Asus X551CA-SX012H

500 GB
Wi-Fi
Bluetooth
HDMI
Počet USB 3.2 Gen 1 Type-A (USB 3.0)
Počet USB 2.0
1 kg
Výdrž baterie
4 hodin

• , zakoupeno v KASA.cz

• Notebook za slušný peníz s dobrými parametry. Jsem s ním spokojen.

Značka Asus s Windows 8 dělá z notebooku super stroj. Vřele doporučuji.

Lepší parametry za přijatelnou cenu

• , zakoupeno v Electro World

• poměr cena a výkon - naprosto super.
    • skvělý zvuk, rychlost,

Je to již můj třetí notebook. Rozhodla jsem se pro tento model hlavně kvůli poměru ceny a parametrů. Pracuje se mi s ním dobře, myslím, že jsem se rozhodla správně. Vřele doporučuji běžným uživatelům výpočetní techniky pro práci a odpočinek v levnější kategorii. Funguje lépe než jsem čekala, hlavně co se týče přenosu obrazu. Velmi mě překvapil zvuk a viditelnost displeje na slunci je výborná

Operační systém
500 GB
Wi-Fi
Bluetooth
HDMI
Počet USB 3.2 Gen 1 Type-A (USB 3.0)
Počet USB 2.0
400 mm
1 kg
Výdrž baterie
4 hodin

Pod označením X551CA od společnosti ASUS se skrývají designově povedené a vysoce výkonné výpočetní nástroje. Ty vás navíc okouzlí celou řadou vlastností včetně bleskurychlého spuštění a integraci propracovaných audiovizuálních technologií v elegantním štíhlém kabátě. Notebooky se nezaleknou ani využití na cestách díky svým kompaktním rozměrům a robustnosti provedení.

Spuštění během dvou sekund spolu a exkluzivní audio SonicMaster

Kombinace moderních procesorů Intel a celá řady dalších technologií propůjčuje notebooků Asus řady X551CA výjimečnou schopnost probuzení z režimu spánku během dvou sekund a výdrž v tomto režimu po dobu až 11 kalendářních dní. Systém SonicMaster oproti tomu zajišťuje prvotřídní multimediální zážitek za pomoci integrovaného zvukového systému.

Technická specifikace

procesor: Intel® Celeron® Processor 1007U (2M Cache, 1.50 GHz)
operační systém: Originální systém Microsoft® Windows® 8 64 bit
displej: 15,6" HD (1366x768) lesklý
ZBD - záruka 1 měsíc na nulový výskyt vadných jasných bodů u LCD panelů
chipset: Intel® HM70
systémová paměť: 4GB na desce DDR3 1600MHz
pevný disk: 500GB SATA, otáčky 5400rpm
optická mechanika: SuperMulti DVDRW DL (podporaDVD-RAM)
síťová karta WLAN b/g/n + LAN 10/100 + Bluetooth V4.0
grafika: Intel® HD Graphics
ukazovací zařízení: TouchPad
integrovaná numerická klávesnice, "chiclet" klávesnice
rozhraní: 1xHDMI, 1x VGA, 1x sluchátka/mikrofon, 1xRJ-45, CMOS kamera HD, čtečka karet (SD,MMC), 1xUSB 2.0, 1xUSB 3.0
zvláštní výbava: bez brašny a myši
šasi: plast
váha 2.15Kg
rozměry: 38.0(W) x 25.1(D) x 3.09 ~ 3.09 (H) cm
výdrž baterie až 4 hodiny (4 článková baterie, 2600mAh)
AC adapter: výstup 19V DC, 2.37A, 45W

3zákazníci nedoporučují produkt

• nizka cena
    • Po par mesicich odesla mechanika, 5 tydnu po zaruce zakladni deska. Priste si radsi priplatim.

Zaujala me pomer cena vykon. Bohuzel jsem se opet presvedcila, ze nejsem tak bohata, abych kupovala levne veci.

• Nenašel jsme vůbec nic, co bych mohl chválit, či co by mě zaujalo nebo potěšilo.
    • Snad jen že i po 2 lete je AUKUMULÁTOR OK - vydrží tak hodinu bez zapojení do sítě.
    • Z profesionálního hlediska se jedná o velmi předražený notebook.
    • USB porty umístěny v neeideálním místě.
    • Nízký počet USB portů (pouze 2)
    • Velmi nekvalitní display, který sice lze všelijak pomoci přiloženého programu nastavovat, nicméně se jedná o viditelně levný a velmi nekvalitní display, který nemá správnou barevnost a unavuje oči. Samotné pixely jsou velmi viditelné, což se u jinýách značek se stejným rozlišením monitoru nestává.
    • Ventilátor jede neustále - nikdy se nezastaví...trošku nedořešeno.
    • Není podsvícený klávesnice a v noci je tedy prakticky nepoužitelná.
    • SD port je v takovém neideálním místě, kde je těžko dostupný - musíte se dobře dívat, kam su kartu zasunout.
    • Nekvalitní klávesnice - za tolik peněz a takový doslova šmejd - tohle prostě není klávesnice na psaní.
    • Špatně oddělené sekce na klávesnici (klávesy, číslice, šipky) - člověk se nenaučí psát na slepo, jelikoř rozmístění a oddělení je velmi špatné.
    • Windows 8 - nevhodný opúerační systém pro tak nevýkonný notebook. Notebook je s ním velmi pomalý.
    • Instalace Winows 7 doslova extrémně pomohla v navýšení výkonua rychlosti práce, ovšem pro samotnou instalaci Windows 7 se musí složitě nastavit BIOS - není to žádná sranda, ale jde to.
    • Na klávesnici navíc nefungují všechny běžné klívesové zkratky, které fungují u všech jiných klávesnic - a to jak pod Windwos 8 nebo Winsdows 8.1, či Windows 7 - klávesnice je od základu špatně navržena.
    • USB myši: Odskoušel jsem 3 bezdrátové USB myši od různých značek (jedná se o myši v jednotných cenách okolo 1500kč/kus), kdy u každé myši jak u Windows 8.1, tak i u Winsdows 7, nastaly naproto stejnéí problémy, že myš si jakoby jezdí sama od sebe asi o 1 cm více a zama pohybuje kurzorem rychle do všech stran. Po chvíli se to uklidní a může se dělat dál. Ovšem po chvíli to zase začne odznova a pořásd se to opakuje dokola.
    • NAvíc PC se jak u Windows 8.1 tak i Windows 7 po chvíli jakoby na cca 15 sekund kousne a potom zase povoli a muze se pracovat dále. Podle mě se to vše odvíjí od vlmi nekvalitní základní desky.
    • Asus se navíc ve svých reklamách an tento notebook vychvaluje technologií "SonicMaster" která má dávat podávat kvalitu zvuku, nicméně je to katastrofa první třídy, jak je to audio otřesně nekvalitní. I po mocí přiloženého programu, kterým lze audio všelijak modifikovat nic nezlepšíte (právě naopak). Zvuk není vůbec čistý a nedokáže podat široký frekvenční rozsah. Navíc když jsem notebook rozmontoval, tak je tam sice stereo repro, ale tyto repro jsou od sebe vzdáleny jen 3 cm - tedy jsou prakticky oba repráky na jednom mástě ve středu notebooku - mno je to naprostá šílenost. Srovnal jsem to s 8 let starým notebookem od Fujitsu Siemens, kterým se žádným audiem nijak nevychvaluje, no ale to je opravdu jiná kvalitativní třída - ten FujitsuSiemens je asi na audio opravdu špička a nijak se tím nechválí. Navíc tento ASUS ani neumí hrát hlasitě. Fujitsu siemensmá 2 repro daleko od sebe v každém rohu notebooku a hraje cca 3x hlasitěji a 10x kvalitněji a 20x čistěji, než ten šunt od ASUSu. ASUS prostě nekupovat !!! Jenom budete potom plakat, kam jste hodily svoje peníze. I výstupo na sluchátka je velmi nekvalitní - z toho vyplývá, že záýkladní deska tohoto notebooku má velmi neškvalitní audio čip. Za moc peněz...žádná muzika. Já jsem audio profík, který se tímto zabývá, takže si nemyslete, že to tady recenzuje nějaký amatér, který ani neví o čem hudba je.

Největším průsertem je opravdu ten velmi nekvalitní display - velmi zatěžuje oči a je opravdu barevně nekvalitní. Na tak novém notebooku a dali tam takový šmejd.
    NOTEBOOK N E K U P U J T E !!! Jinak toho budete litovat.
    Za tolik peněz se dají koupit lepší mašiny od jiných výrobců.
    Tento notebook je opravdu ořezaný ze všech stran.
    Sám jsem selý notebook rozmontoval do posledního dílu a je to opravdu hned vidět, že je to vyrobeno opravdu z toho nejlevnějšího a systematicky naprosto špatně.
    Zde je jen 4GB RAM a základní deska podporuje až 8GB RAM - ovšem je zde jen 1 slot pro paměť, takže tu 4GB musíte vyndat a tu novou 8 GB tam vložit. Nicméně jen pro výměnu operační paměti musíte notebook rozebrat do posledního dílu - jakoby to ASUS udělal tak naschvál, protože RAM jsou umístěny naprsoto nelogicky ze spodní strany základní desky, kam když se chcete dostat, tak musíte notebook oporavdu rozebrat do posledního dílu (jak už jsem psal).
    NAvíc na samotnou základní desku je připojeno spousta kabelů všetně kabelu od displeje - to prostě není u jiných značek normální - u jiných značek nemáte kabely prakticky naprosto žádné, jen jeden od chladiče. Ovšem zde je to kanbelová katastrofa. Lajk si RAM sám nevymění.
    Navícd i otevření boxu, aby jste se dostali k základní desce je dosti podivné a namáhavé...jakoby to dělali schválně.

• , zakoupeno v KASA.cz

• Notebook za slušný peníz s dobrými parametry. Jsem s ním spokojen.

Značka Asus s Windows 8 dělá z notebooku super stroj. Vřele doporučuji.

Lepší parametry za přijatelnou cenu

• , zakoupeno v Electro World

• poměr cena a výkon - naprosto super.
    • skvělý zvuk, rychlost,

v pohodě

• neni co vytknout
    • ne

Není co vytknout

• CD/DVD
    • malá výdrž baterie

chtěla jsem dvd mechaniku, bohužel je dost veliký na cesty.

• vzhled
    • výkon
    • pro běžné používání super

Vše je v pořádku.

• , zakoupeno v ELESHOP

• Zatím jsme neobjevili žádné vady ani problémy

Dobrý poměr cena-kvalita