Asus TP500LB-DN022H

Windows 8

• , zakoupeno v Alza.cz

• Až na záležitosti "Proti" příjemné zařízení
    • Křehký hřbet, poruchovost, velmi špatný ASUS servis

Zařízení je solidně zpracované. Pouze v zavřeném stavu, nebo v režimu tablet „obrazovka otočená o 360°“ působí platový hřbet nestabilně. Při držení rukou přes hřbet, se vychyluje do stran, protože není fixován ani k víku ani k tělu notebooku. Tato část mohla být z lepšího materiálu než plastu, ale zvyknete si zavřený notebook nechytat za hřbet, ale za zbývající tři hrany a je to v pořádku.

Tři týdny po zakoupení se ale přestal deaktivovat touchpad při otočení o 360° do režimu tablet. Což způsobilo, že zařízení bylo jako tablet nepoužitelné. Neustále jste si klikali a pohybovali zespodu myší. Než jsem stihl projít všechny možnosti nápravy a popřípadě odeslat zařízení k reklamaci, odešel navíc i disk. Poslal jsem jej do ASUS servisu s popisem obou vad. Vrátil se mi, ale pouze s opraveným diskem, ale touchpad stále nevypínatelný, přestože servis tvrdil, že kontroloval obě vady. Viz video, jak druhá vada opravená není: http://www.youtube.com/watch?v=EvAMen9Rtqo&feature=em-upload_owner

Servis před odesláním varuje, že nelze zachovat data, ať si je zálohuji. Psal jsem tedy servisu zprávu, že vzhledem k tomu, že ntb totálně nereaguje, jsem zálohu nemohl provést, jestli by nějaké možnosti nebyly. Nebyly! Ani za příplatek, ani vám nepošlou rozbitý disk, ať si z něj data vydolujete, ani vás nekontaktují. Automaticky data skartují a to dokonce i z druhého disku (tento model má dva nezávislé disky), přestože druhý se neměnil.

Pokračoval jsem tedy v komunikaci se servisem ohledně druhé vady s touchpadem. Nejdříve mi tvrdili, že NTB takovou funkci ani nemá, cituji „Touchpad se vypíná pouze kombinací kláves Fn+F9, žádné automatické vypnutí touchpadu tento NB nemá.“ Kontaktoval jsem tedy prodejce Alza.cz, zda mohu NTB vrátit, protože na jeho stránkách byla funkce výslovně uvedena. Odpověděli mi, že oprava zatím není dostupná a že to výhledově fungovat určitě začne, nebo downgradovat na windows 8. Každopádně jeden z popisků Alzy lhal, buď, že na něm lze provozovat win 10 nebo že se vypíná touchpad otočením o 360°. Ale Alza uznat chybu nehodlá, mám prý počkat, až milostivě začne jejich zařízení fungovat, nevíme kdy.

Pokračovala zatím dále komunikace s ASUS servisem, kdy po čase uznali, že funkcionalita vypínání touchpadu skutečně fungovat má, a omluvili se, ale náprava stále vázla. Doporučovali upgrady několika ovladačů, z nichž žádný nepomohl. Nakonec jsem musel najít aktualizaci ovladače sám a chybu jsem si tak opravil.

Po měsíc a půl trvajících problémech s funkcí notebooku, jsem doufal, že alespoň ASUS záruka 100% spolehlivosti napraví pokažené mínění o nekvalitě výrobku a především servisu ASUS. Poslal jsem žádost o vrácení peněz, dle podmínek akce. Ale bylo mi sděleno, že na poruchu SSD disku se záruka nevztahuje a druhý problém s touchpadem nezmínili vůbec. Psal jsem tedy dotaz, co druhá porucha, zda ta je také vyloučena v podmínkách. Odepsali, že to prozkoumají a dají vědět, ale už dva týdny bez další reakce. Tedy ASUS záruka 100% spokojenosti je taktéž jen podvod a klamání spotřebitele.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Rychlost díky SSD a dotyková obrazovka

Vybíral jsem přesně dle předem jasných kriterii a toto byl jasný favorit z nabízených strojů.
    Jak se zdá zatím splnil mé očekávání a není nic co by jsem mohl vytknout.
    Snad kdyby byla ještě podsvícená klávesnice byla by to třešnička na dortu tohoto skvělého přístroje.
    Důležitým parametrem pro výběr bylo to , že ntb má dva disky jeden SSD a druhý 1TB plotnový HDD .
    Rychlost s jakou díky SSD ntb funguje je perfektní z 0 na 100 za necelých 6-7 sec... a proto se další můj případný nákup podobného stroje bez této komponenty určitě neobejde.
    Díky ful HD rozlišení LCD je například práce s fotkami a jejich prohlížení skutečně hezký zážitek.
    Peníze vynaložené za tento přístroj nelituji je to přístroj který se dá použít opravdu na vše od kvalitní zábavy až po pracovní využití.
    Kvalita provedení oproti ntb kolem 10 tis je nesrovnatelná co se týče rychlosti , kvalitního zobrazení, výkonu a celkově tenkém a pevném provedení.
    Produkt opravdu doporučuji.

Operační systém
Windows 8

100% záruka spolehlivosti = v případě poruchy zařízení získáte zpět opravený notebook i částku, za kterou jste zařízení zakoupili. Bližší informace naleznete na https://asuspromotions.com/cz/cs/reliability/.

Speciální notebook s plně výklopným displejem (až o 360°) s technologií SonicMaster. Dvoujádrový procesor Intel Core i7-5500U (2.4 až 3.0GHz); 8GB operační paměti DDR3; grafika NVIDIA GeForce GT 940M (2GB); dotykový 15.6" FullHD displej; 1TB HDD + 128GB SSD; bez mechaniky; rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth, 3x USB (2x 3.0); operační systém Windows 8.1.

ASUS Transformer Book Flip TP500
Notebook s plně výklopným displejem, a to až o 360°, který je navíc vybaven špičkovým audiem SonicMaster a celou řadou dalším prémium vlastností, to přesně je řada notebooku ASUS Transformer Book Flip. Notebooku nechybí hliníkové tělo, které nejen dobře vypadá, ale je i mnohem odolnější než běžně používané tvrzené plasty. A za zmínku stojí též displej, který je nejen výklopný až o již zmiňovaných 360°, ale podporuje též více dotykové ovládání.

Nepřekonatelný audiovizuální zážitek
Po výše uvedeným označením se skrývá nejen technologie SonicMaster, ale i displej s vysokým rozlišením, který je, ano je třeba to zmínit ještě alespoň jednou, plně výklopný a samozřejmě též dotykový. Integrovaná technologie detekce dotykového ovládání je navíc mnohem pokročilejší, než u starších notebooků. Samozřejmostí je schopnost detekce více dotyků najednou a s tím související podpora pro ovládání moderních operačních systémů za pomoci gest.

Dostatečný výkon na víc, než je běžné aplikace
A to především za pomoci procesorů Intel Core posledních generací, která zajišťují nejen dostatečný výkon pro váš počítač, ale i neuvěřitelně úsporný provoz. Notebook tak není problém používat celé hodiny bez nutnosti připojení k napájecímu adaptéru. Stejně tak výrobce přidává další vlastnosti ze svého portfolia. Uživatel proto není ochuzen ani o ASUS cloud servis pro pohodlné stílení a zálohování důležitých dat.

Klíčové vlastnosti
Tento konkrétní model využívá dvoujádrový procesor Intel Core i7-5500U. Procesor pracuje na frekvenci 2.4GHz s možností navýšení až na 3.0GHz. Jako operační paměť slouží 8GB RAM typu DDR3. Obrazová data zpracovává grafická karta grafika NVIDIA GeForce GT 940M se 2GB paměti a zobrazení zajišťuje 15.6" dotykový výklopný displej s HD rozlišením, tedy 1366x768 obrazových bodů. Pro uživatelská data je připraven 1TB klasický pevný disk spolu se 128GB SSD, rozměrům však musela ustoupit optická mechanika. Samozřejmostí je celá řada rozhraní včetně bezdrátového Wi-Fi a Bluetooth. Nechybí ani tři konektory USB, z nichž jsou dva specifikace 3.0. Jako operační systém notebook využívá Windows 8.1.

1zákazník doporučuje produkt
  • , zakoupeno v Alza.cz

• Až na záležitosti "Proti" příjemné zařízení
    • Křehký hřbet, poruchovost, velmi špatný ASUS servis

• , zakoupeno v CZC.cz

• Rychlost díky SSD a dotyková obrazovka

Jak se zdá zatím splnil mé očekávání a není nic co by jsem mohl vytknout.
    Produkt opravdu doporučuji.