Acer Aspire V15 Nitro NX.G7SEC.002

• povrch klávesnice, touchpadu a okolí poměrně náchylný na otisky
    • konektory jsou těsné, takže připojení/odpojení vyžaduje použití síly
    • poměrně hlasitý a teplý HDD Toshiba
    • Windows 10

Pro mé potřeby studenta/hráče výborný notebook. Má své mouchy o kterých se dočtete na každém fóru, a které spíše přisuzuji Windowsům, než hardwaru. Pro poslech hudby je nejlepší dokoupit DAC, protože integrovaná zvuková karta není nic moc. Některé klávesy mají tendenci vrzat, zvláště pak mezerník. Výdrž baterie při 7% jasu, vyplé wifi a zapnuté úspoře baterie v přehrávači VLC 720p seriál kolem 5ti hodin.

Windows 10 Home
Barva
černé
Výdrž baterie
8 hodin

Acer Aspire V15 Nitro (NX.G7SEC.002)

Technické parametry

• Frekvence: 1600 MHz

Uložiště

• Typ pevného disku: SSHD
  • Velikost SSHD: 1000 GB + 8 GB
  • Počet otáček disku: 5400 ot/min.

Grafická kartaNVidia GeForce GTX 950M

• Šířka: 39 cm
  • Hloubka: 26.3 cm

• design
    • výkon
    • všechno je dobré kromě toho co zmíním v "Proti"
    • touchpad jezdí hodně sám (dále v popisu)
    • bordel na klávesnici (dále v popisu)

Notebook mám asi 11 měsíců a splňuje vše co jsem si představoval. Bohatě stačí na všechny hry, kromě těch nejnovějších (např. Far Cry Primal hraji na skoro minimální nastavení asi na 35 FPS). Ale např. League of Legends hraji s nastavením vše na max s cca 120 fps.
    Notebook se mi líbí designově, umístění vstupů a výstupů (USB porty, HDMI port, 3,5mm na sluchátka) je pro mě vyhovující.
    Notebook je celkem hlasitý. Pokud např. koukáte na YouTube na 1080p video a ještě máte otevřevřené 3 další záložky, tak už je celkem slyšet. Při hraní již zmíněného Far Cry Primal je notebook slyšet hodně (to ale pro mě není žádný problém).
    K touchpadu - pokud máte zpocené ruce a používáte ho, začne pak myška jezdit sama, protože touchpad zaznamenává kontakt (toto není moc odborná věta, ale na vysvětlení problému snad stačí).
    Díky barvě a povrchu je na klávesnici a okolo ní vidět kdejaký bordel (skvrny od prstů na klávesách, drobné kapky když vám vystříkne Mountain Dew když ho otevíráte...)
    Také se dost brzo ošoupala cedulka vpravo pod klávesnicí, která ukazuje (teda ta moje už ne) velikost RAM, typ procesoru apod.
    Zvuk je úplně super, tedy pokud máte zaplé Dolby Audio, jinak stojí za prd. Ale není důvod proč Dolby nemít zapnuté.
    Na těsnost vstupů a výstupů jsem si velmi rychle zvykl, a není to tak hrozné, jak některé recenze říkají :-)
    Co se týče výdrže, dnes mi notebook běž na baterku od 8:00 ráno do teď, 12:37...Mám zapnutý spořič baterie, jas na druhý nejnižší stupeň. Celé 4,5 hodiny jsem buď na Facebooku nebo 9GAGu nebo si píšu poznámky do Wordu. Nyní mám zapnutou jen jednu záložku Chromu a píšu tuhle recenzi, ukazuje mi to ještě 1 hodinu a 27 minut.

No celkově je notebook super do školy, na hraní, na filmy...prostě opravdu na vše. Problémy jsem zatím měl jen s Windows 10 a také občas když potřebuji touchpad tak zlobí, proto 90%.

p.s. psal jsem co mě zrovna napadlo, tak omluvte chybění nějaké struktury :)

• , zakoupeno v KASA.cz

Zatím mám zboží krátce, ale zdá se, že splňuje všechna očekávání