Asus X553MA-SX376H

Windows 8.1

• , zakoupeno v CZC.cz

• Výkon dostačující na běžné kancelářské aplikace
    • Příjemně tenký
    • Solidní zpracování (vůči ceně)
    • Téměř nerozbitný
    • Baterka se po dvou letech nabíjí asi 12 hodin (ale výdrž pořád má slušnou)

Po dvou letech "používání" nemůžu pět nic než chválu. Synátor laptopu dává neskutečnou sadu, nejrůznější nárazy za chodu (včetně letů z gauče na podlahu) zatím přežívá s obdivuhodnou výdrží. Nevěřím, že za tyhle peníze jsem pro manželku mohl vybrat lépe.

• Na běžnou potřebu velmi dobrý

Velmi záleží co čekáte od PC do deseti tisíc. Pro běžnou potřebu je velmi dobrý

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Nic.
    • Vše.

Notebook byl pořízen na loňské Vánoce prarodičům. Za těch 11 měsíců byl 3-krát reklamován, tudíž asi 3 měsíce nefunkční. Momentálně čekám na vrácení peněz, ale do Vánoc to jistě nebude. Problémy byly s vícero komponenty... A opotřebováním to jistě nebylo, jelikož prarodiče na nějaké hraní nejsou, takže ho využívali jen kvůli internetu. Jinak slabé rozlišení i audio, ale jedná se skoro o nejlevnější cenovou kategorii, takže s tím se musí počítat. Poprvé zklamán z e-nákupu...

Operační systém
Windows 8.1

Ocenění

Produkt roku 2014 - Finalista

100% záruka spolehlivosti = v případě poruchy zařízení získáte zpět opravený notebook i částku, za kterou jste zařízení zakoupili. Bližší informace naleznete na https://asuspromotions.com/cz/cs/reliability/.

Notebook X553MA od renomované společnosti ASUS je stylové zařízení, které poskytne slušný výkon, solidní výbavu a jako bonus velice povedený vzhled. Soustředěné kružnice mu dodávají šmrnc a tenké provedení je navíc i velmi lehké. Uvnitř najdeme technologie pro lepší obraz i zvuk, abyste si multimediální konzumaci užili na maximum.

Výkon pro vše
Moderní čtyřjádrový procesor se sníženou spotřebou Intel Pentium N3540 zaručuje rychlou odezvu v systému a grafika Intel HD Graphics bez problémů zvládne sledování videa ve Full HD a hraní starších her. Notebook myslí i na výdrž, která se díky nejnovějším technologiím výrazně prodloužila. Jako první vás po zapnutí uvítá inovativní rozhraní předinstalovaného systému Microsoft Windows 8.1, notebook můžete tedy ihned po vybalení začít používat.

Vhodný pro multimédia
ASUS si velmi zakládá na kvalitním zvuku. Vyvinul spolu se SonicMaster větší reproduktory, které podávají věrnější a prostorovější zvuk, než konkurence. Zkrátka nabízí 100% zážitek při sledování filmů, poslouchání muziky a hraní her. Neméně kvalitní webová kamera s citlivým snímačem dosahuje skvělých výsledků i při špatných světelných podmínkách. Multidotykový touchpad chápe interaktivní pohyby podobně jako tablet. Scrollujte, přibližujte a provádějte další gesta bez použití myši. Klávesová tlačítka jsou ohraničena dostatečným prostorem pro minimalizaci překlepů.

Moderní vychytávky pro větší pohodlí
Pomocí technologie ASUS Super Hybrid Engine II se dá nastavit mód spotřeby, který výrazně prodlužuje chod notebooku. Všechna data a rozpracované úkoly se automaticky uloží, když baterie klesne pod 5 %. Technologie dále výrazně zrychluje start systému. Probuzení trvá podle výrobce pouhé 2 sekundy. Z konektivní výbavy potěší dva porty USB, z nichž jeden je specifikace USB 3.0 pro bleskurychlé přenášení dat.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Výkon dostačující na běžné kancelářské aplikace
    • Příjemně tenký
    • Solidní zpracování (vůči ceně)
    • Téměř nerozbitný
    • Baterka se po dvou letech nabíjí asi 12 hodin (ale výdrž pořád má slušnou)

• Na běžnou potřebu velmi dobrý

Velmi záleží co čekáte od PC do deseti tisíc. Pro běžnou potřebu je velmi dobrý

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Nic.
    • Vše.

• Cena, vzhled ( bílý )
    • Pomalý jak šnek

Vykon notebooku je hrozný, než se načte internet tak je 3-ti světová s imigranty, nečekal jsem nic extra za tu cenu ale tak pomalý notebook neni ani ten, který jsem koupil před 6-ti lety, rozhodně doporučuji si připlatit radši než se pak nervovat s tim že než vam neco načte tak jsou vánoce, ani display neni vůbec dobrý a čistý obraz, tohle jsem napsal na telefonu protože než by se to načetlo na tom křapů tak by se vybil.

• , zakoupeno v NašeObchody.cz

Koupila jsem na doporučení a jsem spokojená. Dostačující na běžný home-office, internet i filmy. Má jen 2 USB vstupy, to jsem, ale vyřešila rozbočovačem. Na klávesnici jsem si zvykla poměrně rychle a vyhovuje mi. Nad touchpadem se lehce prohýbá, ale to mají i dražší model jiných značek. Celkově tedy spokojenost.

• , zakoupeno v Alza.cz

Produkt mi vůbec nepřišel,po urgencích osobně na prodejně a na tf lince jsem objednávku zrušila.Čekat tři týdny na jakoukoliv odpověď mi přijde neúnosná.

• 4-jádrový procesor

poměr cena - výkon

• Spolehlivý
    • Tichý
    • Rychlý
    • Výkonný
    • Lehký
    • Funkce SonicMaster - lepší zvuk a jde to poznat
    • Zvládá i některé lepší hry
    • Při větším náklonu (podložky pod notebook) chybuje HDD -> při delším užívání vyšší se HDD může poškodit
    • Chybějící kontrolky caps lock a num lock, člověk nepozná, zda jsou funkce aktivní, dokud je nevyzkouší
    • Mínus alespoň pro mně - pouze 2 USB porty :D
    • Trošku horší touchpad, ale chce to trpělivost a člověk si zvykne

Tento produkt jsem koupila jako levný/výkonný/spolehlivý. S cenou kolem 7 tisíc nabízí vážně hodně. Když opomenu tvrdší plasty (co by po takové ceně člověk čekal), notebook je skvělým společníkem. Baterie nevydrží moc, není tudíž vhodný na plnou zátěž bez připojení v síti po delší dobu (5 hodin a víc).
    Koupila jsem notebook hlavně proto, aby zvládal novější hry. World of Warcraft bez problémů, CoD, The Sims, Eurotruck Simulator a další klasiky naprosto v pohodě.
    Windows 8.1 má také příjemné rozhraní, takže ideální koupě :)

• výkon-utahne windows 10 b.10047
    • 500 gb hdd samozrejme ssd je lepsi,ale aspon neco
    • jde na nem spustit i vykonejsi vm na virtualboxu
    • rozbehne android 5.0.2
    • umi utahnout 16reprakovou audio sestavu¨
    • ctyrjadrovy procesor,sice bych radsi videl amd a10 nebo FX,ale intel pentium ujde
    • hry z windows store se sekaji např shadow fight 2
    • sekaji se i hry pro normalni plochu např war thunder
    • sdilena pamet
    • na normalnim windows 8.1 neutahnul minecraft
    • ten sonic(")master(") je shit

dobry pro me ucely (experimenty s operacnimy systemy atd.)

• , zakoupeno v Digiboss

• tenky,lehky