Asus Eee X101CH-BLK016U

Operační systém
Linux

• , zakoupeno v OKAY.cz

• nemá větrák, předinstalované ubuntu
    • Mírně tužší klávesnice. Nečekejte zázraky ani multitasking, ale při správném naladění bude sloužit dobře, je to prostě jen netbook.

Za co jsem zaplatil, to jsem dostal, jsem spokojen.

• , zakoupeno v Mironet.cz

• levný
    • Na přiloženém CD nejsou ovladače pro WIN XP.

Na to co já potřebuji mi plně vyhovuje.

Operační systém
Linux

Netbook X101CH je tenký a má nízkou hmotnost, takže je zajištěna jeho maximální přenosnost. Může se pochlubit tloušťkou pouhých 25,4 mm a hmotností nedosahující ani jednoho kilogramu, díky čemuž snadno vklouzne do vaší tašky a nezabere v ní mnoho místa.

Neustále zapnutý, vždy v pohotovosti

Díky exkluzivní technologii řízení spotřeby Super Hybrid Engine II (SHEII) od společnosti ASUS je netbook X101CH optimalizován pro vysoký výkon a výdrž baterie až pět hodin. Okamžitý návrat do Windows za dvě sekundy a až týden v pohotovostním režimu zajišťuje rychlejší přístup k internetu než kdykoliv předtím.

Bezproblémové připojení

Připojte se různými způsoby. S vestavěnými technologiemi 802.11b/g/n Wi-Fi je snadné být on-line, ať už se nacházíte kdekoli.

Cloud computing pro každého

Netbook X101CH má předinstalovanou aplikaci asus@vibe store, jež je zábavným, jednoduchým a praktickým místem umožňujícím přístup k bohatému obsahu cloud computingu. Online úložiště ASUS WebStorage je také předinstalováno, abyste si mohli snadno a bez jakýchkoliv potíží užít možnosti cloud computingu.

Barevný a štíhlý

Netbook Eee PC X101CH není jen štíhlý a lehký, aby se snadno přenášel, ale navíc je k dispozici v různých barvách, takže si můžete vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Technická specifikace

• displej: 10,1 WSVGA(1024x600) matný
  • chipset: Intel
  • procesor: Intel Atom Dual Core N2600 (1.6GHz, 1MB)
  • operační systém: Ubuntu
  • grafika: sdílená Intel
  • komunikace: 10/100 Mbps Ethernet
  • WLAN: WiFi 802.11b/g/n
  • paměť: 1024MB, DDR3 1066MHz na desce
  • pevný disk: 320GB SATA, otáčky 5400rpm
  • web kamera: 0.3 Mega Pixel Video kamera
  • Audio: Hi-Definition audio CODEC, vestavěný reproduktor, mikrofon
  • výdrž na baterie: až 5 hod.(3 článková baterie 2200mAh)
  • rozhraní: 2x USB 2.0, 1x VGA, 1x SD/MMC card reader(SDHC) (až 16GB), 1x sluchátka/mikrofon, 1x RJ45
  • napájení: výstup: 19V, 1,58A, 30W; vstup 100-240V AC,50/60Hz
  • rozměry:: 262 x 180 x 22mm
  • hmotnost: 1 kg
  • příslušenství: bez pouzdra
  • Záruka: 2 roky pro FO i PO, mezinárodní.

2zákazníci nedoporučují produkt

na hraní her

• , zakoupeno v OKAY.cz

• nemá větrák, předinstalované ubuntu

Za co jsem zaplatil, to jsem dostal, jsem spokojen.

• Malý a lehký
    • Tichý
    • Procesor Intel
    • Wifi
    • Webkamera
    • Na CD chybí ovladače
    • Při prvním připojování na wifi jsem měl problém, nebyl nainstalován žádný ovladač, který pro připojení k wifi potřebujete(řešil můj kamarád)
    • Některé hry či programy měl problém otevřít.
    • Při spuštění třeba filmu se sekal.

Když to mám shrnout, tak bych tento mini notebook doporučil pouze těm, co ho budou používat spíše příležitostně nebo jen na serfování po netu.
    Žádnou hitparádu s ním nenaděláte.
    Takže doporučuji, ale pouze s těmi poznatky co jsem uvedl výše.

• Design
    • Mobilita
    • Neskutečná spolehlivost procesorů Intel (mám jich doma 9 a všechny naprosto bez závad - není to to stále poruchové AMD...)
    • Kvalitní display
    • Vcelku výkonný CPU, zároveň abnormálně úsporný
    • Trošku menší klávesnice
    • Nižší výdrž baterie - důsledek mého používání na plný výkon

Velmi dobrý netbook, který má šmrnc, podává slušné výkony, můžu doporučit každému, kdo neklade vysoké nároky na výkon typu Intel Core i5..., vhodný je také pro starší obyvatelstvo.

• grafika
    • dobrá web kamera
    • tichý
    • procesor
    • nekdy jidou filmy nebo seriali moc potichu a nejde to zesilit
    • a mnoho více

tento počítač mám už 1,5 roku a jsem nespokojeny nedokaže to rozjet žadnou hru např. stahl sem si nfs world a sekalo se mi to jak Asus Eee X101CH-BLK016U když stahujete nfs world no radši už dál nepíšu jinak by ste se dozvěděli o tomto notebooku takove nevyhody že byste poslali firmu ASUS k soudu za to že vyrobili tak nehorázně blbej notebook a uspěli byste.No tak tímto bych to asi ukončil protože na ten notebook už nechci ani pomyslet já mám doma same produkty apple např. iphone, ipad ,ipod, počítač apple a notebook apple tuto recenzi sem napsal z mého notebooku apple za mně davam že NEdoporučuji produkt a ti co píšou že doporučují produkt tak ať někam zalezou a vylezou až vymažou recenzi jo ještě ti co napsali že doporučují produkt ti nemají na víc, a tento notebook sem prodal na aukru o 1000covku míň než sem ho koupil.

• malý lehký
    • baterka nic moc

Hledal jsem malý pracovní netbook, byl to můj třetí (první samsung odešel po dvou letech, pak acer AO D270-ten se rozpadl hned druhý den), na trhu jich moc na výběr není další volba byl tento Aušus. Zkrátim to, třetí den jsem ho nastartovaný na chvíli zaklapl a už se nerozjel! Buď mám prostě smůlu nebo to je Aušus! (první Asus co jsem měl byl klasická velikost serie K50, rozpadl se po dvou letech, dal jsem za něj přes 15tis. myslím že by měl vydržet déle!), za ty tři dny jsem si stihl všimnout slabší baterky a celkově pomalejší operace. Asi zainvestuju do něčeho pořádného, ale výběr je malý v mini počítačích!

Mám tento mininotebook již cca půl roku a musím říct že je dobrý, ale ne dokonalý.

• , zakoupeno v Mironet.cz

• levný
    • Na přiloženém CD nejsou ovladače pro WIN XP.

Na to co já potřebuji mi plně vyhovuje.