosti. Za zmínku stojí minimálně technologie Splendid, která zajišťuje vždy špičkový obrazový výstup jak na vašem monitoru, tak například v případě video hovoru na druhé straně. Systém SonicMaster oproti tomu zajišťuje prvotřídní multimediální zážitek za pomoci integrovaného zvukového systému.

Moderní touchpad a integrace rozhraní USB 3.0
Pojďme se na moderní vlastnosti notebooku podívat více zblízka. Za zmínku stojí designové pojetí zařízení jako takového, kdy vám nejeden kolega, či kamarád, vaše nové zařízení bude závidět. Zmínit musíme též nebo technologii Splendid pro maximálně věrohodné podání obrazu. Použitý touchpad je navíc vícedotykový s podporou gest pro usnadnění práce s operačním systémem. Poslední zde zmiňovanou věcí je rozhraní USB specifikace 3.0, které potěší svou vysokou datovou propustností nejednoho uživatele.

Klíčové vlastnosti
Tento konkrétní model využívá dvoujádrový procesor Intel Core i5-4210U. Ten pracuje na frekvenci 1.7GHz s možností navýšení až na 2.7GHz v režimu Turboboost a je doplněn o 8GB operační paměti typu DDR3. Obrazová data pro 15.6" velký displej s HD (1366x768 obrazových bodů) rozlišením poskytuje grafická karta NVIDIA GeForce 840M se 2GB paměti. Pro uživatelská data je určen 750GB pevný disk a nechybí ani DVD±RW/RAM optická mechanika. Samozřejmě je notebook vybaven i celou řadou rozhraní. Nechybí ani bezdrátové Wi-Fi a Bluetooth, stejně tak je notebook vybaven USB konektory včetně podpory specifikace 3.0 u dvou z nich. Integrována je i kamera, čtečka paměťových karet a klávesnice má též numerickou část. Notebook je dodáván s operačním systémem Windows 8.1.

Moje recenze na téměř stejný notebook zde: https://notebooky.heureka.cz/asus-x555ln-xo031h/recenze/?review=5340228#u5340228

• Cena 16 000 Kč a slušný výkon, se kterým si lze zahrát i novou hru na nižší detaily, jsou hlavní klady notebooku Asus X5...

Zobrazit celou recenzi na www.zive.cz

• 8GB RAM
    • Nvidia Geforce 840m
    • Intel Core i5
    • Rychlý
    • Nepřehřívá se
    • Rozjede na střední/vysoké požadavky nejnovější hry

Vybíral jsem si Ntb kolem 16 000 Kč s dobrým HW,který by rozjel nějaké ty novější hry.Hledal jsem asi měsíc než jsem narazil na tento Ntb,zaujal mne nejvíce ze všech,a tak jsem si začal zjišťovat podrobné informace,recenze,gaming na Ntb atd... Myslel jsem že za takovou cenu to musí mít nějaký háček ale na nic jsem nepřišel tak jsem se rozhodnul si ho koupit,koupil jsem ho přes internet v obchodě SOFTCOM dostal jsem k němu brašnu a antivirus.Dal jsem za něj dohromady 15 945 Kč i s dopravou.....Právě teď sedím a píšu tuhle recenzi s toho notebooku.Chtěl bych ho doporučit tomu kdo chce za dobrou cenu suprovej HW kterej rozjede
    Far Cry 4 - Vysoké detaili
    Dying Light - Střední,vysoké jsem nezkoušel :)
    NFS Rivals - Střední
    BF 4 -Vysoké
    Myslím si že všechny hry roku 2013 - 2015 (až na GTA 5 asi nwm) ...zvládne v pohodě :) ....Jinak je svižný zapne se během 5 sekund :)

• NIC
    • SERVIS, VYŘIZOVÁNI REKLAMACE-PŘÍSTUP, ZNAČKA

Ráda bych se podělila se všemi o své zkušenosti se značkou asus a jejich servisem. Koupila jsem si notebook pořizovací cena 20000 nešel mi zvuk byl to špatný výrobek...stane se...mám ještě od této značky tablet od první chvíle co jsem si ho koupila blbnul dotyk na displeji po údajné opravě se mi začal sám od sebe vypínat na to mi bylo řečeno ze servisu že zařízení je naprosto v pořádku a reklamace mi nebyla uznána. Pokud přemýšlíte o této značce koukněte se raději po jiné.

• , zakoupeno v ANACOMP.cz

• Výkon
    • Výdrž na batreku
    • Grafika (Skyrim na ultra)
    • Rychlost startu - ze spánku asi 2s, normálně asi 30s
    • Všestrannost
    • Překvapil mě zvuk - je až překvapivě dobrý
    • když už tak:
    • Win 8.1 - subjektivní

• Asus X555LN nabízí dobrý výkon, za cenu kolem 16 000 Kč. Notebook nemá problém ani s hraním her, díky čemuž jde o slušný...

Zobrazit celou recenzi na recenzenotebooku.cz

• Nejlepší i5 do notebooků
    • !!!! Grafika GT840 !!!!
    • Super reproduktory
    • Rychlý
    • Win 8.1
    • Nabíječka 3A ( rychle nabitý )
    • USB 2x 3.0, 1x 2.0
    • Skoro se nezahřívá při vyšším zatížení.
    • Záruka spolehlivosti od Asusu
    • Absolutně nic

Tento notebook jsem si koupil kvůli skvělému výkonu a vzhledu.
    Battlefield 3 -ultra
    EuroTruckSimulator2 -ultra
    Just Cause 2- ultra
    Minecraft - ultra

Hry které píši se vůbec nesekají při nejvyšším nastavení takže skvělý notebook jak na hry tak na grafické programy, surfování na internetu apod.

100% doporučuji :)

• , zakoupeno v KASA.cz

• - vyvážená sestava
    • - 8GB RAM!
    • - 7200 rpm HDD
    • - ZVUK!!! (na notebook fakt kvalitní a hlasitý)
    • - do 17tis maximum výkonu
    • - tenké provedení - uvidíme, jak se bude zahřívat